12.10.2021 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna (m. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 14. 10. 2021

12.10.2021 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna (m. žáci) 20211012 ml žáci vs. TJ Sokol Juliánov - foto 12.10.2021 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna 6:45 (poločas 4:32, osobka započítávaná do první půle 2:14)


Vyhráli jsme, ale...

    U někoho může věta z nadpisu evokovat představu zápasu plného chyb, které se vyhraje jen tak tak. Tento zápas, a dá se to zobecnit na pět ze šesti podzimních duelů, byl velice snadný. Dokonce tak snadný, že děti k výhře nepotřebovaly, kromě rychlosti, téměř nic jiného. A to je právě důvod k onomu výstražnému ...ale.

    Jde o to, že něco trénujeme, a když nové prvky chceme aplikovat do hry, děti k tomu nemají důvod. Budu konkrétní. Na trénincích se učíme uvolnění bez míče, jako S únik, C únik, L únik, ale v ostrém zápase tyto úniky ani nevyzkoušíme, protože si vystačíme s protiútokem nebo rychlým útokem. Dětem přitom nemůžu nic vytknout, protože nadevše preferuji rozvoj rozhodovacích schopností hráčů. A když si vystačíme s hoď a běž, tedy nejjednušší formou spolupráce dvojic, proč hru komplikovat, že?

    V zápase s Juliánovem jsme dominovali. Chtěl jsem dát hodně prostoru nováčkům, ale tři z nich nedošli na sraz. Snažil jsem se hru zkomplikovat snížením počtu hráčů na ploše, takže jsme přecházeli z obrany 1:5 na 3:3 a posléze na 2:3, ale kluci chtěli hlavně dávat branky a tak je dávali. Špatné bylo, že jsme částečně rezignovali na kvalitu a umístění střely. Prostě co se nějak hodilo na bránu, to tam padlo. Pozitivem byly první branky nováčků, Sama, Mojdy a Matěje, takže zápas měl i kladné stránky. Jak už jsem psal, hráli jsme obranu 3:3 a Samuel hrál levého zadního obránce, takže měl při přechodu do útoku nejdelší dráhu běhu. Apeloval jsem na kluky, aby hráli s druhou vlnou a umožnili Samovi dostat se do zakončení, ale dostali mě. Nikdy na dobíhajícího Sama nepočkali. Když jsem jim to v tajmu vytýkal, drze mi tvrdili, že sice slyšeli, že volám Sam, ale že se domnívali, že volám sám, a tak zakončovali sami. Řekněte, může je člověk nemít rád? 😊. Nakonec jsem vyhrál. Zahráli jsme tři druhé vlny a z jedné Samuel úspěšně zakončil. Bylo to ale dřina 😊.

    Teď nás čekají samé těžké zápasy, které začínají duelem se Sokolnicemi. Jsem moc zvědavý, jak moc nás předchozí lehká utkání odnaučila hrát pořádně. 😊


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20211012 ml žáci vs. TJ Sokol Juliánov - přehled

FACEBOOKOVÉ KOMENTY