17.10.2021 TJ Sokol Sokolnice - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 22. 10. 2021

TJ Sokol Sokolnice - TJ Sokol Újezd u Brna 19:40 (10:20)

Nečekaně snadná výhra.

K zápasu se Sokolnicemi jsme nastupovali bez informací o kvalitě soupeře. Dvě nedohrané sezóny tuto neznámou umocnily. Také skutečnost, že soupeř v této sezóně začal proti stabilně silným celkům, zatímco my, nepočítám-li zápasy s SK Kuřim a SKKP Brno, právě naopak, doporučovala mít se na pozoru a nic nepodcenit. Do tohoto předzápasového rozjímání přišel Aleš, že by potřeboval půjčit Matěje Kachlíka k mladším dorostencům 😊.

Oslabeni o Matesa i o dva šikovné mladší žáky jsme nastoupili pouze v jedenácti hráčích. Soupeř se ujal vedení, ale ihned jsme odpověděli. Vyrovnaný stav byl do čtvrté minuty, kdy na ukazateli svítil stav 2:2. Poté jsme převzali otěže hry a kvalitní obranou jsme začali získávat míče. Domácí lavička měla asi také představu, že by zápas měl být vyrovnanější, protože v jedenácté minutě za stavu 4:9 brala oddechový čas. Moc jim to nepomohlo. Na každý jejich gól jsme odpovídali dvěma, a v tomto duchu se nesl celý první poločas.

Hráli jsme dobře, takže o přestávce nebylo co řešit. V úvodu druhé půle se domácí pokusili o střelbu z dálky přes našeho nejmenšího hráče, čímž překvapili obranu i brankaře, ale byla to jen labutí píseň. Zapasu jsme i nadále dominovali a neustále navyšovali vedení. Už dávno jsem točil všechny hráče a bylo jen otázkou času, kdy se kluci nabaží a zvolní. Bavilo je to naštěstí dlouho. Rozdíl ve skóre kulminoval na čísle + 23 a potom už jsme zápas jen dohrávali.