31.10.2021 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (muži)

Autor: Tomáš Staňa <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 10. 11. 2021

31.10.2021 Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna (muži) Tatran Bohunice - Sokol Újezd u Brna 35:15 (19:8)


Bez spojek, křídla a pivota se vyhrát nedá.

     Že se ve sportu může stát cokoliv to se ví, to je velice známá věc. I historie je plná poučných příběhů, kdy se předpoklad s realita nepotkali. Takový Goliáš by mohl vyprávět a to Davidovi stačil pouze prak a kámen.

     Sázkové kurzy nám určitě nebyly nakloněny, ale chtěli jsme favorita potrápit. Je dáno, že když máte hrát proti nejlepšímu týmu, chcete nastoupit s tím nejlepším, co máte. Zpočátku to vypadalo, že kromě zraněného Davida, který se přeučuje na pivota, bychom mohli být všichni. Ale jak šel čas, naše sestava se začala hroutit, David Víška oznámil, že chce hrát zápas za Telnický dorost, kde je čeká nejtěžší soupeř ligy, a to Litovel. Davidovi to bylo umožněno. Čízka jsme na venkovní zápas nepřemluvili. Robas se rozhodl pro odpočinek před Repre pauzou. Jirka Frimmel, obranář specialista, bohužel nestíhal zápas kvůli pracovnímu vytížení. Účastnit se bohužel nemohla ani naše posila Lukáš Kacafírek, který ještě léčil koleno. A aby toho nebylo málo, těsně před odjezdem jsme se dozvěděli, že nebude moci hrát ani náš nejlepší střelec Ondra Krošík, který si za Hustopeče poranil kyčel a tohle bolestivé zranění ho nepustilo do hry.

     Trenér Zdeněk Suchomel nakonec na poslední chvíli odvolal Davida Víšku ze zápasu dorostu, a přijel pro něj přímo do Telnice, aby šel pomoci mužům v nesnázích. Z této situace panuje sice ještě trochu kyselého vzduchu, každopádně bylo to pro dobro věci, a muselo to tak být. Věřme, že se taková situace už nebude vícekrát opakovat a všichni budou spokojení.

     Tedy do slova a do písmene jsme odjížděli do Bohunic jako David na Goliáše, jen jsme postrádali onu potřebnou ruční palnou zbraň o munici ani nemluvě. Pro nás to znamenalo odjet s pořádně osekanou sestavou a i když David Goliáše porazil, Újezdu se Bohunice nepodařilo zaskočit ani omylem.

     Spojky nás ve všech zápasech zatím drželi. Jak Ondra, který je nejlepší střelec, tak Jirka Frimmel, který umí dopředu i dozadu. Pak tu máme ještě Toma Synka, kterému se také střelecky daří. Tento zápas byl však úplně, ale úplně jiný, už jen proto, že na spojce jednu chvíli musel hrát i Zdeněk Suchomel, který tento post hrává jen v případě nouze nejvyšší. Dále se střídal na spojce Maroš, do obrany na dvojku zase musel chodit Pavel Jankovič. Zkrátka nebylo to vůbec jednoduché. Jak řekl Zdeněk Suchomel před zápasem: "Snad jedinej post, kterej máme kompletní, jsou brankáři"

     Když na světelné tabuli svítilo v 17 minutě skóre 8:5, vypadalo to, že by to nemuselo být tak hrozné. O 13 minut později, když končil poločas 20:8, bylo jasné, že domácí se teprve rozehrávali. Hodně jsme jim to však usnadňovali. Hráli jsme nesmylně zbrkle, stříleli jsme po dvou nahrávkách do připraveného brankaře, který ihned házel trháky. Dá se říct, že celý zápas měl stejný vývoj od začátku až do konce. Naše obrana absolutně nestíhala borcům z Bohunic, protože sotva jsme doběhli do útoku, už se střílelo a my se vraceli s trhákem, který měl pár metrů náskok. Asi jsme zapomněli, že domácích bylo na lavičce tolik, že střídali skoro jako v hokeji.

     Na naše brankáře tak šel jeden rychlý útok za druhým, stejně tak čisté proskoky z 6 metrů. S tím se už moc dělat nedá, zvlášť když je to tak snad každý druhý, či třetí útok. Naši brankáři sice nepředvedli nějaké špatné výkony, ale úchvatné výkony to také nebyly. V tomto zápase to o brankářích určitě nebylo i kdyby jeden z dvojice Staňů předvedl svůj životní zápas, skóre by o moc jiné nebylo. V prvním i ve druhém poločase byl úsek, kdy jsme nebyli schopní dát 10 minut gól. Pak tam bylo ještě pár pětiminutových úseků bez gólu. Přes to jak skóre vypadá hrozivě, tak to vlastně ani tak hrozivé nebylo, protože kdo aspoň trochu sleduje dění 2. ligy, Bohunice mají posily z SKKP Brna a jsou tak jasní aspiranti na postup do 1. ligy.

     Mít plnou sestavu, dalo by se hovořit o vyrovnanější hře s lídrem 2. ligy, ale v tomto složení to bylo spíše o tom, aby hráči zůstali zdraví. Výsledek zápasu 35:15 není pro muže nijak lichotivý, ale bojovnost jim upřít nejde. Víc než bojovnost by ale pomohlo, kdybychom se drželi domluvené taktiky.

     Teď už je po repre pauze, kdy hráči měli čas dát se do kupy, protože se blíží nejočekávanější zápas, možná i s rekordní návštěvností. V neděli 14.11.21 v 17:00 v Měníně se muži Újezda střetnou s hráči Telnici. Protože se jedná o derby, domluvili jsme pro diváky autobus, který zájemce doveze do Měníma a po duelu zase zpět. Cena za obě jízdy je 50Kč a bude se vybírat na nástupním místě u školy. Blížší informace jsou níže v článku.

     Nesmíme zapomenout ani na naše mladší kategorie a to mladší a starší žáky, kteří hrají také proti Telnici, před zápasem mužů.
Svazové přehledy

20211031 muži vs. Tatran Bohunice - přehledPozvánka na další zápas

20211114 - MěnínbusFacebookové komenty