27.11.2021 Kvalifikace Žákovské ligy (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 16. 12. 2021

27.11.2021 Kvalifikace Žákovské ligy (st. žáci) 20211127 Kvalifikace Žákovské ligy - tým (st. žáci) 20211127 Kvalifikace Žákovské ligy - realtým (st. žáci) Kvalifikace Žákovské ligy v Kostelci na Hané

První zápas jsme nezvládli.

Po Covidových letech spojených s rušením soutěží a de facto útlumem házené, jsme se v této sezóně pokusili kvalifikovat do Žákovské ligy. Byli jsme nalosovaní do skupiny G, hrané v Kostelci na Hané. Před odjezdem jsme počítali ztráty a chyběl pouze jeden hráč. Bohužel, zrovna ten nejdůležitější, brankař. Naštěstí, Adam Novoměstský, gólman mladších žáků (ročník 2010) byl ochotný starším kamarádům pomoct. Spolu s ním se do Kostelce vydali další dva mladší žáci, Radek a Zdenál. Tato trojice doplnila osm starších kluků do celkového počtu jedenácti hráčů. Vyjeli jsme ráno a necelou hodinu před zápasem jsme byli na místě a začali se připravovat.

TJ Sokol Centrum Haná

Taktiku na zápas jsme měli, myslím, naplánovanou dobře. Provedení však úplně podle plánu nešlo. Místo kombinační hry jsme zkoušeli jeden na jednoho, což někdy vyšlo, někdy ne. Obrana měla také rezervy. Problémy nám dělal hlavně urostlý pivot, kterého jsme nedokázali přebírat. před koncem poločasu si začal na rameno stěžovat pivot Martin a šel střídat. Ve druhé půli jsme se v útoku začali zaměřovat na přípravné kombinace, které předcházely samotnému zakončení. Pokud byly věrohodné, většinou jsme i golově zakončili. Cca 8 minut do konce si Matěj Kachlík obnovil zranění kotníku. Na krajní spojky šli mladší žáci a Dalibor do pika. Dal sice branku, ale tlak ze spojek nebyl. Do hry se musel vrátit Martin a po zatejpování i Matěj. Konečný výsledek 23:19 nebyl potěšující. Na soupeře jsme si věřili, ale bránili jsme na půl plynu a s tím se vyhrávat nedá.

TJ Náchod

Začali jsme hrát anticipacni obranu 0:6 a našli jsme se v ní. Kluci zjistili že soupeř je v pohodě hratelný a zvolnili nebo lépe řečeno, přizpůsobili se jeho hře. Vrcholem naší sebedůvěry byla přihrávka zadovkou, kterou adresoval Marek Matějovi. To, že se nanatrénovaná a na náhodu hozená přihrávka nepovedla, bych ustál za rozhodnutého stavu na konci zápasu. Kluci se o ni však pokusili na úvod druhé půle, kdy jsme vedli o branku. Zvedl jsem hlas a úměrně se zvedl i výkon hráčů. Jak už jsem psal, kluci si věřili a s výkonem na 80% kontrolovali zápas až do konce.

SKH Polanka nad Odrou

Dosavadní průběh turnaje znamenal, že Žákovská liga pro nás končí kvalifikací. Přesto jsme poslední zápas chtěli vyhrát. Stejnou touhu měl i soupeř a v hale se odehrával velice vyrovnaný zápas. První poločas jsme o branku prohráli, ale do konce chybělo ještě 18 minut. Domluvili jsme novou taktiku, která spočívala ve včasném návratu do obrany 0:6 a eliminaci nebezpečí v podobě první nebo druhé vlny. V momentě, kdy protivník přecházel do postupného útoku a míč byl u krajní spojky, jsme obranu vysunuli na agresivní 1:2:3. Rychlým vysouváním byl soupeř vystaven tlaku, spojky se pokoušely o okamžité přenesení hry, z čehož pramenily chyby. Našim obráncům na pozici 2 a 5 stačilo počkat na přihrávku od střední spojky a vstoupit do ní. Následné trháky nebylo těžké zakončit a naše vítězství bylo stále blíž, až se stalo realitou 😄.