03.04.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 06. 04. 2022

03.04.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (muži) 20220403 muži vs. Tatran Bohunice - foto TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice 23:28 (14:11)


Tři čtvrtiny zápasu byly super

     Od domácího zápasu s Bohunicemi jsme nečekali žádný zázrak, avšak k velkému překvapení se alespoň do 37.mimuty a stavu 19:13 pro nás opravdu schylovalo. Vždyť Bohunice, jasný aspirant na postup do I.ligy, letos ještě nezaváhal a s bilancí 17 zápasů a 17 výher jasně kraloval před tímto zápasem průběžné tabulce II.ligy... Po tomto dramatu to mají Bohuničtí už 18/18. Favorita jsme sice potrápili, ale nakonec jsme mu vítězství po našem kolapsu doslova darovali.

     Zápas dvou rozdílných poločasů, první jsme vyhráli 14:11, ten druhý prohráli 9:17. První půle byla z naší strany sebevědomá, hra byla organizovaná, KOLEKTIVNÍ, kombinačně pestrá a TRPĚLIVÁ, obrana fungovala na 1 s hvězdičkou i s brankářem Jurou Staněm, téměř jsme se nedopouštěli technických chyb, prostě jsme si od prvního hvizdu věřili. Bez diskuze, asi nejlepší letošní poločas z naší strany. Hosté byli nervózní a naše precizní obrana jim moc nevoněla (zatímco my jsme byli potrestáni dvouminutovým vyloučení pouze jednou za celý zápas, tak hosté si šli sednou na "trestnou lavici" hned 5 x).

     Se zápasovou přestávkou se mezi diváky rozjela diskuze, zda-li to bude i ve druhé půli takto pokračovat. Samozřejmě při kvalitě soupeře jsme optimismem zrovna nehýřili, neboť moc dobře víme, že druhých půlí jsme projeli mraky... A tak tomu bylo i dnes, avšak ještě do té 37.minuty a stavu 19:13 jsme alespoň tiše doufali, že tentokrát tomu bude jinak. A co že se tedy stalo? Nedali jsme pár šancí z křídel, která se naprosto nesmyslně snažila dvoumetrového brankáře přehodit technickým obloučkem, pak přišlo několik hloupě hloupých technických chyb v útoku, KOLEKTIVNÍ ztráta sebevědomí z čehož pak pramení ten dobře známý "záchranářský" kompex našich nejzkušenějších hráčů, kdy začnou hrát INDIVIDUÁLNĚ a se snahou zakončit postupný útok maximálně do 10 vtěřin. Pak se to začne nabalovat a už z toho není cesty ven. Na naše nadějné mladé pušky (Kachlík-Víška), kteří to statisticky ve druhé půli měli jen 3 a 1 gól, padla snad tíha odpovědnosti, která je herně svazovala až paralizovala. Ta tam byla ta jejich lehkost, herní kreativita a drzost z první půlky. Avšak neberme to nějak dramaticky, vzhledem ke kvalitám soupeře a vzhledem ke kolapsu v podstatě celého našeho týmu.

     Co říci závěrem? Díky kluci za krásný zápas alespoň do té 37.minuty. Bylo to 37 minut radosti, odhodlání a fanouškovské víry ve velký výsledek. Na ten zbytek zápasu všichni hodně rychle zapomeneme a jedeme dál! Neděle 10.4. čas 17:00 zápas v Telnici, které máme co oplácet. Třeba vydržíme v laufu a herní koncentraci celých 60 minut a konečně "přepíšeme dějiny"! Vždyť na tomto našem zápasu bylo telnických "špiónů" v čele s jejich trenérem nepočítaně a alespoň do té 37 minuty se jim honily hlavou všelijaké černé myšlenky 😊!
Svazové přehledy20220403 muži vs. Tatran Bohunice - přehledFacebookové komenty