30.04.2022 SKKP Handball Brno - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 02. 05. 2022

30.04.2022 SKKP Handball Brno - TJ Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20220430 st. žáci vs. SK KP Handball Brno - foto SKKP Handball Brno - TJ Sokol Újezd u Brna 31:30 (15:11)

Zápas neměl to správné nasazení.

V sezoně 2021-2022 bude na 99% tým starších žáků nejhůře čtvrtý, což beru jako úspěch. Předsezónní cíl, být do pátého místa je tedy splněn.

Zápas, ve kterém byla možnost zaútočit na bednu, nám však úplně nevyšel. Střídali jsme luxusní obranné zákroky s chvilkami nepozornosti, které soupeř dokázal využít. Bylo to místy k uzoufání. Soupeře jsme donutili k pasivitě, ale těsně, než jim rozhodčí odebral míč, jsme někde polevili a za vzniklou skulinku platili brankou. V útoku se naše pokusy asi inspirovali u přímé úměry, tedy: Neubráníš - Nedáš. Tlak na soupeře byl značný, zakončení nepřesné. Od prvních okamžiků se prohrávalo a na úvodní branku jsme čekali do sedmé minuty, kdy Dalibor korigoval na 1:3. Celých 25 minut jsme dotahovali, aby poločas nakonec skončil 15:11.

V druhém dějství jsme trošku přidali, ale týmu pořád chyběl hlad po vítězství. Měl jsem dojem, že nás výsledek ani moc nezajímá. Kluky znám a vím co umí, když chtějí, ale tentokrát se prostě nechtělo. Tři minuty před koncem jsem vzal tajm, abychom zahráli celoplošnou osobku. Tři branky jsme dali, jednu dostali a celkem prohráli 31:30.

Jsem si jist, že kdyby borci byli v lepším rozpoložení, vyhráli bychom. Takhle mohu jen napsat, že týmu chyběl lídr, který by kluky vyburcoval a probudil.