01.05.2022 Legata Hustopeče - TJ Sokol Újezd u Brna (mladší žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 05. 05. 2022

01.05.2022 Legata Hustopeče - TJ Sokol Újezd u Brna (mladší žáci) 20220501 ml. žáci vs. Legata Hustopeče - foto Legata Hustopeče - TJ Sokol Újezd u Brna 22:32 (poločas 13:20, osobka započítávaná do první půle 4:9)


Škoda, že s námi jelo tak málo nováčků.

    Na tréninku před zápasem jsem apeloval na co nejvyšší účast nováčků, protože, se vší úctou k soupeři, Legata je z první šestice týmů nejhratelnější. Bylo tedy pravděpodobné, že začínající kluci by získali dost herních minut, a tím i zkušeností. Druhoročáci s tím byli srozumění, takže jsem na nedělním srazu očekával hojnou účast. Nestalo se 😊. Došli všichni herní matadoři, ale ze začínajících borců se ukázali jen Jirka, Matěj a Sam.

    Zápas probíhal dle očekávání. Byli jsme lepší, takže střídaní základní sestavy na sebe nenechalo dlouho čekat. Kluky máme běhavé, ale v osobce při obraně je nutné hledat postavení mezi hráčem a hráčem s míčem, a tady nováčci trošku tápali. V útoku je zase nutné, se do volných prostorů uvolňovat, k čemuž slouží změny rychlosti i změny směru běhu. Tady začínající kluci tápali o něco více 😊. Stále se však dařilo mixovat sestavu na hřišti tak, aby zkušenější kluci měli elévy pod dohledem.

    Po konci osobky nastala normální házená, takže jsme mohli zkoušet postupný útok. Píšu mohli, protože do křídel se moc nahrávek nedostalo. Bránění si užili všichni dostatek, takže jen o běhání krajních hráčů se určitě nejednalo 😊. Ve druhé půli byla snaha, aby branku dalo co nejvíc hráčů, což jde nejlépe ze sedmiček. Tuto etapu úspěšně zahájil brankař Adam a už méně úspěšně pokračovali Filda, Matěj a Sam. V závěru jsme začali hrát bez brankaře, což bylo poněkud kontraproduktivní, neboť Zdenál stáhl brankaře, přidal hráče do hry, ale stávajícím aktérům to zapomněl sdělit 😊. Po chvilce chaosu se to zvládlo, aby to pokračovalo dvěma minutami pro našeho brankaře. Adam totiž vběhl do pole dřív, než se sedmý hráč, v tomto případě Marek, dostal na střídačku. Vypadalo to, že vše klapne, ale mohutný Markův odraz zase nebyl tak mohutný a skokan dopadl patami na čáru v momentě, kdy Adam šlápl do hřiště. Rozhodčí, bohužel, stál hned vedle 😊. Zápas tak s nadšením dochytal Radek, který si nový post maximálně užíval.



SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20220501 ml. žáci vs. Legata Hustopeče - přehled



FACEBOOKOVÉ KOMENTY