10.09.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (ml. dorostenky)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: L - mladší dorostenky, Vydáno dne: 15. 09. 2022

10.09.2022 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (ml. dorostenky) 20220910 ml. dorky vs. SK Kuřim - foto TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 21:40 (10:17)


Zápas bez života a nadšení.


    První zápas nové sezóny nezastihl tým v dobrém rozpoložení. Julču bolelo v krku, takže tady by to bylo pochopitelné. Co bolelo zbytek týmu nevíme, ale asi to bolelo hodně, protože výkon byl daleko za možnostmi děvčat.

    Obrana byla natolik pasivní, že mě napadl příměr s větrnými mlýny. Ruce fungovaly, nohy ne. Výsledkem bylo, že jedna z nejzkušenějších hráček, Barča, měla v desété minutě žlutou a dvě dvojky a rozhodčí projevil svou empatii slovy: "Jsem zvědavý, jestli dohraješ". Další vývoj, byl svým způsobem pozitivní, protože jmenovaná hráčka zápas dohrála. Kuřimské holky pak zkušeně vedly útoky přes Barčin post. Hrozba třetí dvojky a tím pádem červené byla značná, takže z prostoru pátého obránce se stal průchoďák.

    Ačkoli jsem v minulém odstavci zmiňoval jedinou hráčku, problémy v defenzivě měla všechna děvčata. Od zhruba sedmé minuty jsme začali inkasovat v poměru 2:1, tzn. 2 branky jsme dostali a 1 dali. Děvčata znervózněla a začaly se kupit chyby i v útoku. Ztráty míče vedly k trhákům, s čímž Míša v brance nemohla nic moc dělat. Totální kolaps nastal mezi jedenáctou až šestnáctou minutou druhé půle, kdy jsme 8x v řadě inkasovali. Kuřimská obrana 1:5 se ukázala být stejně neproniknutelná, jako pověstná vozová hradba husitů.

    Postupem času jsme na tento problém našli lék nebo lépe řečeno, děvčata pochopila, co po nich chceme. Spolupráce pivotky Sáry a Julči byla v některým momentech dokonalá. Jejich četnost by však šla přirovnat k pověstným notám na buben. Děvčata se snažila, ale zoufale nám chyběla rychlost a pohyb bez míče.

    Ačkoli popisuji hlavně negativa i světlé stránky by se našly. Simča dala svůj první gól za dorostenky. Denča se dokázala několikrát dobře uvolnit a gól byl na spadnutí. Nela i Eliška odvedly, při stávajících zdravotních problémech, svá maxima a dokázaly se i brankově prosadit. Gólově uspěla i Markéta, která z křídla nedala brankařce šanci. Jen je škoda, že další pokusy končily přešlapem, že Maky? 😊.

    Co je ale úplně nejvíc nejpozitivnější, je fakt, že děvčata na tréninku makají a chtějí se rychle zlepšit. Věřím, že jsme na správné cestě. Dokážeme to potvrdit už na zápase v Třinci?
Svazové přehledy

20220910 ml. dorky vs. SK Kuřim - přehledFacebookové komenty