17.09.2022 TJ TŽ Třinec - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: L - mladší dorostenky, Vydáno dne: 19. 09. 2022

17.09.2022 TJ TŽ Třinec - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky) 20220917 ml. dorky vs. TJ TŽ Třinec - foto TJ TŽ Třinec - TJ Sokol Újezd u Brna 38:20 (19:10)


Holky se začaly hýbat bez míče, sice jen občas, ale nějak se začít musí 😊.


    Celodenní výlet je za námi a nezbývá, než trošku okomentovat předvedené výkony.

    I přes vysokou prohru se světlé momenty našly. Hodně mě potěšilo, že děvčata byla schopná reagovat na pokyny a během hry se několikrát pokusila aplikovat do hry věci, které se učila poprvé minulý trénink. Signál sice nevyšel ani jednou, ale po hodinovém tréninku se není co divit. Kvituje se snaha, což je prvek, na kterém se dá stavět.

    I tentokrát se hrálo hodně individuálně, což proti týmovému pojetí hry domácích nestačilo. V první půli jsme měli veliké problémy kvůli nedůrazné a prostupné obraně, kde jsme si nevěděli rady s postavenou clonou pivota. Také vystoupení na útočnici se nekonalo. Reagovalo se na náznak kličky a vlastní uvolnění probíhalo už bez naší účasti. Tyto naivní chyby okamžitě soupeřky trestaly a rozdíl ve skóre narůstal.

    Ve druhé půli došlo k mírnému zagresivnění obrany, ale k ideálu se to stále neblížilo. Holky sice vybíhaly, ale většinou až na soupeřku, která už měla míč pod kontrolou. Následovalo uvolnění s držením míče a pokud situaci nezachránila Míša, inkasovali jsme.

    V útoku běhaly přihrávky mezi stojícími hračkami, což je ideální jedině pro ztrátu míče. Občas jsme o míč přišli, občas Barča vystřelila ze země a pokud trefila vingl, mohlo se slavit. Myslím ale, že víckrát jsme inkasovali. Julča excelovala ve hře jedna na jednu. Pokud však soupeřky dokázaly zdvojit, byl to marný boj. Práce je tedy před trenéry víc než dost.

    Co mě naopak nadchlo, byla jedna úspěšná obrana a následující rychlý útok, který zakončila Maky. Na toto je nutné navázat a posunout dívčí házenou na vyšší level.
Svazové přehledy

20220917 ml. dorky vs. TJ TŽ Třinec - přehledFacebookové komenty