18.09.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Telnice (st. dorci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: D - dorostenci starší, Vydáno dne: 20. 09. 2022

18.09.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Telnice (st. dorci) 20220918 st. dorci vs. TJ Sokol Telnice - foto TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Telnice 38:29 (20:13)


Mírný chaos ve skóre, ale naši výhru to neovlivnilo.

    Stejně tak jako naši muži, tak i starší dorostenci zahájili novou sezónu zápasem s Telnicí. Průběh a konečný výsledek však vyzněl daleko jednoznačněji než u mužů a to v náš prospěch. Po letech porážek, které jsme od našich sousedů v posledních sezónách schytávali, jsme konečně našim sousedům dokázali prohry odplatit.

    Početně náš tým starších dorostenců není široký. Navíc naši borci Ritter, Flajšinger a Řoutil hostují i v první lize v celku SKKP Handball Brno. Slovo dalo slovo a díky této spolupráci se domluvilo i opačné hostování borců z Brna do Újezda. Konkrétně nás posílili Šimon Erbes a Jan Pešák, což jsou velice kvalitní hráči. Šimon si dokonce v minulých týdnech odbyl i premiéru v extralize za tým mužů a hned vstřelil i svou prní extraligovou branku! Z našich k zápasu nemohl nastoupit Dominik Absolon a to ze zdravotních důvodů. Starší dorostence ještě doplnili mladší dorostenci Matěj Kachlík, Ondra Měšťan a Kuba Hájek. Celkem nás bylo tedy 9 + brankář. Telnice nastoupila s plnou lavičkou.

    Hned po úvodním hvizdu šli hosté do vedení 1:0 po brance Jakuba Horáčka, taktéž prvoligového hrače Nového Veselí a telnického odchovance do Telnice hostujícího. Poté srovnáváme na 1:1 a od té chvíle už pouze systematicky navyšujeme naše vedení až do samého závěru na konečných 38:29. Dle průběhu zápasu zle říci, že jsme měli celý zápas pod kontrolou, i když slabší pasáže nás v průběhu také postihly. Avšak v naší bráně stál Lukáš Ritter, který, stejně tak jako všichni naši borci, si zápas náramně užíval a předvedl mnoho nádherných a oku lahodících zákroků.

    Dvakrát nám během zápasu ale do zpěvu zrovna nebylo. Nejdříve navrátilec do našeho týmu, Michal Gajda, při odvážném průniku do obrany nešťastně dopadl tak, že se udeřil do hlavy a nevypadalo to vůbec na to, že by v zápasu mohl pokračovat. Naštěsí se během přestávky dal dohromady a zápas v lehké euforii dohrál. To s Petrem Mácou to dopadlo daleko hůře. Při obranném zákroku se s protihráčem do sebe zaklínili tak nešťastně, že Petrovo levé rameno opustilo svou přirozenou polohu a výsledkem byl rychlý transport do nemocnice na podrobné vyšetření. Naštěstí do dopadlo dobře a Petr se dokonce po2 hodinách vrátil dodívat se na zápas mužů. Petrovi přejeme rychlé uzdravení, i když na pár týdnů si bude muset od házené odpočinout a rameno vyléčit.

    Viděno z hlediště (a hráči na to můžou mít i jiný názor) se sice hrálo tvrdě, ale zároveň bylo vidět, že hráči mají k sobě určitý vzájemný respekt, což snad pramení z toho, že se znají od malička. Samozřejmě rivalita mezi Újezdem a Telnicí tu byla vždy a vždy taky bude. Pokud to však bude rivalita zdravá, bude to ku prospěchu všech.

    Na závěr malé vysvětlení rozdílu výsledku v Hnetu a tady. Správný výsledek je 38:29. Byl zkontrolován rozhodčími a při ukládání naskočilo 43:30. Psali jsme na ČSH žádost na opravu, ale zatím se tím nikdo nezabýval. Uvidíme, třeba se to časem změní.Svazové přehledy

20220918 st. dorci vs. TJ Sokol Telnice - přehledFacebookové komenty