22.10.2022 3. kolo mistrovského turnaje v Maloměřicích (mladší žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 27. 10. 2022

22.10.2022 3. kolo mistrovského turnaje v Maloměřicích (mladší žáci) 20221022 ml. žáci 3. kolo turnaje (Vangl, Majlont) - foto SHC Maloměřice - TJ Sokol Újezd u Brna 14:22 (poločas 5:8)
TJ Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice 23:20 (poločas 10:9)


Jednu výhru jsme očekávali, druhou úplně ne 😊.

    Na naše poměry nás nejelo moc. V pátek před zápasy jsem navíc musel být na firemní akci v Jihlavě, a tak jsem doufal, že úterní domluva bude platit a já se v sobotu ráno sejdu s dětmi na hřišti v Maloměřicích. Všechno klaplo a my mohli slavit první, byť jen logistické vítězství 😊.

SHC Maloměřice

    První zápas byl na rozehřátí. Je ale pravda, že soupeř se od minule hodně zlepšil. Naši hráči si však věřili, v osobní obraně zahráli slušně a do šancí se dostávali i borci kteří jindy jen odehrávají. Výsledkem zvýšeného týmového sebevědomí bylo, že na prvních pěti brankách se podíleli čtyři hráči. Osobka skončila 5:8, ale šetřili jsme se.

    Dvacetiminutový druhý poločas jsme zahájili náporem. Za čtyři minuty jsme dali pět branek a dostali jedinou. Dál se pokračovalo na půl plynu, protože jsme šetřili síly na Ivančice. Hráli jsme obranu 3:3 a pozici krajního vysunutého obránce si zkoušelo víc hráčů. Defenzivu jistil výborný Adam v bráně a kromě toho, že z pěti sedmiček tři chytil, toho chytil mnohem víc. Další jeho další devízou bylo rychlé rozehrání chyceného míče a spolupráce se spojkami. Nejčastější příjemce jeho finálních přihrávek byl Tomík F, který si přesným zakončením zvyšoval střeleckou bilanci. Celková výhra mohla být vyšší než 14:22, ale jako předzápas tento duel splnil naše očekávání.

HK Ivančice

    Díky bohu za prohru se Sokolnicemi. S hráči jsme si celý zápas na tréninku rozebrali a kluci pochopili, že zápas končí až hvizdem rozhodčích. Ne, že by to předtím nevěděli, ale tehdy jsme se o výsledek nepoprali a stáhli kalhoty dlouho před brodem. Nyní jsem tuto skutečnost hráčům připomněl a apeloval na bojovnost za jakéhokoliv stavu.

    Po zahájení hry jsem se nestačil divit. Ačkoli jsme v první minutě prohrávali 0:2, kluci zabrali. I hráči, jimž jsem občas v osobní obraně vyčítal laxní přebrání soupeřova útočníka se pochlapili a fungovali na 100%. Výsledkem pochlapení se bylo skóre 2:2 (probíhala druhá minuta), ale hlavně se začala hrát krásná běhavá házená. Deset minut uplynulo a hráči zamířili k lavičce. Jeden z nich se podíval na skóre a celkem překvapeně pronesl: "My vedem?"

    Slova chvály mám i pro celý druhý poločas. Střídali jsme obranu 3:3 a 1:5 a u všech hráčů byl vidět zlepšený pohyb nohou i agresivita v tlaku na útočníky. Nevybavuji si, že bychom v defenzivě vyloženě propadli. Byly tam pochopitelně chyby. Kluci se občas nechali strhnout a pokusili se ukrást nahrávku. Občas to vyšlo, ale většinou ne, a to potom vzadu hodně chyběli. Brankař Adam byl vynikající už v prvním zápase, ale teď vyloženě čaroval. Je známo, že za dobrou obranou se dobře chytá, ale některé zákroky, třeba trháky, byly chyceny pouze jeho zásluhou

    V útoku jsme konečně přestali hrát jenom na pravé straně a do střelby se zapojily i levé spojky a křídla. Gólově se ještě neprosadily, ale pokusy, a ne špatné, tam byly. Co fungovalo na jedničku, byla spolupráce mezi pravou spojkou a pravým křídlem. Tomík navázal pětku a šestku, hodil to Mojdovi, a ten se ani jednou ze tří pokusů nemýlil. Obrana byla bezradná. Když zdvojili Toma, skóroval Mojmír, když ne, zakončil Tom sám. Postupem času nám začaly krásně vycházet i náznaky přihrávek a Tomík byl na šesti metrech sám. Luxusní byla i spolupráce krajních spojek se střeďákem Markem. Mara má nejenom výborné zrychlení, ale také přesnou a tvrdou střelu. Díky těmto atributům přidal ke dvěma gólům z osobky ještě tři v klasické hře a i díky tomu jsme po dlouhé době v mistrovském zápase kluky z Ivančic porazili.SVAZOVÉ PŘEHLEDY

Zápas s SHC Maloměřice

20221022 ml. žáci 3. kolo turnaje (Vangl, Majlont) - přehled

Zápas s HK Ivančice

20221022 ml. žáci 3. kolo turnaje (Vangl, Majlont) - přehledFACEBOOKOVÉ KOMENTY