06.11.2022 - 3. kolo mistrovského turnaje v Telnici (starší žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 10. 11. 2022

06.11.2022 - 3. kolo mistrovského turnaje v Telnici (starší žáci) 20221106 stž 3. kolo turnaje (Telnice, Kénik)-foto TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Újezd u Brna 25:23 (11:9)
TJ Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno 28:12 (12:9)

Ze dvou těžkých soupeřů splnil očekávání jen jeden.

V tomto hracím dnu se očekávaly dva těžké duely. Nominaci na zápasy, kromě všech starších žáků, proto obdrželi pouze dva žáci mladší. Jednalo se o pravé křídlo Toma Flajšingera a brankaře Adama Novoměstskéko.

TJ Sokol Telnice

S našimi sousedy se velice dobře známe. Jak by také ne, když hráči spolu chodí do jedné školy a často také i ZŠ Újezd u Brna v házené společně reprezentují. Kluci tak znají silné i slabé stránky každého jednotlivce. A aby toho nebylo málo, část hráčů hraje společně druhou dorosteneckou ligu za Sokolnice.

Od úvodního hvizdu se tyto znalosti projevily. Náš nejvyšší hráč, pravák Dalibor, chodil důsledně na místo druhého obránce, aby bránil největší hrozbu domácích, Denise. Při našem útoku se situace zrcadlově opakovala a Denis chodil na dvojku bránit Dalibora.

Zápas byl velice kvalitní. Oba týmy věřily ve své vítězství a svou hrou to dokazovaly. Hrála se atraktivní házená plná osobních soubojů na brankovišti i kombinačně pestrá hra na útočných polovinách. Naši borci hráli naučené kombinace plné pohybu, z nichž občas přecházeli do improvizaci, ale vždy to bylo v duchu konkrétní akce, čemuž se spoluhráči přizpůsobili.

Proti nám hrál jednoznačně povrch, protože na Nisaplast musí být človek zvyklý. Naši hráči občas v rozhodujících chvílích uklouzli, o čemž by mohl vyprávět Dalibor. Tento hráč už o poločase vypadal jako mumie, protože s viditelným krvavým zraněním se hrát nesmí a já na něj při častém ošetřování vyplácal celou tejpu 😊. Měl prostě smůlu, protože místo střely po kličce, byl k vidění pád už při kličce. Menší hráči jako Marek nebo Víťa takové prolémy neměli, takže úspěšné střelecké pokusy byly hlavně v jejich režii.

V druhé půli už hráči povrch respektovali a hra začala být plynulejší. V jedenácté minutě jsme se dostali do vedení 18:17, ale dlouho jsme se neradovali. Škoda, že naši hráči nejsou urostlejší, protože na silově hrající Telnici by to platilo. Naše technická hra v útoku a agresivní obrana je určitě správnou cestou, kterou chceme poračovat. Kdybychom proměnili dvě zahozené sedmičky, mohla to být remíza, a ta by tomuto zápasu určitě slušela víc. I přes prohru jsem byl s herním projevem hodně spokojený. Pánové, děkuji.

SKKP Handball Brno

První zápas nás hodně unavil, takže rozjezd do toho následujícího byl pozvolný. Drtivý tlak soupeře, se kterým jsme počítali, se však nedostavil. Kénik sice vedl, ale neustále jsme byli v závěsu. Do desáté minuty jsme o dva góly prohrávali, ale potom kluci únavu rozběhali a začali jsme soupeře ve všech činnostech přehrávat. Útočné kombinace se pozvolna stávaly rychlejší a plynulejší. I obrana 1:5 přitvrdila a do přestávky jsme odcházeli o tři branky spokojenější.

Ve druhé polovině jsme dominovali a k mé velké radosti jsme se hře soupeře nepřizpůsobili. K vidění tak byla rychlá kombinační hra jako proti Telnici. Obrana šlapala výborně a KPčko mělo problém se prosadit. Nepočítám-li první branku z úvodu druhého poločasu, soupeře jsme k ničemu nepustili. To dokazuje i fakt, že druhý gól do naší sítě padl až v patnácté minutě a to už byl stav 24:10. Už dávno hráli prvoročáci, ale tempo se nezměnilo. O naší dominanci nemohlo být pochyb a pouze tři vstřelené branky v druhém polačase od tak kvalitního týmu, jako je Kénik, hovoří za vše. Do střelecké listiny se zapsalo 11 hráčů. Dan Rapáč, loňský nováček, vstřelil první branku ze hry, takže klobouk dolů. Ono zapojit se v pozdějším věku do plně fungujícího týmu, který spolu navíc hraje od miníků, není vůbec snadné.