13.11.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 15. 11. 2022

13.11.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim (muži)
20221113 muži vs SK Kuřim - foto TJ Sokol Újezd u Brna – SK Kuřim 31:27 (13:13)


Spletitá cesta k výhře.

     K zápasu s SK Kuřim nastupujeme stále oslabení o Toma Kachlíka, kterého uvidíme na hřišti asi až v jarní části sezóny. Také nám chybí Ondra Krošík, z dorostenců nastupuje pouze Dominik Absolon. V útoku máme tedy k dispozici jen 5 čistokrevných spojek, na středu rotuje Honza Lattenberg a Martin Myslík. Výchozí personální situace tedy nikterak růžová není, avšak z hlediska konečného výsledku si nakonec vůbec nemůžeme stěžovat 😊.

     K dnešní velice cenné výhře vedla spletitá cesta, na které jsme se nakonec vypořádali se všemi překážkami. Základem úspěchu byl dnes jistý a spolehlivý výkon Jirky Staně v bráně. Stoupající formu z předchozího zápasu v Kostelci si Jura přenesl i do tohoto zápasu a pokud bude chytat takto i v dalších utkáních, tak ten nezbytný základ budeme mít více než pevný. Druhým faktorem byl výkon všech 3 křídel – trio Strouhal, Víška a Hladík vstřelili v součtu 19 branek, tedy téměř 2/3 všech našich gólů! Při absenci ostřejších spojek máme tedy fungující alternativu. Dalším pozitivem byla zlepšená obrana a alespoň snaha o rychlejší hru, ale zde máme stále velké rezervy. Co nás zdobí už několikátý zápas je proměňování sedmiček, kdy se do role téměř stoprocentního exekutora dostal Martin Strouhal (dnes 5/5).

     Mezi lehká negativa lze zařadit opět neproměnění tutovek, zejména z pozice pivota a malé využití potenciálu našich rychlých křídel, kdy zejména David Víška mnohokráte za zápas zuřivě mával rukama na soupeřově půli v rychlém úniku, dožadujíce se přihrávky, avšak ani Jura rozehrávkou z pozice brankáře, ale ani bezprostředně další rozehhávající spojky, na něho nevyslaly potřebný dlouhý pas. Zde byla očividná absence rychlých a rozehrávky schopných spojek typu T.Kachlík a M.Flajšinger. Stejně tak byla jejich absence vidět při snaze o rychlou rozehrávku ze středového kruhu po obdržené brance. Snahu o nerychlou rozehrávku však dnes nelze na hřišti přítomným spojkám moc vyčítat, následná „nutnost“ zapojit se pak do rychlé druhé vlny, jim byla „podvědomou“ překážkou přijmout tuto hru za vlastní (spojky se prostě se logicky šetřily, aby v omezeném počtu vydržely hrát celý zápas).

     Hranice mezi úspěchem a neúspěchem bývá někdy hodně tenká, stejně tak hraje roli potřebné štěstí. Máme tu 53. minutu, prohráváme 23:24 a doposud neviditelného Maroše Hladíka čeká hvězdná tříminutovka, kdy nekompromisně až krutopřísně 3 x v řadě po sobě zaúřaduje na pravém křídle a otáčí stav na 26:24 pro nás! Pokud bychom se v té 53. minutě měli dohodnout, na koho budeme následné akce dohrávat, tak Maroš by asi nebyl první volbou... Ale Maroš prostě vzal osud zápasu do svých rukou, což se musí jedině ocenit! Následná „razítka“ na našem mini náskoku pak přidal na levém křídle David Víška, který potvrzoval a navyšoval náš jednobrankový náskok na stavy 27:25 a 28:26 a vzápětí Honza Lattenberg upravoval na 29:26 a na konečných 31:27. Tak, jak nás produktivita a proměňování šancí po celý zápas docela zlobila, tak v posledních 7 minutách jsme byli v zakončování téměř stoprocentní! Koncovka zápasu tedy jako z říše snů, avšak naše chtění, nasazení a odhodlání bylo viditelné, štěstíčku jsme prostě šli naproti.

     V dalším soutěžním zápasu zajíždíme v neděli 20.11. na palubovku posledních Hustopečí. Zápas bude mít pikantní příchuť pro kvarteto Strouhal, Myslík, Horký a Jankovič, kteří k nám právě z Hustopečí přestoupili. Samozřejmě i Honza Lattenberg a Zdenek Suchomel si v hale hostí vzpomenou, kde odehráli svá nejlepší házenkářská léta.Svazové přehledy20221113 muži vs SK Kuřim - přehledFacebookové komenty