27.11.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – HBC Olomouc (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 28. 11. 2022

27.11.2022 TJ Sokol Újezd u Brna – HBC Olomouc (muži)
20221127 muži vs HBC Olomouc - foto TJ Sokol Újezd u Brna – HBC Olomouc 33:30 (18:15)


Srdce mi hoří!

     Srdce mi hoří! Tak jak zpívají Zaprešić Boys v oblíbeném songu našich borců... Dnes muselo opravdu hořet srdce každého našeho fanouška, protože zážitek a podívaná to byla náramná, hra plná bojovnosti, emocí a touhy po výhře. Na straně druhé opravdu kvalitní soupeř, který hrál velmi líbivou a kombinační házenou. A protože mi srdce hoří, dnes to bude oslava samých pozitivních hráčských minipříběhů a konkrétních akcí, pouze s nezbytnou malinkou špetkou kritiky, která je však míněna maximálně konstruktivně s cílem poukázat na možná další zlepšení 😊.

     Než tedy necháme vytrysknout ten gejzír chvály a radosti, pojďme si letem projít vývoj zápasu. Koncentrovaný začátek a vedeme 5:1, v 17. minutě hosté otáčí 8:9 a poprvé a zároveň i naposledy v zápasu vedou, 26. minuta a opět vedeme 17:12, poločas končí 18:15. 33. minuta a je opět srovnáno na 18:18 a pak už vedeme až do konce celého zápasu pouze my!

     Kým začít? Asi Tomem Kachlíkem, který se oproti všeobecnému očekávání všech rozhodl zkrátit dobu své rekonvalescence a nastoupil už k dnešnímu utkání. A byl to ten starý (vlastně mladý) dobrý Atom, který s dravostí a drzostí sobě vlastní dodal mančaftu tu potřebnou šťávu a konto soupeře zatížil celkem 6 brankami. Několikazápasová herní pauza na něm nebyla téměř vidět (letní příprava ve Frýdku byla asi opravdu výživná), zato chuť do házené byla očividná a nějaké to šetření se v jeho případě nebylo vůbec patrné. Do zápasu nastoupil i Ondra Krošík a právě přítomnost jeho „dvojčete“ Atoma dávala naději na Ondrovo herní procitnutí, avšak k tomu nedošlo vinou zranění (snad pouze lehkého), které Ondra utrpěl při obranném zákroku, a které ho ještě v první půli ze zápasu vyřadilo...

     Hned naše první šance a gól, to byla velká paráda v podání pravého křídla Martina Strouhala, který se dostal do šance, avšak z těžkého úhlu a téměř bez dopředného pohybu, takže to jako velezkušený hráč vyhodnotil tak, že bude lepší najít nečekanou přihrávkou někoho jiného, a protože levé křídlo David Víška už s Martinem párkrát takovou situaci a přihrávku přes celou šířku brankoviště zažil, tak si David pro míč seběhem po šestce došel a nelehkou přihrávku zpracoval ve výskoku do jedné ruky a zavěsil. Nečekané, ale nádherné řešené těžké situace, při kterém házenkářské srdce muselo hořet! V osobě Martina máme nejen výjimečné pravé křídlo, ale i spolehlivého exekutora sedmiček (aktuálně vede pořadí sedmičkářů celé soutěže s 30 trefami, druhý v pořadí má „jen“ 24 zářezů). Dnes však po dlouhé úspěšné sérii jednou neproměnil a navíc byl v zápasu vyloučen po třetí dvojce, takže štafetu po něm symbolicky převzal náš druhý specialista sedmičkář David Víška, který třikrát z této pozice nezklamal. O sedmičky se tedy opravdu bát nemusíme. David předvedl ještě jednu velkou parádu – až laserově rychlý přechod do útoku po rozehrávce po obdrženém gólu, kdy převzal míč od rozehrávajícího hráče (pozor, tady musí jít opravdu jen o „převzetí míče“ od rozehrávajícího pivota ve středovém kruhu, neboť nahrávat z hloubi hřiště rozběhnutému Davidovi je jako přihrávat Usainu Boltovi. Už jen z podstaty věci je těžké rozběhnutého Usaina zaznamenat, natož mu přesně přihrát 😊) a prosvištěl mezi vracejícími se obránci a stál tváří v tvář nezkoncentrovanému brankáři, který neměl sebemenší šanci. Kdyby byly v Měníně parkety, tak Davidovy doslova hořely pod nohama, taková to byla rychlost. Tato rychlá rozehrávka se může hrát v zápasech častěji, ale chce to opravdu vycizelovat ten moment přihrávky, či spíše předávky míče a samozřejmě se do akce musí zapojit i druhá vlna hráčů, neboť ne vždy to dopadne takto a zpětná přihrávka do druhé vlny je nezbytná herní záložní varianta...

     Pivoti dnes na výbornou! Někdy s notnou dávkou štěstí, ale i tak to byla po delší době paráda! Michal Kučera, Patrik Bartoš a Pavel Jankovič, každý 3 branky! Samozřejmě po přesných a někdy pořádně drzých a nečekaných přihrávkách všech spojek, v čemž vyniká zejména Honza Lattenberg, ale i Kuba Horký propašoval mezi nohama obránce jeden nádherný pas na Pavla Jankoviče. Kuba měl na ruce gól utkání (po překrásné přihrávce za obranu, ale teď nevím od koho), který by běhal v highlitech celý týden, avšak nedal, takže v highlitech teď běží zákrok olomouckého gólmana, který byl jednoduše famózní 😊. Spojky Bagr a Kuba, není co řešit, respekt! I když to nebyl dnes žádný brankostoj, tak Kubův přínos v obraně a rozehrávce a schopnost zajet odvážně do obrany je neoddiskutovatelná. A Honzovy nečekané jedovky z 8 metrů ze středu a z jednoho kroku, to je opět lahůdka (teda jen když to trefí, že 😊). Takže Honzo odpočiň si, tvou pozápasovou poznámku, že na poslední zápas do Prostějova nejedeš, přičítám pouze pozápasovému „vyšťavení“, ve kterém jsi po dnešním výkonu byl a na které máš bezesporu nárok 😊!

     Předposlední individuální ocenění náleží Jirkovi Staňovi v bráně, který dnes opět potvrdil neustále stoupající formu. Těch úspěšných zákroků bylo hodně, ale asi každý si bude pamatovat Jurův gól přes celé hřiště do prázdné branky, do které olomoucký gólman sice dobíhal, ale Jurův projektil jednoduše nedostihl. V souvislosti s Jirkou v brance se mi neustále vrací reklamní slogan jedné Stavební spořitelny, který zněl „Na těchto základech můžete stavět“. Napadá mě parafráze „Na tomto gólmanovi můžete stavět“.

     A kdo je tím posledním? No jednoduše CELÝ TÝM. Prostě dnes to bylo opět cítit. I ti, co se do hry zapojili méně, dokonce i zraněný a nehrající druhý gólman Rustam Mikojan v hledišti, ze všech bylo cítit odhodlání, vůle, radost a touha po dobrém výsledku.

     Sobota 3.12. a poslední zápas podzimu v Prostějově, jsme na vítězné vlně, takže proč v krasojízdě nepokračovat! Živě si ještě vybavuji náš loňský zápas na palubovce našeho soupeře a naše zmrtvýchvstání a třeba i fakt, že náš mančaft v tomto zápasu koučovala slečna Terka Odehnalová! Doporučuji Terku vzít v sobotu zase s sebou 😊! Chcete-li na tento zápas zavzpomínat, můžete kliknutím zde: 16.10.2021 TJ Sokol II Prostějov - TJ Sokol Újezd u Brna (muži)Svazové přehledy20221127 muži vs HBC Olomouc - přehledFacebookové komenty