27.11.2022 6. kolo mistrovského turnaje v Juliánově (mladší žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 01. 12. 2022

27.11.2022 6. kolo mistrovského turnaje v Juliánově (mladší žáci) 20221127 mlž 6. kolo turnaje (Hostěrádky, Julec) - foto TJ Sokol Hostěrádky-Rešov - TJ Sokol Újezd u Brna 21:31 (poločas 8:13)


Rozdělený turnaj.

    Šesté kolo turnaje se původně mělo hrát až 11.12.2022 v Juliánově, ale Hostěrádkám termín nevyhovoval. My jsme s předehráním neměli problém za předpokladu, že kompletní předehrávka bude v režii "navrhovatelů". Našli jsme volný termín 27.11. po našich starších dorostencích, kteří přeložili zápas z neděle na sobotu a vklínili se mezi zápasy mladšího dorostu Sokolnic a našich mužů. Začátek zápasu byl v pohodovém čase 13:30.

    Na posledním tréninku před zápasem jsme domluvili rotaci na pozici brankaře. Jirka Komosný, protože je ročník 2011 a svolil, že bude v následující sezóně chytat, šel z pivota do brány a Adam Novoměstský, který ve stejné době přejde do starších žáků, si šel vyzkoušet hru v poli. Tuto variantu jsme praktikovali už na turnaji v Kuřimi proti týmu KP Brno. Hostěrádky však mají kvalitnější tým, takže jsme byli zvědaví, jak tato rošáda dopadne. Nebyli jsme kompletní, takže jsme kluky upozornili, že cíl, být do šestého místa a na jaře hrát o bednu, už jsme splnili, takže ani případná prohra nevadí 😊.

    Někteří hráči vzali předchozí větu jako úkol a v osobce bránili soupeře s takovým odstupem, že vlastně vůbec nebránili. V první části hry byl k vidění víceméně takový přátelák, čemuž odpovídá i počet vstřelených branek. Pokud kluci chtěli nechat Juru vyniknout, povedlo se to dokonale 😊.

    V hlavním dějství jsme testovali obranné systémy. Začali jsme obranou 1:5 s Tomem Flajšingerem na hrotu. Něco sebral Tomík sám, něco mu hodili kluci, ale do druhé vlny se hráči nehrnuli. Tom zakončuje rád a navíc přesně, tak co by se honili, že 😊? V druhé desetiminutovce jsme přikročili k obraně 3:3, aby se do rychlého útoku dostali i jiní hráči. Vcelku se dařilo. Zápas přestal být one man show Flajše a ke střelbě se dostali i další hráči. V posledních deseti minutách zakončovalo pět hráčů, takže cíl byl splněn. Vysunutá otevřená obrana vyhovovala i našemu soupeři a ze zápasu se ke konci stala střelnice.SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20221127 mlž 6 kolo turnaje (Hostěrádky, Julec)-přehled

FACEBOOKOVÉ KOMENTY