11.12.2022 SHK Veselí n.M./DDM Strážnice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: L - mladší dorostenky, Vydáno dne: 13. 12. 2022

11.12.2022 SHK Veselí n.M./DDM Strážnice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky) 20221211 ml. dorky vs SHK Veselí n.M./DDM Strážnice - foto SHK Veselí n.M./DDM Strážnice - TJ Sokol Újezd u Brna 30:22 (16:11)


Holky zápas bavil, hurá 😊.

    Tak mám prý napsat nějaký článek, říkal Luďa, když už jsem tam byl v roli fanouška... Tak já to teda zkusím, i když jsem spíš přes ty starší borce, kterým to v těch článcích občas docela slušně nakládám 😊. Po každém zápasu našich dorostenek v této sezóně naši hru s Luděm rozebírám a pomalu se od něho učím vnímat ty pozitivní poznatky a postřehy, ale upřímně, moc mi to zatím nešlo. Avšak v tomto našem posledním zápasu jsem je konečně viděl i já, takže mi to psaní půjde o to lehčeji!

    Do zápasu nastupujeme bez Barči, která ačkoli zraněná a hry tedy neschopná do Strážnice odjela také a jako funkcionářka usedla alespoň na lavičku. Holky, které do utkání nastoupily však také nejsou v nejlepším zdravotním stavu – lazaret hadra. Ještě před zápasem se horečnatě tejpují, obstřikují, smrkají, kýchají a některé dokonce i inhalují. Očekávání nejsou tedy nikterak velká, avšak přijatelný a hratelný soupeř skýtá naději, že dnes by to třeba mohlo konečně vyjít... No nevyšlo, ale jak říkám, pozitivních věcí tam bylo plno.

    Obrana byla dnes oku lahodící. Holky se posouvaly jako harmonika, útočnicím šly po střelecké ruce, dokonce se podařilo i několik míčů vypíchnout. Zejména Anička byla přísná a důrazná a protihráčkám dokázala hru pěkně znepříjemnit a světe div se, obešlo se to bez žlutého napomenutí a bez jediné dvojky, o černené kartě ani nemluvě 😊!

    V útoku zpočátku kralovala na levé spojce Julča (4 branky), avšak domácí hráčky velmi brzy vycítily, že naše levá strana je nebezpečná, a tak svou obranu zahustily právě před Julčou. Tím pádem se otevřela strana pravá, avšak hvězdná obranářka Anička se nedokázala převtělit i do hvězdné útočnice a nabízené volné prostory tak nějak ignorovala. V důsledku absence Báry na středu její pozici zaujala Eliška a podle mě odehrála jeden ze svých nejlepších letošních zápasů (6 branek). Ela se snažila tvořit hru (snaha o nahrávky do pivota) ale zároveň se nebála i střílet (podstřel). Několik opravdu pěkných přihrávek od ní dostala v pivotu hrající Sára (8 branek – její osobák), ale zároveň jí Sára dokázala i nahrávku vrátit a z pěkné narážečky pak Ela nádherně skórovala. A pak tam byl jeden moment, který lze nazvat opravdu nádhernou házenkářskou akcí, kdy byla na konci jako úspěšná střelkyně Sára, avšak ona už jen slízla smetanu. Holky prominou, teď nevím která z nich té Sáře do pivota přihrála, ale ta nahrávající by si zasloužila za tu přihrávku metál! Nejprve náznak a průnik do obrany, potom zastavení, lehká vykláněčka do strany a přesná přihrávka KLEPÁKEM do pivota ne na stojící Sáru, ale asi metr před Sáru do pohybu a do volného prostoru! Házenkářská nádhera, takto si umí přihrát snad jen chlapi v Extralize a občas Flajša s Řouťou 😊.

    Z dalších nelze nezmínit tradičně jistou Míšu v bráně, která se v pasážích, kdy se zrovna nehrálo, udržovala v náladě boxerským cvičením, jímž zaujala a znejistěla nejednoho domácího fanouška 😊. A motorová Maky na křídle, která však při zakončení stále ignoruje čáru brankoviště a při každém druhém pokusu ji ke své smůle stále přešlapuje... Nela po asi 10 vteřinách po zahájení zápasu odkulhala ze hřiště, ozvalo se zraněné koleno ale i přesto se do zápasu ještě vrátila a ze sebezapřením zápas dohrála. Adéla a novicka Simča do hry zasáhly v menší míře a gólově se zatím do statistik nezapsaly.

    I přesto, že výhry zatím nepřicházejí, na holkách byla vidět radost ze hry a to je ten nejdůležitější základ pro to, aby se na jaře nějaká ta výhra konečně urodila! Nezbývá než konstatovat, že trenérský rukopis Terky Odehnalové a Luďka Kubáta začíná přinášet ovoce, takže na další pozitivní změny v naší hře se musíme jen a jen těšit! Přes zimní přestávku se holky vyzdravte, v pátek ve vší slušnosti zakončete podzimní část sezóny a v příštím roce opět na shledanou. První zápas nás čeká už 12.2.2023 na hřišti SK Kuřim.
Svazové přehledy

20221211 ml. dorky vs SHK Veselí n.M./DDM Strážnice - přehleFacebookové komenty