15.1.2023 Turnaj Litovel (starší žáci)

Autor: Tomáš Staňa <(at)>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 18. 01. 2023

15.1.2023 Turnaj Litovel (starší žáci) Litovel 2023 - čekání na vyhlášení Litovel 2023 - nástup Litovel 2023 - 3. místo    V neděli 15.1.2023 odjeli starší žáci na svůj první turnaj v novém roce do "nedaleké" Litovle.

    Tým sice neodjel kompletní, ale na to už jsme zvyklí, někdy je to nemoc, někdy výlet s rodiči a tak podobně. Jak je u nás zvykem, tým se doplnil o nějaké ty mladší žáky a nováčky na otrkání se. Celkem odjelo 13 hráčů. Realizační tým byl na naše poměry velice početný. Byli v něm: Luděk Kubát, Zdeněk Sláma, Aleš Flajšinger, Libor Velíšek a Tomáš Staňa.

     Turnaj se hrál 2x18 minut. V prvním duelu jsme se v 9:55 utkali s TJ Sokol Ostrava. Už v prvním poločase, který skončil 13:7, byla znát naše převaha snad na všech postech. Přes drobné chyby se povedlo snad vše. Hráli jsme pestře, nahrávky do pivota střídalo zakončení ze střední vzdálenosti, vycházely signály a dokonce i zblokované střely se odrážely do našich rukou. O góly se rozdělilo 8 hráčů. Zápas skončil výhrou 30:13

    Zdálo se, že kluci mají skvěle našlápnuto, nastala zápasová pauza a pak přišlo utkání proti domácí Litovli. Turnaj běžel bez zpoždění, a tak zápas začal dokonce o něco dříve.

    Prvních 5 minut vypadalo nadějně. Přestože kluci odehráli jen jeden zápas, zdálo se, že se na nich projevuje únava. Trápila nás nepřesná zakončení nebo lépe řečeno střely do stále stejných míst, kde už dopředu čekal brankař. Hlavně David na pivotu už byl ze svých zakončení vyloženě zoufalý. Nedávali jsme, ale zápas byl stále otevřený. Před koncem prvního poločasu se zbytečně nechal vyloučit Víťa Nádeníček. Došlo k tomu, když stíhal protihráče v trháku a došlo ke kontaktu, který útočník neustál. Přímá červená karta pro našeho střeďáka nám nabourala plány. Na střed šel Radek. Ukázal že se toho nebojí, ale místo tvorby hry a hlášení signálů se pokoušel chodit jeden na jednoho. Místo dotahování skóre jsme začali kupit chyby typu: nepřesné nahrávky, kroky a střely vysoko nad branku.
    Přes to vše nás celkem podrželi naši brankáři, kteří dohromady měli za 18 minut 6 zákroků. Není to sice mnoho, protože brankáři by měli podávat nadstandard, ale v určité rovině to bylo dostačující. Poločas skončil naší prohrou 10:12.
    Druhá půle byla pokračováním závěru první s tím, že síly začaly ubývat. Lavička sice plná byla, ale ne natolik, aby mohla plnohodnotně nahradit nějakého hráče ze základu či vyloučeného Vítka. Ovšem o tom jsou turnaje. Aspoň dostali více příležitostí ti mladší, nevyhraní. Ve zbytku zápasu se v poli průběžně střídali všichni z hrací soupisky. Že to zase taková tragédie to nebyla svedčí fakt, zápas skončil naší prohrou 22:26.

    Ihned po dohrání jsme nastoupili proti Ivančicím, který byl zároveň favorit turnaje. Ani kluci z Ivančic nebyli v plné sestavě, a pomáhali si spoustou mladších žáků. Na rozdíl od předchozích dvou týmů, se oba dva týmy moc dobře znají, protože s Ivančicemi se potkáváme v lize.
    Ivančice zatím vše vyhráli, ale v soutěži jsme je porazili, takže vše bylo otevřené. Třetí místo bylo téměř jisté, šlo jen o to, zabojovat o nějaké lepší umístění. Kluci i přes únavu měli zase o něco větší motivaci bojovat. Dalo by se říct, že už je to skoro taky takové derby. První poločas byl takový nervózní z obou stran. Jak zanělo ve filmu Marečku podejte mi pero: "Stejné chyby stejné známky". Přesně takhle vypadala větší část první půle. Poločas skončil naší prohrou 11:14, ale 3 góly v házené jsou pořád hratelné.
   Střídali jsme obranu 1:5 a 3:3, ačkoli sil nebylo nazbyt. Něco se nepovedlo obraně (máme problém se zabíhající falešným pivotem), něco brankářům (střely z křídel), a v útoku jsme dopláceli na neproměňování tutových šancí. Podobné to bylo i na straně Ivančic, ale jejich hráči udělali o 3 chyby méně. Říká se, že štěstí přeje připraveným, a tak zápas skončil lépe pro Ivančice, které nás porazili 25:22.

CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV