05.03.2023 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 08. 03. 2023

05.03.2023 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí (muži) Najdi 13 rozdílů
20230305 muži vs. TJ Velké Meziříčí - foto Jura 20230305 muži vs. TJ Velké Meziříčí - foto TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí 41:27 (23:9)

Facebookové komentyDemolice soupeře.

      O poločasové přestávce jsme na sebe s Ivanem Maštalířem tak nějak divně koukali a snažili jsme se uchopit a zpracovat, čeho jsme v první půlce dnešního domácího zápasu s Velkým Meziříčím byli vlastně svědky. Poločasové skóre 23:9 v náš prospěch… To, jako že naše "legendární" obrana dělá dnes soupeřům problém? Vždyť v dlouhodobé statistice jsme na předposledním místě v počtu inkasovaných branek (510)! To, jako že jsme dostali jen 9 gólů za poločas? Copak Meziříčí je tak marné? Ivanova legendární hláška, která zaznívá až okolo 11. minuty 2. poločasu a zní, volně parafrázováno: "hoši hrejte sakra něco, vždyť tak slabej soupeř tady ještě letos nebyl", se dnes kupodivu vůbec tak nějak nenabízí… Co to sakra dneska je? Vždyť my nejsme až zase tak excelentní a soupeř není až zase tak marný! A přesto poločasové skóre vyznívá jako velká demolice hostů?! Obvykle mám článek hotový hned po zápasu, ale tady je třeba si dát malý odstup a pořádně se nad vším zamyslet… Možná, že tento zápas byl tím důležitým zlomovým milníkem, kdy si náš TÝM konečně uvědomil svůj potenciál a tento potenciál dokázal i sebevědomě na hřišti prodat. A možná je to právě to zdravé sebevědomí, které v našem případě tak nějak zatím pokulhávalo.

     Kachlík (7 branek) a Krošík (9 branek) - oba hráči působili nadmíru v pohodě a nad věcí a myslím, že po dlouhé době si zápas užívali. Aby taky ne, když se oba čerstvě potkali v extraligovém dresu Maloměřic, do kterého Atom vlítl jako velká voda. Křídla Strouhal (8 branek, tam je sebevědomí a radosti ze hry vždy požehnaně a dnes tomu nebylo jinak) a Víška (u Davida bylo po opravdu dlouhé době vidět, že ho to zase baví a při 8 vstřelených brankách předvedl snad všechny možné typy zakončení, kterých je schopen – když ho házená baví...) zahrála více než přesvědčivě. Další spojky Horký a Flajšinger – opět očividná radost ze hry. Dorostenec Absolon – 2 branky a dvakrát dostal pořádně naloženo, ale do obrany vlítl nebojácně...

     Obrana - vysunutá s aktivním Ondrou na středu a dále vybíhajícími Tomem či Kubou (můžeme mluvit o systému 3-3) činila Meziříčí obrovské problémy, které hosté nedokázali řešit přes zakončení přes pivota anebo přes záběhy křídel, což se při tomto systému nabízí a k tomu ještě pivoti hostů byli nadmíru dobří (Strýček – juniorský reprezentant). Vysunutá obrana byla prostě funkční a myslím, že střídání této obrany v průběhu zápasu se zataženou obranou 5-1 může dostat do potíží každého soupeře, vezmeme-li v úvahu i až výjimečnou schopnost VŠECH našich spojek balóny v obraně soupeři ukrást.

     Útok – konečně došlo k viditelnému prodloužení času, který v útoku strávíme. Snaha ne o dvojitý, či trojitý kříž, ale několikrát došlo i na šestinásobné překřížení v jehož důsledku (rozebrání a rozpohybování obrany) se podařily nově i některé nádherné akce – třeba přihrávky ze středu do křídel. Ondra KONEČNĚ po takto připravených akcích zavěšoval s viditelnou lehkostí a bez dřívější křeče… Zkrátka, pokud si v útoku s míčem dostatečně dlouho pohrajeme, tak volné prostory a herní varianty se nám doslova objevují jako na zlatém podnose. Brankáři – Jura opět chvílemi zářil a bránu spolehlivě zavíral, Rustam v posledních minutách taktéž předvedl několik famózních zákroků.

     Pokud si borci vezmou tento zápas jako odrazový můstek ke zbytku jarní části, tak si dovolím vyslovit odvážné tvrzení, že tento TÝM vyhraje všechny zbývající zápasy v této sezóně. A na to dávám bečku piva!
Svazové přehledy20230305 muži vs. TJ Velké Meziříčí - přehledFacebookové komenty