15.04.2023 - 3. kolo Play Off v HK Ivančice (starší žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: F - žáci starší, Vydáno dne: 21. 04. 2023

15.04.2023 - 3. kolo Play Off v HK Ivančice (starší žáci) 20230415 Play off st. žáků - 3. kolo - foto 9:00 TJ Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno 18:15 (10:8)
10:20 TJ Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice 16:18 (6:8)
12:20 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 14:16 (5:7)
14:20 TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Újezd u Brna 21:12 (11:3)Turnaj v Újezdě u Brna

    Turnaj se u nás nakonec nekonal, protože hlásili déšť. Předběžně jsem rezervoval bublinu v Telnici, a protože předpověď se nemýlila, hráli jsme nakonec tam. Tým byl hodně oslabený (Marek - kotník z PHC, Radek a Štěpán nemocní). Navíc Dalibor roste, hodně ho bolí kolena, takže hraje už od Pragáče na půl plynu. Všechno jsou to pro nás klíčoví hráči, takže jediným cílem bylo porazit Kénik. Ostatní zápasy jsme nijak zvlášť neřešili.

    Jako první nás čekal tým KP. Abychom pošetřili Daliborova kolena, začali jsme bez něho. Na krajních spojkách se vystřídalo několik hráčů a mladší kluci ukazali, že se toho nebojí. Měli jsme lehce navrch, což nám stačilo, abychom v poklidu získali dva body.

    Další zápasy už byly mnohem těžší. Je však pravda, že naše výkony, jak týmové tak individuální, byly jako na houpačce. Střelecké štěstí se nedostavilo, ale faktem je, že kdyby pivot Adam dával branky ze situací, kdy neměl míč pod kontrolou a už padal, bylo by proměnění spíš zázrak než štěstí 😊.

    Druhý Adam, brankař mladších žáků, chytal co mohl, ale spoustu zákroků měl stejných, čímž byl pro zkušenější hráče snadno čitelný. Naš tým nevyniká vzrůstem a při absenci Marka a poloabsenci Dalibora, jsme byli vyloženě podprůměrní. Svádět silové souboje s hráči Kuřimi nebo Ivančic jsme sice mohli, ale s předem daným výsledkem. V obraně jsme inkasovali častěji než obvykle a při střelecké nemohoucnosti je logické, že jsme s Vanglem i Kuřimí prohráli. Abych jen nekritizoval, musím uznat, že obě prohry byly pouze o dvě branky, takže ta hra zase tak špatná nebyla. Ovšem proti tomu, jaký koncert jsme předváděli na Prágáči, jsme dnes ukázali jen slabý odvar kvalitní házené.

    Jak už jsem psal, jediným dnešním cílem bylo porazit Kénik. V dalších dvou zápasech jsme se hodně vyčerpali, takže poslední zápas proti Telnici, už jsme neřešili vůbec. Hrál kdo chtěl nebo mohl, a spíš než koučovaní jsme se věnovali pozorování, jak se hráči k zápasu staví.

   Do dalšího turnaje už budeme doufám kompletní, takže očekávám více kvality a logicky i více bodů. Zatím držíme třetí místo a budeme se snažit posunout výš.
SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20230402 Play off st. žáků - 2. kolo - přehled


20230402 Play off st. žáků - 2. kolo - tabulkaFACEBOOKOVÉ KOMENTY