22.04.2023 HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: L - mladší dorostenky, Vydáno dne: 27. 04. 2023

22.04.2023 HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky) HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna 42:27 (25:11)


    Zápas na půdě Ivančic byl pro mě zcela jiný, než všechny předchozí. Na základě nabídky Luďka jsem dostal šanci stát se pro tento zápaz koučem na lavičce, neboť Luďa ani Terka nemohli. Upřímně, dostal jsem šanci, po které jsem moc netoužil, ale jelikož jim do toho neustále kecám, tak jsem tuto výzvu přijal, ale již dopředu jsem tušil, že žádnou díru do světa svým koučinkem asi neudělám... Koučovat může někdo, kdo holky trénuje, navíc mé připomínky a náměty na to, co by se mělo zlepšit, jsou v podstatě individuální herní činnosti (učivo základní školy) a to lze vysvětlit a nacvičit jen na tréninku prostřednictvím opakujících se cvičení. Tím se ale nechci vymlouvat, jednou jsem tam už byl, takže jsem měl „konat“ a to se mi moc nepovedlo... Takže dnes to bude repotráž ze zápasu viděná přímo z lavičky.

    Zápas jsme začali hororovou čtyřminutovkou, kterou prohráváme 0:5. Holky za tyto 4 minuty snad ani jednou neohrozily bránu domácích, neboť se v útoku dopustily asi šesti ztrát míče (zkažené přihrávky, nohy, double, atd.). Vzít time na uklidněnou se docela nabízelo, ale nějak jsem toho nebyl schopen... A tak nějak ten zápas začal plynou vlastním životem, aniž bych nějak výrazně do průběhu zasahoval, byla to z mé strany lehká nováčkovská křeč. Otázek v hlavě milión, jestli jednu hráčku neprohodit s jinou, ale vše se odehrávalo tak rychle, že na nějaké změny nebyl čas. Počtem technických chyb a zkažených přihrávek jsme se v tomto zápasu dostali zpět do doby předpragáčové. Přihrávky do pivota vázly, přihrávky do křídel marné snad s vyjímkou spoupráce Julča (spojka) – Ela (křídlo), kde se něco málo povedlo. Pokusy o založení rychlého útoku tam byly, ale brankářka Míša realizuje rychlou přihrávku až na základě hlasitého pokynu z lavičky. A když už holky do trháku běžely, tak se druhá vlna nekonala...

    Avšak herně tam bylo několik pěkných momentů a začnu tím, na který jsem měl možná nepatrný trenérský vliv. Nelu jsem dal na pravou spojku a ona předvedla jednu nádheru, kterou musím blíže popsat, protože to je právě to, co nám výrazně chybí a čem by měly holky zdokonalit. Nela se po přihrávce od křídla rozběhla třemi kroky na obranu s tak přesvědčivým náznakem střelby, že obrana na tento náznak regovala jak včela na med. Sám jsem čekal obrovskou ránu na branku, kterou obrana zblokuje, ale Nela náznak střelby na poslední chvíli zastavila, klepla si (měla za sebou právě 3 kroky) a třemi dalšími kroky proběhla dírou v obraně a krutopřísně zavěsila. Kdyby někdo viděl jen tento moment, tuto akci, tak řekne o Nele, že je to Paní házenkářka! Takže teď jen zbývá to zopakovat, v každém zápasu nejméně pětkrát! Další pěkné střely, které rozvlnily síť předvedla Simona Brychtová, která dala 2 nebo 3 góly ze spojky z výskoku, ale zapisovatelé ji nenapsali ani jeden! Tak alespoň touto cestou budiž sjednána malá náprava.

    Jako „trenér“ nováček jsem byl rád, že zápas dospěl do svého konce. Premiéra, která byla zároveň asi i derniérou je za mnou. Omlouvám se za nedostatek povzbuzování a za neplácnutí si s holkama na konci zápasu, asi jsem byl v nějakém pozápasovém blackoutovém tranzu 😊.
Svazové přehledy

20230422 ml. dorky vs. HK Ivančice - přehledFacebookové komenty