Představení týmu mužů pro sezónu 2023-24

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 29. 08. 2023

Představení týmu mužů pro sezónu 2023-24
Představení týmu mužů pro sezónu 2023-24

     Vážení příznivci a fanoušci újezdské házené, ale i všichni sportovní nadšenci. Dovolte mi představit vám náš letošní tým mužů, který bude tuto sezónu bojovat v naší nové městské hale o čelní umístění ve II. lize JM a především o postup do celostátní I. ligy. Tady musí jít skromnost prostě stranou, s těmi borci, kteří náš oddíl a naše město budou letos reprezentovat, to nejde prostě jinak! Předem se omlouvám, že to bude dlouhé povídání, avšak situace je natolik vzrušující a jedinečná, že ji nelze přejít nějakým letmým pohledem.

     Začněme tedy krátkým ohlédnutím za sezónou minulou, která měla být také „jedinečná a zlomová“, jak jsem predikoval minulý rok – odkaz na tehdejší článek zde: Představení týmu mužů pro sezónu 2022-23 (muži) (hazena-ujezd.com)... Konečné 6. místo nebylo tím, co bylo v našich silách. Ne vše se podařilo, důvodů a příčin bylo mnoho. Co je ale podstatné je to, že došlo k interní posezónní analýze a z chyb jsme se poučili, začínáme znovu, s čistou hlavou, s novým herním pojetím, se spoustou nových tváří a s odhodláním předvést velkou jízdu a házenkářskou show! A jestli se nepoučíme, tak bude platit opět loňská hláška bratra Ivana Maštalíře „NÁS KDYŽ UŽ NĚKDO DOKÁŽE PORAZIT, TAK JSME TO JEN A POUZE MY SAMI“. A tuto hlášku už ve fanouškovském kotli fakt nechceme letos prostě slyšet!

Představme si tedy jednotlivé hráče a realizační tým pěkně popořadě a začněme novými tvářemi.

RADIM TEJZR
     26 let, pivot/spojka, odchovanec Hustopečí a hráč Újezda, v loňské sezóně hrál Extraligu za Maloměřice (26 zápasů/37 branek), borec v nejlepších házenkářských letech s hromadou zkušeností, a navíc dokonale sehraný s mnoha našimi hráči ještě z dob, kdy spolu hráli za Hustopeče I. ligu (Horký, Strouhal, Krošík, Kachlík, Jankovič, Kučera, Lattenberg). Prostě hráčská persona a posila jako hrom!

DANIEL ZOUREK
     27 let, spojka, odchovanec a hráč Újezda, v loňské sezóně hrál Extraligu za Maloměřice (23 zápasů/1 branka), před tím za Lovosice (32 zápasů/35 branek). Dan dokonce ochutnal i házenou v zahraničí v německé II. bundeslize! V posledních letech se v Extralize prezentoval jako specialista obranář, neboť ho limitovala častá zranění. Opět nutno říci, posila nejen pro naši obranu jako hrom a zároveň krásný příklad, že naši odchovanci se k nám rádi vracejí a chtějí našemu oddílu takto něco „vrátit“.

LUKÁŠ RITTER
     17 let, brankář, odchovanec a hráč Újezda, paralelně hraje i dorosteneckou I. ligu za SKKP Brno. Lukynovo mládí bude v naší bráně kontrastovat se zkušeností a vyzrálostí Jirky Staně a Rustama Mykojana, kteří tak dostanou kvalitního partnera do brankářské trojice a hlavně budou mít o novou motivaci postaráno.

JAN PEŠÁK, JAKUB TYL, ŠIMON DOSTALÍK
     „kluci“ 17-18 let, kteří hrají I. ligu za SKKP Handball Brno a jsou hráči Brna – k nám tedy hostují. Honza – spojka, Šimon – levé křídlo k nám budou hostovat, Jakub – pravé křídlo, je již hráč Újezda. Honzu a Jakuba jsme už loni vídali v našem dresu starších dorostenců, takže naši házenou dobře znají a jsou dokonale sehraní s Martinem Flajšingerem. Prostě nové „mladé pušky“, které budou pro mnohé určitě překvapením, ale otázka, jestli už mají na mužskou házenou je zcela bezpředmětná. Kvalitativně jde o podobné hráče jako je Marťas Flajšinger a ten už své schopnosti za muže v lošké sezóně ukázal dokonale.

     Toť vše ohledně nových tváří v našem dresu. No není to docela vzrušující vážená házenkářská veřejnosti 😊?

     A pokračujeme s borci, které už důvěrně známe.

TOMÁŠ KACHLÍK
     22 let, spojka/střed, odchovanec a hráč Újezda, v loňské sezóně paralelně hrál Extraligu za Maloměřice (8 zápasů/25 branek), za Újezd pak (14 zápasů/94 branek). Atom v minulé sezóně vlétl do Extraligy jako naprostý nováček jako velká voda a okamžitě se stal platným a vytěžovaným hráčem Maloměřic. Nelze se tedy divit, že pod „tíhou“ víkendových dvojzápasů v Extralize a II. lize se musel na tuto dvojroli adaptovat. Letos to však u nás nebude tolik „ležet“ na něm, máme 3 další nové spojky. Extraligu za Maloměřice bude hrát i letos a ačkoli kmenový hráč Újezda, tak vyšší soutěž bude mít při termínové kolizi zápasů asi přednost, bude záležet na dohodě klubů.

ONDRA KROŠÍK
     22 let, spojka, odchovanec a hráč Újezda, v loňské sezóně paralelně hrál Extraligu za Maloměřice (30 zápasů/85 branek), za Újezd pak (10 zápasů/43 branek). Pro Ondru platí to samé, co pro Atoma. Ondra hraje Extraligu už druhým rokem a nelze oběma borcům bránit (a ani to nikdo nechce) v jejich herním rozvoji v nejvyšší soutěži. To však nemění nic na faktu, že je oba chceme co nejvíce v našem dresu vídat a těšit se z jejich dovedností a schopností!

DAVID VÍŠKA
     20 let, levé křídlo, odchovanec a hráč Újezda, v loňské sezóně za Újezd (26 zápasů/96 branek). David dostane na svém levém křídle „zdravou konkurenci“ v podobě Šimona Dostalíka, takže nebude „muset“ odehrávat téměř celý zápas.

JAKUB HORKÝ
     26 let, spojka/střed, odchovanec Hustopečí a hráč Újezda, v loňské sezóně za Újezd (22 zápasů/84 branek). Kuba je srdcař, poctivec a hráč, který nic nevypustí. V minulé sezóně schytal spoustu ran a „vybojoval“ několik vyloučení soupeřů do konce utkání.

MARTIN STROUHAL
     31 let, pravé křídlo, odchovanec Hustopečí a hráč Újezda, v loňské sezóně za Újezd (23 zápasů/124 branek). Martin byl naším nejlepším střelcem a je to jedno z nejtechničtějších křídel ve II. lize. A že si to letos opět užije, o tom nemusí být žádná řeč!

MARTIN FLAJŠINGER
     17 let, spojka/střed, odchovac Újezda a hráč SKKP Handball Brno, v loňské sezóně paralelně hrál dorosteneckou I. ligu za SKKP Handball Brno, za dorost Újezda a ještě za muže Újezda. Ve všech těchto 3 soutěžích odehrál 96 zápasů/311 branek – extrém, ale když je mu házená vášní, není se čemu divit! Marťas je tahoun, srdcař, lídr a nenávidí prohry. Letos opět o rok vyzrálejší a vyhranější. Jako hráč Brna bude mít přednost I. liga dorostu, možná už nakoukne i do mužské Extraligy, ale z jeho strany nelze ani na vteřinu pochybovat o chuti hrát za naše muže, kdykoli mu to situace dovolí.

PAVEL JANKOVIČ
     22 let, pravé křídlo/pivot, odchovanec a hráč Hustopečí. V loňské sezóně za Újezd (23 zápasů/25 branek). Pavel je nenápadným avšak nesmírně platným hráčem, který dokáže zahrát na pivotu i křídle s maximální efektivitou a plně využít tak méně času na palubovce, který na něho zbývá. Opět srdcař a hráč, který nic nevypustí.

PATRIK BARTOŠ
     35 let, pivot, odchovanec basketbalu a hráč Újezda. V loňské sezóně za Újezd (22 zápasů/35 branek). Loni dostal na hřišti spoustu času a potvrdil své kvality. Víte, že Patrik je původem baskeťák a že stále basket hraje i závodně?

MICHAL KUČERA
     34 let, pivot, odchovanec a hráč Újezda. V loňské sezóně za Újezd (19 zápasů/32 branek). Poctivost a to, že do všeho jde na 110% ho zdobí po celou jeho kariéru. Michal už i v loni hrál především pouze domácí zápasy a letos tomu bude asi podobně. Určitě by mu slušel nějaký velký úspěch na sklonku hráčské kariéry, třeba v podobě opětovného postupu do I. ligy, kterou dlouhá léta hrával v Hustopečích 😊.

DAVID STAŇA
     32 let, spojka, odchovanec a hráč Újezda. V loňské sezóně za Újezd (23 zápasů/6 branek). David pod vlivem mnoha zranění loni spíše než na palubovce zaujímal místo technického vedoucího na lavičce a možná spíše v této roli bude i nadále pokračovat.

JIŘÍ STAŇA
     30 let, brankář, odchovanec a hráč Újezda. V loňské sezóně za Újezd (25 zápasů/1 branka). Jura chytal společně s Rustamem a měl roli jasné jedničky mezi tyčemi. Letos k němu v roli nikterak jasné dvojky přibude mladík Ritter.

RUSTAM MIKOJAN
     43 let, brankář, odchovanec a hráč Újezda. V loňské sezóně za Újezd (19 zápasů/1 branka). Rustam většinou odchytával posledních 10 minut zápasů, avšak mnohý z diváků na tuto desetiminutovku s napětím čekal. Házenkářský José Luis Chilavert, který se před dvěma lety mezi tyče vrátil po dlouhé době. Letos to bude asi až trojka, ale pokud se do brány dostane můžeme očekávat výkon na hranici jeho sebeobětování a sebezničení 😊.

TOMÁŠ STAŇA
     26 let, brankář, odchovanec a hráč Újezda. Po vleklých zraněních a operacích kolen se pomalu dostává do formy a chystá se zabojovat o místo v sestavě. Zatím se věnuje tréninku brankařů u nás i v okolí. Osobně si myslím, že trenérská kariéra bude mít přednost, protože momentálně dělá asistenta trenéra klubu HK Hodonín, který hraje nejvyšší ženskou soutěž.

MARIÁN HLADÍK
     28 let, pravé křídlo, odchovanec a hráč Újezda. V loňské sezóně za Újezd (16 zápasů/43 branek). Maroš je otazník všech otazníků. Práce v zahraničí a tréninková absence jsou prostě problém...

ROBERT HALÍČEK
     20 let, pravé křídlo, odchovac Újezda a hráč extraligového Nového Veselí, v loňské sezóně za extraligové Veselí (37 zápasů/130 branek), za Újezd pak (2 zápasy/26 branek). Pamatujete si na jeho show proti Prostějovu, kdy vsítil 20 branek? To bylo opravdu něco neskutečného. Když Robase jeho zaměstnavatel – extraligové Nové Veselí propůjčí Újezdu na 2-3 zápasy za celou sezónu, bude to asi maximum, na co se můžeme těšit.

LUBOŠ ŘOUTIL, DOMINIK ABSOLON, PETR MÁCA
     Újezdští kluci 17-18 let, kteří ještě minulou hráli za náš starší dorost, ale momentálně se potýkají s dlouhodobými a chronickými zraněními, které jim moc nadějí na starty za naše muže letos naskýtají. Pouze u Luboše to zatím vypadá, že hrát bude moci.

MARTIN MYSLÍK, HONZA LATTENBERG, MARTIN MAŠTALÍŘ, MICHAL STAŇA
     Hráči, kteří loni pár startů měli, ale letos to bude malý otazník, avšak nic není vyloučeno, sezóna je dlouhá. Všichni by však jistě stáli o možnost ještě zahrát si v naší nové hale, přejme jim ten zážitek, jistě se i na ně dostane.

--------------------------------
FILIP ZOUREK
     21 let, pivot, odchovanec Újezda a hráč Frýdku-Místku. Osobně jsem se velice těšil na možný návrat Filipa do našeho dresu po 5 letech, které strávil v dorosteneckém dresu Frýdku-Místku. Avšak návrat se nekoná, neboť Filip musí ze zdravotních důvodů na soutěžní házenou v této době a na neurčito zapomenout. Hodně štěstí Zorane alespoň při rekreačním sportu a alespoň na tréninku v rámci možností!

LUBOMÍR KOLÁČEK
     54 let, odchovanec Újezda (momentálně má limiťák do Měnína). Luba, ačkoli loni už nehrál, tak letos využil nabídku nově tvořícího se týmu Měnína a vymodlil si na našem vedení přestup! No nakonec jsme ho s těžkým srdcem a po dramatických jednáních „půjčili“.

     Tak co na to říkáte? To je sestava, téměř 30 jmen! Zkušenosti a vyzrálost na straně jedné, mládí a dravost na straně druhé. Několik borců se zkušeností z Extraligy, několik 17 letých talentů, na které Extraliga pravděpodobně čeká, plno hráčů v nejlepších házenkářských letech! V týmu máme „specialisty obranáře“ i vyložené „superkanonýry nebo tvůrce hry, rychlostně nadané typy pro dravou házenou, dokonale sehrané dvojičky nebo trojičky, ale hlavně plno inteligentních a vyhraných hráčů, z nichž žádný nebude „jen do počtu“... V podstatě se dá říci, že na žádném postu nemáme slabinu a každý post je zdvojený naprosto vyrovnanými hráči. Herních variant a systémů se pak nabízí nebývale mnoho. No já bych to trénovat snad ani nechtěl 😊, protože ukočírovat tolik osobností, to může být někdy problém. Při tomto počtu hráčů a při tolika variantách se ne vždy a ne každý dostane do zápasové sestavy. A tím se dostáváme k realizačnímu týmu, tedy k těm „šéfkuchařům“, kteří ale i z těch nekvalitnějších surovin nemusí vždy uvařit „chutné“ jídlo. Najít tu správnou chemii nebude vůbec snadné. ZDEŇEK SUCHOMEL jako hlavní trenér, letos těsněji podporovaný ALEŠEM FLAJŠINGEREM, budou mít určitě plnou hlavu starostí, jak to celé poskládat, ale těch možností, které budou mít...! Takže, to bychom měli na papíře, tam to vypadá skvěle, až z toho jde trochu strach… Takový hráčský materiál pro II. Ligu je snad snem, vždyť toto je materiál pro vrchní patra I. Ligy! Ale pozor! Ze snu se může lehce stát i noční můra. No věřme, že to nebude tento případ a herně a hlavně výsledkově potvrdíme, co je na tom papíře, který snese opravdu mnoho...

     Pojďme si tedy ještě na závěr s tím naším hráčským materiálem trochu „statisticky pohrát“, ať si ukážeme tu neuvěřitelnou variabilitu, kterou máme k dispozici. Jak teoreticky můžou vypadat sestavy na hřišti, když nastane zrovna příznivá konstelace hvězd? Podotýkám, že takto to opravdu reálně může vypadat i s ohledem na maximálně 3 hostující hráče, kteří můžou nastoupit do utkání a s ohledem na to, že hráči v těchto modelových sestavách hrají vždy na svých reálných postech! V sestavách jsou zahrnuti i někteří hráči širšího kádru, kteří však vloni k zápasům za muže často nastupovali. Samozřejmě to berte s velkou rezervou, ale zajímávé to snad rozhodně je...

SESTAVA „EXTRALIGOVÁ“ - hráči aktivně paralelně působící (nebo kteří ještě vloni působili) v Extralize mužů, nebo v I. Lize staršího dorostu, tedy v nejvyšších soutěžích v ČR.

BR – RITTER LUKÁŠ
LK – ŠIMON DOSTALÍK
LS – KROŠÍK ONDRA
SS – KACHLÍK TOMÁŠ
PV – TEJZR RADIM
PS – ZOUREK DANIEL
PK – HALÍČEK ROBERT

SESTAVA „VĚKOVĚ NEJMLADŠÍ“ – věkový průměr 17 let.

BR – RITTER LUKÁŠ (17)
LK – DOSTALÍK ŠIMON (17)
LS – PEŠÁK JAN (17)
SS – MARTIN FLAJŠINGER (17)
PV – LUBOŠ ŘOUTIL (17)
PS – ABSOLON DOMINIK (17)
PK – TYL JAKUB (18)

SESTAVA „VETERÁNSKÁ“ – věkový průměr 36 let. Silně nerealistická, ale stále teoreticky možná…, všichni mají chuť zahrát si v nové hale, registraci a snad i zdravotní prohlídku stále mají…

BR – MIKOJAN RUSTAM (43)
LK – SUCHOMEL ZDEŇEK (44) – z trenéra opět, alespoň na chvíli, hráčem…
LS – DAVID STAŇA (32)
SS – LATTENBERG HONZA (33)
PV – BARTOŠ PATRIK (35)
PS – STROUHAL MARTIN (31)
PK – MAŠTALÍŘ MARTIN (34)

SESTAVA „IDEÁLNÍ“ – věkový průměr 23 let. Na každém postu 2 alternující hráči, přičemž kdo je první a druhá volba nelze vůbec určit – subjektivní názor autora a zároveň omluva všem neuvedeným hráčům (tedy třetí či čtvrtá volba). Realitou ale bude, že spoustu hráčů třetí a čtvrté volby nakonec hrát určitě bude, v ideálním světě nežijeme a jen těžko se někdy ideální sestavy vůbec dočkáme…

BR – STAŇA JIŘÍ / RITTER LUKÁŠ
LK – DOSTALÍK ŠIMON / VÍŠKA DAVID
LS – KROŠÍK ONDRA / PEŠÁK JAN
SS – KACHLÍK TOMÁŠ / FLAJŠINGER MARTIN
PV – TEJZR RADIM / MICHAL KUČERA
PS – HORKÝ JAKUB / ZOUREK DANIEL
PK – HALÍČEK ROBERT / STROUHAL MARTIN

     Na závěr si to tedy ještě jednou shrňme a nemůžu si odpustit ani lehký apel na hráče, trenéry, funkcionáře oddílu, ale i naše fanoušky. Buďme všichni pokorní a važme si toho, co se nám pro tuto sezónu nabízí. Vždyť újezdská házená mnoho dlouhých roků čekala (na halu), trpělivě sázela a zalévala (vychovávala kvalitní hráče, kteří odcházeli do kvalitnějších oddílů, ale nyní se k nám vracejí a s nimi přicházejí třeba i další posily právě těch kvalitních klubů, kteří by bez těchto našich „krajánků“ asi jen těžko do Újezda zavítaly). Teprve nyní nastává ten pomyslný čas „sklizně“. Avšak nic se nesklidí samo, je třeba vynaložit další a nemalé úsilí! Důvodů, proč se nám to ani letos nemusí podařit se najde jistě pár najde a většinou je dokážeme už teď pojmenovat. To nám ale zároveň dává velkou výhodu se se vším preventivně vypořádat a být na to připraveni. Že někteří budou muset trochu „potlačit svá ega“ je jasné. Že někteří budou „trochu trpět pocitem nevytíženosti“ je jasné také. Že někteří můžou hůře hledat motivaci odevzdat Újezdu maximum, je také nasnadě a dá se to trochu i pochopit... Ale o tom prostě ta nejlepší házená už je a velké výsledky se rodí z velkých týmových výkonů, kvalitního a širokého kádru a většinou tak, že se jedinci „podřídí“ týmovým potřebám.

     Konečně, po desítkách let čekání, vyběhneme na naši domácí palubovku v naší nové a překrásné městské hale, což bude pro mnohé extra motivace navíc. Nebude lepší způsob, jak našemu městu poděkovat, než nadšeným a poctivým výkonem na hřišti. Věříme v plnou halu fanoušků, které nebudeme chtít zklamat a doufáme, že v hledišti přibudou i další milovníci sportu obecně (ne jen házené). A zde prosím naše fanoušky o vášnivé, ale zároveň i slušné fandění. Vytvořme společně z naší nové ŠEDOZELENÉ haly NEDOBYTNOU MODROŽLUTOU tvrz a společně s naším novým ČERNÝM maskotem dejme soupeřům pocítit, že z ÚJEZDA SE BODY LETOS ODVÁŽET PROSTĚ NEBUDOU!

Přehled domácích zápasů:

ne 17.09. 15:00 TJ SOKOL VELKÉ MEZIŘÍČÍ
ne 24.09. 15:00 HBC OLOMOUC 1966
so 07.10. 18:00 SHC MALOMĚŘICE BRNO B
ne 22.10. 15:00 SK KUŘIM
ne 12.11. 15:00 HÁZENÁ LEGÁTA HUSTOPEČE
ne 26.11. 15:00 SOKOL NOVÉ BRÁNICEFacebookové komenty