Český pohár mužů v házené 2023-2024

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 14. 09. 2023

Český pohár mužů v házené 2023-2024 20230913 2. kolo Českého poháru - foto

Facebookové komentyDomácí halu otevřela i mužská házená.

     Ve středu 13.9.2023 jsme odehráli první soutěžní zápas v nové multifunkční hale. Jednalo se o 2. kolo českého poháru mužů v házené, což je specifická soutěž, v níž se vrámci jednokolových play-off zápasů můžou střetnout celky z různých soutěžních úrovní (lig).

Prostě jakmile s někým prohraješ, tak v soutěži končíš, pokud vyhraješ, tak postupuješ do dalšího kola. Například vloni jsme ve 3. kole nafasovali extraligové Nové Veselí, které nám sice vystavilo jasnou stopku do dalších bojů, na straně druhé zápas byl velkým svátkem házené v Újezdě (tedy fyzicky jsme zápas odehráli ještě v měnínské hale). Letos jsme v prvním kole jsme porazili na půdě JULIÁNOVA tohoto našeho „pravidelného“ pohárového protivníka 44:30 po celkem přesvědčivém výkonu.V kole druhém jsme dostali sousední SOKOLNICE, které hrají soutěž nižší, než hraje ÚJEZD. Sokolnice porážíme opět přesvědčivě 43:28 a netrpělivě čekáme na los 3. kola, neboť kdy jindy a s jakým jiným týmem můžeme pomýšlet v pohárové soutěži na senzační pohárové tažení až do …???

     K zápasu proti Sokolnicím nastupujeme bez těchto 4 borců, které lze počítat do topové ideální sestavy počítající 12 hráčů do pole – Krošík, Tejzr, Zourek, Flajšinger. Chybí nám tedy 1/3 z ideální sestavy, ale to při neuvěřitelné šířce a kvalitě našeho kádru není vůbec podstatné. Sice máme vlažný začátek, ale potom začnou úřadovat „vlčáci z Kéniku“ – 17. letí pánové Pešák a Dostalík a ačkoli byla jejich smečka oslabena o třetího kumpána Flajšingera, tak i ve dvou ukázali tolik nádherných házenkářských útočných akcí a momentů, že mnohým starším fanouškům (kteří dnes zavítali na újezdskou házenou třeba po mnoha a mnoha letech), se až v oku slza zatřpytila. Tito dnes již senioři a vesměs bývalí hráči házené se v hledišti srotili do hloučku okolo našeho skalního fanouška Ivo Roblíka a průběh zápasu vášnivě komentovali a probírali a došlo třeba i na poznámku, jak je príma, že v hale je výtah, který jim umožní pohodlný přístup do hlediště a že v baru točí moc dobré pívo. Takže to vypadá, že na domácích zápasech budeme mívat početný nový kotel ultrafans 65+! Hala také několikrát aplaudovala při akcích Kachlíka a technických střelách Strouhala z pravého křídla, diváci ocenili i akce a finální mazácké přihrávky Jana Lattenberga. Prostě útočný koncert, na jehož konci bylo 43 branek v síti Sokolnic. Na straně druhé, obdržených 28 branek jde na vrub chvílemi opravdu žalostné obraně některých našich jedinců, což lehce kazí celkový dojem. Nepřeceňujme však tento výsledek, těžcí soupeři a těžké bitvy jsou teprve před námi…

     Rozplývati se nad nádhernými nahazovačkami, utaženými střelami přes prsty a dalšími všemožnými házenkářskými lahůdkami, které byly k vidění, je v tomto článku stejně tak hloupé, jako poslouchati fotbalový přenos na Radiožurnálu – to chce jednoduše zažít na vlastní kůži a vidět na vlastní oči. Třeba mohutný aplaus celé haly, když se mezi 3 tyče na posledních pár minut postavil Rustam Mikojana a hned chytil dvě loženky po sobě. Ta interakce mezi hráčem a fanouškem, těch pár elektrizujících desítek vteřin, to jsou přesně ty silné momenty, proč se hráč a divák na zápasech setkává… A máme myslím zaděláno na pěkný „problém“, neboť i když bylo v hale odhadem něco mezi 100-130 diváky, tak se jednalo ve větší míře o fanoušky nové (staronové), kterým se zápas tuze líbil takže příště přijdou zase. Pár volných míst by se ještě našlo, ale v neděli 17.9. na “otvíráku ligové sezóny“ proti Velkému Meziříčí, osobně očekávám diváků tak 250+ a to se teprve ukáže, kolik naše hala opravdu pojme fanoušků! A vůbec si nedokážu představit derby s Telnicí anebo, že nám los 3. kola poháru přisoudí třeba extraligové SKKP Brno… To bych potom očekával v naší hale diváků tak 400+ a to by bylo už na live stream, projektor, plátno a fan arénu před halou 😊?! Pane správče haly, začínal bych mít z toho přívalu budoucích návštěvníků těžkou hlavu, stejně tak i dočasný provozovateli občerstvení – zásob se dostatečným množstvím piva, neboť ve středu (pravda jen na chvíli) tento tekutý chléb předčasně došel!

     A teď trochu z jiného soudku. Víte, kdo je to SPEEDY POP? No, vy, kteří jste již byli na zápase, tak to víte. Je to náš nový maskot, který nás na domácích zápasech bude „bavit, roztleskávat, no zkrátka bude dělat „show“. Není žádným tajemstvím, že SPEEDY POP je „tělo“, které ale potřebuje dostat „duši“. Speedyho tělíčko je elastické, takže může pojmou jak duši maličkou, tak i duši velkou a širokou :-). Domníváte-li se, že vaše extrovertní a komediální duše dnes „trpí“ ve vašem současném „obyčejném a introvertním“ těle a nemůže se tedy svobodně dostatečně projevit, máme pro vás nabídku, státi se alespoň na chvíli SPEEDY – POPem a svou duši tak alespoň na pár hodin osvobodit a diváky a hráče náležitě svými kousky pobavit 😊. Případní zájemci se mohou hlásit u naší zdravotnice, která na základě vstupního pohovoru a psychotestu rozhodne, zda-li jste vhodný kandidát, tělesné rozměry opravdu nehrají velkou roli 😊.

     S kým a kdy budeme hrát (pravděpodobně to bude středa 4.10.) ve 3. kole českého poháru, zatím ještě přesně nevíme. Co ale víme, je fakt, že v neděli 17.9. začínáme naši druholigovou jízdu doma s Velkým Meziříčím a už teď víme, že naše sestava bude opět jinak poskládaná (budou chybět mladé pušky Flajša, Pešák, Dostalík z SKKP Brno), na straně druhé se nově můžeme těšit možná na celou trojici „extraligáčů a ex-extraligáčů)“ Krošík, Tejzr, Zourek. Mimochodem, vy co je trochu znáte, dovede se tuto trojici dvoumetrových chlapů představit v naší obraně v systému 5 - 1 když před nimi bude ještě vysunutý zloděj balónů Kachlík? To bude Velká čínská zeď a noční můra pro jakéhokoli soupeře, který se bude marně pokoušet tuto hradbu překonat!Svazové přehledy20230913 2. kolo Českého poháru - přehledFacebookové komenty