9.4.2006 Sokol Hostěrádky – Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 09. 04. 2006 (2115 přečtení)

Sokol Hostěrádky – Sokol Újezd u Brna 26 : 17 (15 : 9 )

Milanův komentář: "Za poločas jsme vyrobili neuvěřitelných milion chyb."

Dnes nás čekalo derby se sousedem v tabulce, a proto se chlapi měli vyhecovat k co nejlepšímu výkonu, neboť určitě nechtěli skončit po odehraném kole na posledním místě tabulky. V předchozí větě je úmyslně použito slov „měli se vyhecovat k co nejlepšímu výkonu“, neboť předváděný výkon byl velmi tragický. Očekávali jsme přinejmenším vyrovnaný zápas, jenomže jsme totálně propadli jak v obraně, tak v útoku. Průměrný (možná až podprůměrný) soupeř z Hostěrádek nám dělal neuvěřitelné problémy. Všechno vycházelo ze špatného útoku, který se zastavoval při každé druhé přihrávce nějakou tlačenící do obrany, která neměla s bezzubými útoky problém. Jakmile jsme ztratili míč (a to se stalo mnohokrát) nevraceli jsme se a soupeř hrozil do prázdné obrany. V tomto směru bych rád vyzdvihl Dana Uhra, který se vracel rychlostí mladšího žáka. V obraně jsme byli obdobně pasivní, jako v útoku. Tam pracovala pouze menšina naší sestavy, do které patří snad pouze Aleš, Renek a Chesse. Přestože jsme v počátku drželi se soupeřem krok, později se zasluženě odpoutal a vytvořil si pohodlný náskok. Dotáhnutí výsledku bylo pro nás nereálné, neboť se nám zranil Cheese, který do té doby hrál poměrně dobře. Mezi velmi širokou množinu problémů se zařadil i Rusty, který velmi zbrkle házel trháky, které našly cíl pouze dvakrát. Špatně jsme hráli i přesilovky. Na hřišti to vypadalo povětšinou úplně stejně, jak kdybychom hráli v plném počtu. Milan prohlásil, že jsme dokázali za poločas vyrobit neuvěřitelných milion chyb. Tento poločas tedy skončil zaslouženě 15:9 pro domácí.
     Poločasový stav nemohl vidět Dan Uher, tak to šel pro jistotu rozkouřit (možná aby se mu lépe běhalo). Bohužel ani tato taktická varianta nám nepomohla a otřesný výkon z prvního poločasu pokračoval. Stylem „co můžeme pokazit, pokazíme“ jsme se neohroženě blížili prohře rozdílem třídy. Na lavičce to při manku 12 gólů okomentoval Pepa Pazourek slovy: „Kluci, musíme dát alespoň tři, čtyři góly, jen aby to nebylo o deset a více.“ Naštěstí se Pepova slova proměnila ve skutečnost a nakonec jsme prohráli „jenom“ o devět gólů 26:17. Bohužel s tímto výsledkem nemůže být nikdo spokojený, protože znamená posun na poslední místo v tabulce. Možná by se to dalo změnit, jenom by si měli někteří nejmenovaní hráči uvědomit, že tréninky nejsou jenom pro mládež, ale i pro muže.

První poločas 2
Sokol Hostěrádky   1     3 4     5     6   7 8           9   10     11 12 13   14 15
Sokol Újezd u Brna 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Minuty  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30