| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35724 (35724 hl.)
časová osa gólů
3214 (3214 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3776 (3776 hl.)
fotky
5647 (5647 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3177 (3177 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3110 (3110 hl.)

Celkem hlasovalo: 54648


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


17.-21.11.2008 Soustředení a turnaj 4+1 Rijeka-Chorvatsko (mini)
Vydáno dne 28. 12. 2008 (5985 přečtení)

Medaile Rijeka 2008

Soustředění a turnaj v chorvatské Rijece
17.-21.11.2008    E-mail umožňující tuto akci přišel 10.10.2008 od kamarádů Jany a Honzy Kratinových z Olomouce. Stálo v něm :
Ahoj Luďku,
každým rokem v listopadu jezdíme v rámci družby na podzimné soustředění a turnájek 4+1 do Chorvatska. Chci se tě zeptat, jestli nemáte zájem jet s náma, vím že píšu dost narychlo, ale vždy jezdily děti z Olomouce a okolí a letos nám jedna škola odmítla. Pojedeme v termínu 17.-22.11. Cena bude 3000,- Kč na osobu (doprava, strava a ubytování na lůžkách). Během pobytu děti 2x denně trénují s chorvatským trenérem a na zavěr je malý turnájek, dále nákupy, památky, moře.
Je to super, dětem se to moc líbí, na našich stránkách jsou fota. Jestli byste o nabídce uvažovali, dej mi prosím vědět během příštího týdne. (berem děti 98 a mladší), přesný počet zatím není nutný, jenom přibližný ať vím jak velký autobus.
Dík a pěkný den přeje Honza a Jana K.
Uznejte, že takovouhle šanci není možné nechat plavat :-).
    Kontaktoval jsem rodiče dětí a informoval jsem je o této (z mého pohledu) senzační nabídce. Někteří se nadchli okamžitě, někteří později a někteří z nejrůznějších důvodů odmítli. Asi tři týdny před odjezdem vykrystalizovala sestava tří kluků, což, jak většina z nás ví, je málo. Oslovil jsem tedy dva okolní oddíly s prosbou o pomoc a spolupráci. Telnický Jara Popela se myšlenkou nadchl a slíbil kluky i sebe. Ani on to však neměl jednoduché a nakonec přesvědčil kromě vlastní manželky jen rodiče Pavlíka Sobotky. Nebylo nás tedy mnoho, ale na 4+1 bez střídání to stačilo.
    Týden před odjezdem byl poměrně hektický. Ladily se podrobnosti, vyřizoval jsem pojistky, až konečně vše vyvrcholilo setkáním všech aktérů v pondělí 17.11.2008 ve 21:30 v Sokolovně v Újezdě. Zhruba o hodinu později dorazil autobus olomoučáků a naše minivýprava ve složení Adam Diviš, Adam Fila, Vojtěch Nešpůrek, Pavel Sobotka, David Popela, Jara Popela a já, vyrazila vstříc novým zkušenostem.

Úterý

    Autobus nás unášel nocí přes Telnici do Bratislavy, přechodem Rajka do Maďarska, projeli jsme i kousíčkem Slovinska a přechodem ..... jsme vstoupili do Chorvatska. Zhruba v 8 hodin jsme dorazili do Rijeky, přímořského města s 250 000 obyvateli, kde jsme měli prožít čtyři dny. Bydleli jsme v ubytovně Červeného kříže, kde už na nás čekal Tomy Kruljac, šéftrenér mládeže, který měl náš pobyt na svědomí. Děti jsme ubytovali v pětilůžkovém pokoji a my s Jarou zabrali dvoulůžkový. Po krátké pauze spojené s prohlídkou oblázkové pláže jsme zamířili na oběd. Rijeka 1 Rijeka 8 Rijeka 6 Rijeka 5 Jídelna byla o pět pater níž, takže jsme to pojali jako předtrénink. Po obědě jsme autobusem zamířili do haly Trsat, jenž se nachází nedaleko zřícenin stejnojmenného hradu. Dvouhodinový trénink měl, stejně jako všechny ostatní, na starosti Tomy Kruljac. Po tréninku následovala prohlídka hradu s nezbytným focením.

 

Trsat 4 Trsat 5 Trsat 3 Trsat 2
Děti se za chvíli začaly zajímat o autobus, ale dozvěděly se, že nás čeká 1200 schodů do města a ještě cesta na ubytovnu. Nechápu to, ale některá individua měla i nevhodné poznámky :-).
    Před večeří jsme děti nahnali do sprch a odebrali se k jídlu. Tedy abych byl přesný do jídelny, neboť místní kyselé brambory, zřejmě obdoba našeho bramborového salátu, byly tak kyselé, že mi málem slezl zbytek vlasů. Nicméně jsem to snědl, ale byl jsem asi jediný. Po odchodu z jídelny se děti vydaly plenit zásoby od maminek a my dospělí jsme si sedli s Tomym a řidiči do křesel na chodbu a diskutovali jsme o házené a dalších přidružených věcech, např. o holení :-)

Středa

    Ve středu byla snídaně v 8:30 a potom jsme šli omrknout město a přístav. Rijeka 7 Rijeka 3 Hala Kozala V 10:30 nás naložil autobus, který nás dopravil na trénik do haly Kozala. Trošku problém byl při parkování, ale Tomy nám vybral místo na chodníku a telefonicky nové parkoviště zlegalizoval. Ihned po docvičení jsme odjeli na oběd a dál do haly Trsat, kde se konal turnájek za účasti pěti týmů. Protože se jednalo o minižáky, byli jsme svědky Chorvatského modelu práce s nejmenšími. Tam totiž miníci nehrají moc podle pravidel. Běžně se tolerují kroky, brankoviště i přerušení driblinku. Nikoho vlastně nezajímá ani počet gólů. Jediné na čem záleží, je osobní obrana a pohyb po celém hřišti. Děti tady učí především rychlosti a přehledu dění na hřišti. Svazování pravidly nastává až později.
    V tomto duchu probíhal i náš turnaj, kdy na závěr dostali medaile všichni aktéři. Mě to však nedalo a zpracoval jsem výsledky všech týmů. Doufám, že jsem tímto chorvatský model moc nenaboural :-)
    


ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA

  SKUPINA  A
    Sokol Újezd u Brna/Telnice
    SK Velká Bystřice
    Olomouc
    Věžica I - CRO
    Věžica II - CRO
    

   
  TABULKA

  Turnaj RIJEKA 2008 1. 2. 3. 4. 5. Body Skóre Pořadí
  1. Sokol Újezd u Brna/Telnice   12 : 4 12 : 1 11 : 0 19 : 4 8 54 : 9 1
  2. SK Velká Bystřice 4 : 12   3 : 4 7 :1 4 : 2 4 18 : 19 3
  2. HC Olomouc 1 : 12 4 : 3   6 : 4 8 : 7 6 19 : 26 2
  4 Věžica I 0 : 11 1 : 7 4 : 6   4 : 16 0 9 : 40 5
  5. Věžica II 4 : 19 2 : 4 7 : 8 16 : 4   2 29 : 35 4

  CELKOVÁ STATISTIKA ZÁPASŮ - HRÁČI

  číslo jméno střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem
  8 Adam Diviš 27/19 70% 0/0 - 19
  11 Adam Fila 20/15 75% 0/0 - 15
  6 David Popela 15/13 87% 2/2 100% 15
  5 Vojta Nešpůrek 11/5 45% 1/0 0% 5

  STATISTIKA ZÁPASŮ - BRANKAŘI

  číslo jméno střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem
  6 Pavel Sobotka 22/8 64% 2/1 50% 9

   

  Trsat 6 Trsat 9 Trsat 1 Trsat 7 Trsat 8

   

      Po vyhlášení výsledků a předání medailí oblastním ředitelem, jsme od maminek místních házenkářů dostali spoustu sladkostí, které jsme převezli na ubytovnu. Děti evidentně honila mlsná, ale řekli jsme jim, že kdo nesní večeři nemá nárok. Takhle prázdné talíře v jídelně ještě asi neviděli, ale mlsalové stejně přišli zkrátka, neboť zákusky už neměli kam dát. No co, aspoň vydržely déle :-).

  Čtvrtek

      Snídaně byla opět v 8:30 a poté následoval výlet do Opatije. Je to lázeňské město při pobřeží a laikovi jako jsem já připadalo, že přímo navazuje na Rijeku. Při procházce po opuštěných molech to nedalo Jarovi Popelovi a Honzovi Kratinovi. Využili "teplého" dne a odhodlali se vyzkoušet mořskou koupel. Opatija 1 Opatija 2 Opatija 3 Opatija 4 Opatija 5 Po prohlídce pobřeží jsme opustili Opatiji a zamířili k oblázkovým plážím na druhou stranu Rijeky, kde si děti mohli zablbnout. Následoval oběd, po kterém dostaly děti volno, protože další hala byla zamluvená až od 17:30. Tentokrát se hrál turnaj ve fotbálku. Večer jsme ještě navštívili nákupní centrum a koupili pozornosti pro naše blízké. Na ubytovně jsme předali děti do péče Jany Kratinové a s Tomym, Honzou a Jarou jsme vyrazili na pivo, protože plechu už jsme měli plné zuby. Diskutovalo se pochopitelně o házené a o nadcházejícím mistrovství světa v Chorvatsku v roce 2009. Padl i návrh na návštěvu nějakého zápasu, ale Tomy nás schladil informací, že lístek na finále bude stát 100 EUR. Takže asi nic.
      Po návratu na ubytovnu jsme pomohli dětem sbalit, donutili jsme je sníst nějaké zákusky a nahnali je do postelí. Informace, že ráno vstáváme v 5:00 je natolik šokovala, že když nepočítám hrání házené petkami a následné klikování, tak ani moc nezlobily :-).

  Pátek

      Poslední den už se nic moc nestalo. Podle plánu jsme se v 6:00 nalodili a vyrazili směr domů. Počasí nám udělalo radost, protože zakaboněná obloha už to déle nevydržela a po našem odjezdu pustila vláhu. Když si vzpomenu na Tomyho slova, že deset dní před naším příjezdem v kuse pršelo, musím potvrdit jeho tvrzení, že má známé a kamarády opravdu všude :-).

   

     [Akt. známka: 2,57 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5

  Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor