Vydáno dne 17. 05. 2010 (1913 přečtení)

Sokol Újezd u Brna – Slavoj Třešť 20:24 (7:15)

Otevřený dopis.

Dnešní komentář je z části informativní, ale velká část tvoří otevřený dopis mužstvu.
     Nedělní utkání opět povrdilo nemohoucnost celého mužstva. Máme několik faktorů, které útlum vysvětlují - neúčast na tréninku, životospráva před zápasem,…. O těchto nešvarech ale mluvíme pořád. Dneska jsem však vyslechl názory jiných, kteří potvrdili to, co už delší dobu taky sleduji.
     Rozhodčí viděli náš neúspěch ve třech věcech. Doslova mě pan Prudký řekl: "Nedávali jste vyložené šance. Nevyužili jste špatného terénu a počasí, které halovému mužstvu musí dělat problémy ale hlavně, udělejte něco se Zajdem. Svými výroky deptá mužstvo a chová se jak pán zeměkoule. Tohle si přece nemůže dovolovat!"
     Druhý názor věrného fanouška se v podstatě nelišil. Pouze Zajdovy výroky konkretizoval a přidal pár výroků ostatních diváků. Nic pěkného to nebylo. Někteří už možná z těchto důvodů víckrát nedojdou.
     Z toho plyne jediný závěr. Začněte makat, nebo přijdeme i o ty skalní příznivce. Chování některých hráčů bych přirovnal k našim hokejistům. Chlapci, uvědomte si kde jste vyrůstali a komu máte být vděční, že jste vaše vyrůstání přežili. Někteří jste opravdu na velkou počuni.
     Zápas byl v podstatě o tom kdo udělá víc chyb nebo dohodí mokrý balon do brány. 70% našeho útoku vypadalo tak, že jsme došli do útoku, po dvou přihrávkách David vystřelil, většinou nedal a zase jsme letěli zpátky. Tímto hurásystémem jsme se "dopracovali" poločasovému výsledku 7:15.
     Druhý poločas se trochu zlepšil a kluci začali dotahovat. Bohužel v rozhodujících chvílích jsme zahodili vyložené šance a poškodili nás i sporné výroky rozhodčích. Za konečný výsledek 20:24, si však můžeme sami.
     Jestliže neúčast na trénincích byla sváděna na kluky co hostují ve druhé lize, tak chci upozornit, že jejich soutěž už skončila a tréninková účast tudíž vzroste na 99%. Bez trénování opravdu nemá cenu na to hřiště chodit. Vám fakt nevadí, že vám dávají góly borci starší a těžší než já???