| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
9912 (9912 hl.)
časová osa gólů
2186 (2186 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2673 (2673 hl.)
fotky
4550 (4550 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2176 (2176 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2151 (2151 hl.)

Celkem hlasovalo: 23648


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


Hodnocení sezóny 2015/2016
Vydáno dne 17. 07. 2016 (1657 přečtení)

Hodnocení sezóny 2015/2016
    Abyste ve čtení neměli chaos, musíte pochopit jak tento článek vznikal. Původní text byl určen na Výroční členskou schůzi Sokola, která byla tuším v březnu 2016. V červnu nás oslovil městský úřad požadující podklady pro obecní kroniku za rok 2015, proto byl původní text rozšířen o požadovaná témata. A nakonec byly dopsány výsledky týmů po ukončení soutěží.    První informace je sice úplně čerstvá, ale čekat na další rok s ní nebudu :-). V únoru úspěšně dokončilo trenérské školení licence C dalších 6 trenérů, takže už je nás 13. Konečně tak máme k množství dětí i dostatek kvalifikovaných odborníků. S kolegy se staráme o 7 dětských či dorosteneckých kategorií. Kromě týmů hrajících mistrovské soutěže, náš oddíl zahrnuje také celek veteránů, zastoupený bývalými hráči našeho oddílu, kterých za poslední rok výrazně ubývá ať vinou zranění nebo vyšším věkem. Snažíme se nalákat další, mladší bývalé hráče a v současnosti to vypadá, že se nám to podaří.

Veteráni
    Ti se v loňském roce zúčastnili jen jediného turnaje a to našeho domácího Burčák Cupu, na který jsme postavili rovnou dvě družstva, což znamená 20 lidí.

Muži
    U mužů, již několik let pokulhává tréninková morálka. V minulé zprávě jsem psal i o špatné životosprávě, ale vypadá to, že chlapci šli do sebe a momentálně se začíná zvedat i morálka tréninková. Věříme, že to nebude jen prvotní nadšení, ale že nově příchozí hráči mladších ročníků vlijí novou krev do našeho mužstva. Do tréninků i zápasů negativně zasahují hostování našich hráčů ve vyšších soutěžích, ale několik hráčů hostuje i k nám, takže na zápasy se nám to daří docela dobře eliminovat. Mužské družstvo má celkem 15 aktivních hráčů. V sezóně 2014-2015 jsme v Jihomoravské lize skončili poslední, ale nyní, po závěru podzimní části, to vypadá mnohem lépe. Sezóna 15-16 byla úspěšná, neboť mužům nakonec patří páté místo.

    Mužstvo dočasně převzal čerstvý trenér Honza Lattenberg a pomoc slíbil i Ivan Maštalíř, kterého však stále omezuje zdravotní stav.

Dorostenci
    Tato kategorie je věkově nejkritičtější. Hrají zde kluci mezi 15 a 16 lety, kteří opustili ZŠ a začínají poznávat svět :-). Někteří jsou navíc přes týden na internátech a tak se není co divit, že někteří s házenou končí. Aktuálně jich zbylo 5 a v soutěži (Moravská liga) je doplňují starší žáci. Při této konstelaci jsme přestali lpět na výsledcích. Důležité bylo soutěž vůbec dokončit. Podle očekávání jsme skončili poslední.

Starší žáci
   Ve starších žácích je situace výborná, máme 16 hráčů a po podzimu jsme v tabulce čtvrtí z 11 účastníků. Na druhé místo ztrácíme 2 body a cílem je určitě bedna. Za uplynulý rok jsme se zúčastnili sedmi kvalitně obsazených turnajů, kdy nejlepšího umístění jsme dosáhli ve Velkém Meziříčí. Na turnaji POEX Cup jsme získali 3 místo.
   Plánované umístění na bedně nám nevyšlo. Po skončení sezóny nám patří čtvrté místo.
   Starší žáky a dorost trénuje Luděk Kubát s Tomášem Zourkem a Martinem Kolářem.

Mladší žáci
   Mladší žáci nám dělají také velkou radost, protože u nich jsou výsledky kvalitní trenérské práce vidět nejrychleji. Umístění je stejné jako u starších žáků, jsou také čtvrtí z jedenácti týmů a na třetí místo jim chybí bod. Tréninky navštěvuje 17 kluků. V pěti odehraných turnajích jsme největší úspěch zaznamenali ve Velké Bystřici, kde jsme nenašli přemožitele a získali zlaté medaile.
   I tato kategorie skončila nakonec těsně pod pomyslnými stupni vítězů a získala bramborovou medaili.
   Trenéry jsou Aleš Flajšinger a Michal Gajda, vedoucí týmu je Pavel Víška.

Starší žačky
   V této kategorii máme několik fungl nových děvčat, která lidsky perfektně zapadla do týmu. S déle hrajícími dívkami si ještě herně nerozumí, takže na kvalitnější výsledky musíme čekat, až se tým sehraje. Turnaje jsme v loňském roce nepřihlásili žádné. Výsledné páté místo z šesti účastníků odpovídá realitě.
   Trenéři Ivo Binek a Kateřina Odehnalová se starají o 16 děvčat. Od tohoto roku se k dívkám přidal trenér Martin Kolář

Mladší žačky
    Za mladší žačky hrají převážně minižačky a na zápasech je to znát. Naši kvalitu prověří až velikonoční turnaj v Praze, kde se konečně utkají s hráčkami svého věku. Zkušenosti jsme loni byli získávat na dvou turnajích a v obou jsme uzavírali výsledkovou listinu. Na konci soutěžního ročníku se mladší děvčata umístila také na pátém místě. Protože většina jsou věkem minižačky, očekávám zlepšení už říští rok :-).
   Trenérka Petra Kolářová a vedoucí mužstva Jana Duchoňová mají na starosti 11 děvčat.

Minižáci
    JmKSH pořádá turnaje každých 14 dní a výsledky se neevidují. Ti šikovnější už hrají o kategorii výš. A všichni (to znamená kluci i holky) se hojně účastní turnajů v blízkém i dalekém okolí.
    Kluky má na starosti Michal Gajda a holky Katka Mlatečková

Mikrožáci a přípravka
    Do těchto kategorií řadíme děti narozené v letech 2007 a mladší. Přestože je mezi nimi poměrně velká fluktuace, několik dětí už hraje natolik dlouho, že se začíná rýsovat kostra budoucích minižáků. Trenérky Kateřina Mlatečková a Veronika Rajmicová s nimi objížděly turnaje této kategorie a spolu s nimi se radují nejen z gólů, ale i z každé úspěšné akce.
    Na jaře se odstěhovala Verča a její místo zaujala Michaela Vršecká.

Různé - autor Lubomír Koláček, předseda oddílu házené
    Rád bych poděkoval všem, kdo chodí a pomáhají, ať jsou to házenkáři, volejbalistky, cvičenky, prostě všem těm dobrým duším, které tu sokolskou káru táhnou, aby nezůstala stát někde na cestě. Práce je pořád dost a dost. Veliký dík patří Ivu Roblíkovi, který opravil otlučené zdi po celé sokolovně a ostatním chlapům, kteří ji místo fotbálku nádherně vymalovali. Bylo krásné se dívat, jak táhnou všichni za jedem provaz, jak se nemusí říkat, co je potřeba udělat, každý si svoji práci našel a přiložil ruku k dílu.
Děkuji Vám za pozornost a těším se na viděnou na další brigádě :-D

Pár faktů závěrem:
Počty:
Oddíl házené eviduje 93 registrovaných házenkářů (hráči i funkcionáři) a v kategorii přípravka a mikrožáci dalších 30 dětí.

Tréninky:
Tréninky byly 2x týdně, ale koncem roku 2015 jsme tréninkové jednotky rozšířili na tři.

Soustředění:
Každoročně pořádáme soustředění a rok 2015 nebyl výjimkou. Byli jsme u Ždáru nad Sázavou u spřáteleného oddílu v Novém Veselí.

Pořádání turnajů:
Dokud jsme disponovali pouze asfaltovým hřištěm, pořádali jsme pouze povinné turnaje pro minižáky. Díky novému povrchu máme víc možností a tak jsme začali „lobovat“ u blízkých i vzdálených oddílů. Musíme jednak najít vhodný termín a jednak určit kategorii, která bude zárukou přetrvání turnaje do dalších let. Aktuálně to vypadá, že začátkem září 2016 bychom uskutečnili první ročník turnaje mladších žáků.

Financování oddílu:
V této nelehké době je finanční soběstačnost zárukou koncepční práce s mládeží. Všichni trenéři i funkcionáři pracují zdarma a navíc aktivně oslovují případné sponzory s žádostmi o pomoc. Hlavním zdrojem příjmů je však pořádání kulturních akcí (Šibřinky, hody, diskotéky, divadelní představení atd.) Vedlejším, ale neméně důležitým přílivem peněz jsou příspěvky města Újezd u Brna, ČOS a členské příspěvky. Dále získáváme finanční prostředky z různých dotačních titulů (např. Loterie ČSH, Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže v Jihomoravském kraji – příspěvek na házenkářský kemp v Novém Veselí).

Facebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor