| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
19806 (19806 hl.)
časová osa gólů
2639 (2639 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3154 (3154 hl.)
fotky
5060 (5060 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2633 (2633 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2591 (2591 hl.)

Celkem hlasovalo: 35883


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


02.10.2016 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice (m. žáci)
Vydáno dne 04. 10. 2016 (1249 přečtení)

02.10.2016 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice (m. žáci) Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice 29:19 (12:5)


Další super výkon :-).


    Jak to jen shrnout do jedné jediné věty? Letošní mladší žáci, to je jedna velká a nekončící házenkářská radost, která kdyby pokračovala až do posledního soutěžního zápasu, vůbec bych se nedivil… Abyste to dobře chápali, vůbec to není o tom, že by své soupeře vždy převálcovali rozdílem třídy – to v žádném případě ne. Ale z tohoto mančaftu je doslova cítit vnitřní síla, vyrovnanost a takový klid, že ani dílčí výpadky, které samozřejmě v každém zápase mají, pro ně nejsou žádnou překážkou na cestě k vítezství!

    V minulém zápase v Brně nám chyběli Luba Řoutil a Kuba Odehnal, kteří dnes byli na hřišti a zejména Luba (celkem 4g, ale podle oficiálního zápisu dokonce 5g) dnes odehrál svůj životní zápas. Zásobován přesnými přihrávkami našich spojek do pivota doslova ničil soupeřova gólmana. Když mi před 2 lety jeden z našich trenérů říkal „podívej se na něj, z toho jednou bude prvotřídní pivot“, myslel jsem si popravdě řečeno své …, ale dnes mu dávám zcela za pravdu. Dobře zahrál i Kuba (celkem 2g, ale podle oficiálního zápisu 1g) a kdyby měl více klidu štěstí v zakončení, mohlo to být ještě výraznější.

    Dalším milým překvapením byly góly těch nejmenších - Marka Velíška (celkem 1g) a Matěje Kachlíka (celkem 1g). Ihned po Matějově historicky prvním gólu za mladší žáky letěla SMS zpráva jeho rodičům, neboť tento významný počin, který se může stát jen jednou za život, nemůže zůstat řádně a tradičně neoslaven…

    A nyní se dostáváme k těm nejzkušenějším borcům, i když i na ty někdy dopadne tíha okamžiku. Dnes to předvedl v plné nahotě Martin (celkem 4g), kterého v půlce prvního poločasu posedl zakončovací démon, který ho nutil střílet vedle) a znovu střílet (vedle) a znovu střílet (vedle)… Po hrůzostrašné pětiminutovce musel být odvolán na lavičku a tam z něho musel být tento zakončovací démon sejmut. Až byl z něho trenéry vyhnán, tak se mohl vrátit zpět do hry. Dominik (celkem 3g) dnes odehrál svůj standard, podobně na tom byl Michal Gajda (4g). Oba tu házenou prostě mají v krvi a s každým zápasem jdou herně nahoru. A nakonec ten dnes nejlepší – Milde (celkem 11g), který svých 13 střel proměnil v 11 gólů. A v neposlední řadě ještě zmínka o našem brankáři – Šimonu Havířovi. Šimon je brankář – začátečník, takže od něho nečekáme žádné zázraky, jeho výkon byl v kontextu jeho začátečnictví dobrý (nic nepokazil, ale ničím také neuchvátil).

    Co říci na závěr? Snad že je trochu škoda, že na naší straně opět nebyla prolomena magická 30-ti gólová hranice, protože těch neproměněných šancí bylo opravdu mnoho. Na druhé straně je výborné, že o porci gólů se vždy více méně rovnoměrně podělí více našich hráčů. Na rozdíl od mnoha našich soupeřů, kteří mají jednoho nebo dva střelce, máme širší počet klíčových hráčů, kteří mohou rozhodovat zápasy (např. v zápase s Maloměřicemi explodoval Michal Gajda – 9gólů). A právě v tom je naše ohromná vnitřní síla – v kolektivním výkonu, a protože házená je kolektivní hra, čekají nás světlé zítřky!
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor