| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
34990 (34990 hl.)
časová osa gólů
2692 (2692 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3204 (3204 hl.)
fotky
5108 (5108 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2682 (2682 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


22.09.2018 Sokol Měnín - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 23. 09. 2018 (1577 přečtení)

22.09.2018 Sokol Měnín - Sokol Újezd u Brna (muži) 20180922-muži vs Sokol Měnín obr. Sokol Měnín - Sokol Újezd u Brna 31:26 (16:15)


Podceněný zápas.

     K tomuto zápasu se sešly dva komentáře, takže je zveřejním oba podle času doručení:


     První napsal Jan Lattenberg a vše uvedené bere na svoji odpovědnost a za sprostá slova se omlouvá. Výsledek ani nevím, ale pro nás katastrofa. Zápas mi vzal všechen elán a chuť do hraní házené. Nevím jak začít. Snad jen, že do Měnína přijeli MISTŘI SVĚTA!!! Ano, naše Áčko bylo bez mladých rychlých posil. Nicméně v počtu 10 lidí a v sestavě jaké jsme byli, kdy do základu nastoupilo mužstvo, které má zkušenosti z vyšších lig a zahraničního angažmá, by podle mého názoru měl vypadat úplně jinak. Říká se, že dobře je za tři. Jenomže mi jsme hráli tak za 7. Krom pár momentů, kdy jsme v zápase vedli o jeden gól, celou dobu úřadovalo mužstvo Měnína. Teď jen doufám, že pokud budou hráči Měnína číst komentář, že se nějakým způsobem neurazí. Ještě před začátkem sezóny nám právě hráči Měnína říkali, že vůbec neví, jestli se nějakým způsobem dají dohromady a že je docela možné, že po půlce sezóny skončí. Pobrali borce, kteří cca 15 let nehráli házenou a dva aktivní rozhodčí, kteří již také delší dobu nehráli. Ovšem všechna čest jim, protože si dnes z Újezda udělali dobrý den. Jenom malinko ve zkratce. Obrana tragédie a to na všech postech. Když už to nejde v obraně, tak si člověk aspoň řekne, že v útoku to nějak zvládneme. Ovšem pokud máte úspěšnost střelby takových 28,8%, tak to určitě nepůjde. Říká se, že by se mělo končit na vrcholu kariéry. Nicméně si myslím, že jsou i situace, kdy si člověk přeje, aby nic podobného už nezažil. O poločase jsem řekl, že jestli proti takovému mužstvu prohrajeme, končím s hráčskou kariérou a nadále se budu v Újezdě věnovat již jen trénování. Od včerejška jsem vychladl a malinko svá slova upravím: "Na hřiště vlezu pouze v případě, že nebude zbytí a neměl by kdo hrát.

     Teď z druhého soudku. Na rozhodčí se opravdu málokdy vymlouvám. Nicméně, když už i soupeř uzná, že rozhodčí pískali na hovno a že nás celkem zařízli, tak na tom asi něco bude. Dvojice Jiří Prudký a Zdenek Teller si za svou dobu, co byli rozhodčí zaslouží jistě velké uznání. Nicméně si myslím, že je již načase pomýšlet na konec „kariéry“. I když vím, že úroveň Jihomoravské ligy není bůhví jaká, tak proč to kazit ještě výkony rozhodčích. Přestávají stíhat "rychlosti" hry. Nevidí spousty přestupků, jako jsou přešlapy, kroky, dvakrát atd. Neustále si vymýšlejí nesmyslné rozhodnutí různých situací a absolutně neposuzují obranné přestupky rovnocenně. Někdo to může brát jako urážku, ale tak to není myšleno. Pokud tento komentář budou číst již zmiňovaní rozhodčí, tak se jim omlouvám, nemyslím to zle, ale píši jen fakta. Jak jsem již zmiňoval, beru vše na svoje triko a doufám, že si komentář přečte co nejvíce lidí.

     Nemám co více dodat!!!


     Druhý článek napsal Tom Staňa:

     Po krásně načaté sezóně, kdy jsme vyhráli 2 zápasy v řadě, nás čekal zápas v Měníně, který obnovil tým mužů po x letech.

     Potkali jsme se s nimi už v přípravě, kde jsme absolutně dominovali, a tak jsme jeli na zápas s vítěznou náladou. Měl to být pro nás odpočinkový zápas, kde se očekávala jasná výhra.

     V předchozích 2 zápasech nám hodně pomáhali starší dorostenci, kteří ale do Měnína nemohli, protože sami měli zápas v Litovli. A jelikož se v předchozích zápasech osvědčili, byla to pro nás herně velká ztráta. Jeli jsme tedy v našem klasickém složení. Z mužů chyběl jen David Staňa a Žigi a Walt, kteří jeli se starším dorostem.

     Co se týče našeho týmu, na střídání jsme měli, takže s tím problém nebyl, kvalitní hráče na to, abychom tento zápas dotáhli do vítězného konce jsme taky měli.

V ČEM BYL TEDY PROBLÉM???
     Nejspíše byli všichni nabití takovou vítěznou náladou, že se nemohli na zápas pořádně soustředit.

     Z kraje prvního poločasu jsme hodně rychle začali prohrávat o 3 góly a na všech hráčích byl vidět údiv, jak je to možné. První poločas nám moc nešel, hodně a zbytečně jsme ztráceli balóny. Také jsme byli vylučování za slova, která padala z našich úst nejen k rozhodčím, ale i k vlastním spoluhráčům, rozhodčí zkrátka pískali takřka každou blbost.

     První půle skončila o gól pro Měnín. K tomu bych dodal, že za první poločas jsme dostali 3x trest za mluvení a to: 2 x 2 minuty a žlutá karta. Ať už zápas probíhá jakkoliv, nemůžeme se prostě chovat jako hulváti a kritizováním rozhodčích si stejně nijak nepomůžeme, spíše to zhoršíme. A řvát po sobě, není též správnou cestou.

     Stav v poločase nebyl pro nás příznivý, protože očekávání bylo jiné, ale prohrávat o jeden gól je hratelné.

     Začátek 2 půle byl ještě horší, než hra v prvním poločase. Provázelo nás neproměňování tutových šancí jako sedmička, trháky a náskoky z 6 metrů. Když nám soupeř odskočil na 4 góly, do toho rozhodčí pískali opravdu špatně po celý zápas, tak naše psychika padla na bod mrazu.

     Nechtěl jsem se k tomu moc vyjadřovat, ale naštěstí tam bylo pár Újezdských fanoušků, kteří mi potvrdili, že tohle pískání byla bída a utrpení. Simona Lattenbergová, asi 15 minut před koncem, kdy to bylo o 4 góly volala: "Už to nějak dohrajte, oni si to už nějak odpískají, teď už je to jedno". Nemám rád, co by, kdyby, ale řeknu to tak, jak to cítím. Být v plné sestavě i s dorostem, stejně bychom nejspíše prohráli. Rozhodčí přijeli odpískat výhru Měnínu. Tak to je!

     Ke konci nepěkně žďuchnuli Petra Rusanova do zad, a tak musel předčasně skončit zápas o 15 minut dříve. Byl jsem u toho když Peťan ležel na zemi, a pan Prudký mu doslova řekl: "VŠICHNI VÍME, ŽE MÁŠ PROBLÉMY SE ZÁDY A POKUD TI TO VADÍ, TAK NEHREJ". Co na tenhle verdikt říci … odpovězte si sami.

Celkové hodnocení hry:
      Rozhodčí je jedna věc a neproměňování vyložených šancí věc druhá. Když se tyhle faktory potkají, je opravdu ZLE, a zavání to velikým průšvihem. A tak se i stalo. Ovšem na to jak strašná hra to byla, prohra o 5 gólů není tak špatná.


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20180922-muži vs Sokol Měnín obr.


Facebookové komenty[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor