| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
34990 (34990 hl.)
časová osa gólů
2692 (2692 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3204 (3204 hl.)
fotky
5108 (5108 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2682 (2682 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


5.5.2019 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Hostěrádky (muži)
Vydáno dne 07. 05. 2019 (1460 přečtení)

5.5.2019 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Hostěrádky (muži) 20190505 muži vs. Sokol Hostěrádky - foto TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Hostěrádky 38:25 (15:10)


Hola, hola, druhá liga volá 😊.

     Do poslední chvíle jsme doufali, že klíčový zápas s Hostěrádkami o postup do II. ligy, odehrajeme na našem domácím venkovním hřišti před zaplněnými ochozy, ale nakonec bylo rozhodnuto o přesunu do telnické bubliny. Toto rozhodnutí sice mnoho fanoušků obou celků od cesty do Telnice nakonec odradilo, ale i tak se sešlo více než 160 diváků. Odhadovat, kolik by jich za pěkného počasí dorazilo za naši sokolovnu je ošemetné, ale bylo by to určitě alespoň dvakrát tolik! Důvody pro přesun však byly ryze sportovního charakteru, tedy odehrát kvalitní zápas na ke hře způsobilém povrchu a s ohledem na eliminaci možných zranění hráčů.

     Zápasy s Hostěrádkami se nám v posledních letech moc nedařily. Avšak s našim letošním manšaftem, formou a odhodláním uspět, jsme ze zápasu strach rozhodně neměli. To, že to nebude lehké, a že se budeme muset vyrovnat zejména s tvrdou a mnohdy i za hranicemi pravidel předváděnou hrou Rešova, jsme dobře věděli. Tyto naše očekávání se do puntíku vyplnily, ale věřili jsme, že pokud si co nejdříve vytvoříme dostatečný brankový náskok, tak snad soupeř sportovně uzná naši převahu a zápas se dohraje v klidu… Opak byl však pravdou a likvidační zákroky na naše hráče soupeř předváděl zejména, když prohrával výrazným rozdílem. Výsledkem byly brutální fauly na Koldu a Maroše, za které však pozorní rozhodčí udělili ihned 2 přímé červené karty. Navíc Petr Rusanov skončil s otřesem mozku v nemocnici… Ne, po tomto se nám ve II.lize opravdu stýskat nebude.

     Do vedení 1:0 se Hostěradští dostali pouze po jejich prvním útoku, po vyrovnání jsme se do vedení dostali my a toto jsme již po celý zápas nepustili a průběžně ho navyšovali, až na konečný 13-ti brankový rozdíl. Soupeř nám dělal starosti pouze zažitou a dobře zvládnutou souhrou spojka – pivot. Tuto dovednost umí náš soupeř dokonale a většina jeho gólů padá po fyzicky náročných soubojích na brankovišti. A právě z těchto „pranic“ pramení různá následná oplácení mezi protihráči. Ale byli to opět pozorní rozhodčí, kteří tyto potyčky řešili zavčas vyhozením obou aktérů na 2 minuty. V těchto potyčkách se často ocital náš specialista obranář Kjůbi, který si nenechal nic líbit a tvrdou hru dokázal jak akceptovat, tak i vracet.

     To naše útočná hra byla daleko pestřejší a vyjma spolupráce spojka – pivot, kterou naopak my téměř neovládáme, nabízíme vše ostatní – rychlé útoky a pestrou paletu zakončení ze všech možných pozic (z pivota jsme dali asi jen jednu branku a byla moc pěkná, Walte 😊). Střelecky pak vyčnívali Atom a David Šilhavý, ale i ostatní spojky Amanda a Lukyn Knos přidaly pár kousků. A na křídle opět řádil Maroš, i když byl několikrát při zakončení atakován za hranicí pravidel. V důležitých fázích zápasu pak nastupoval na hřiště hrající trenér a režisér rozehrávky Honza Bagr, aby poté, co hru vždy po pár útocích usměrnil, předal rozehrávku mladému Atomovi, jehož rychlé průniky do obrany byly pro soupeře smrtelné. 30 gól vsítil David Šilhavý, to jen pro pořádek a kvůli evidenci… Prvních 15 minut zápasu bylo ve znamení výborných zákroků brankářů na obou stranách, ale do zbytku zápasu si více jistoty a pohody pro sebe získal náš Tomáš Staňa.

     Celkově z naší hry vyzařovala jistota, odhodlání, ale i potřebná dávka pokory. Šli jsme jasně po cestě za vítězstvím a nebylo v zápase takové pasáže, že bychom zapochybovali, že do cíle zdárně nedorazíme. S posledním hvizdem zápasu se strhla naše postupová radost přímo na hřišti a proběhlo focení a děkovačka s přítomnými fanoušky.

     Ihned po vítězném zápasu došlo k přesunu všech hráčů a několika fanoušků na naši základnu na domácím hřišti, kde vypukly bujaré oslavy tohoto mimořádného historického úspěchu. Oslavy měly raketový start – při gejzírech šampaňského se se zapálenými vítěznými doutníky letělo „Raketou na Mars“, poté došlo na klasiku "Mistři, mistři" a "My tu ligu stejně vyhrajem" a mnoho dalších již nepublikovatelných oslavných pokřiků, aby se končilo klasikou "Být stále mlád", při které se všichni svorně drželi okolo ramen. Zejména objetí stále aktivního hráče a čerstvého padesátníka Koldy a patnáctiletého mladšího dorostence (který ještě za muže pochopitelně nehraje, ale mírně slavit již může) je pro náš multigenerační oddíl více než symbolické. Koldo, přece bys ještě nekončil, když si příští sezónu můžeš zahrát II. ligu, čekal jsi na tuto šanci celých 50 let!

     Oslavy byly sice bouřlivé, avšak poplatné nedělnímu večeru a faktu, že v pondělí většinu vítězů čekal nástup do řádného zaměstnání. Daleko intenzivnější by to bylo, kdyby se hrálo a postoupilo na domácím hřišti a početná fanouškovská obec by se tak bezprostředně do oslav zapojila. Počasí však bylo proti.

     Hrát II. ligu bude znamenat velký zásah do činnosti našeho klubu. Nepůjde ani tak o nějaké větší dojezdové vzdálenosti na hřiště našich soupeřů – vždyť nás čekají brněnské týmy jako Maloměřice, SKKP Brno "B", nebo blízká Kuřim či Ivančice. Zajet do Olomouce, Prostějova či Velkého Meziříčí jistě také nebude problém. Dolní Cerekev je pravda trochu z ruky, ale i to se dá přežít. Třešničkou na dortu pak budou jistě zápasy s Telnicí. Co však bude nemilé, je fakt, že zápasy II. ligy musí být odehrány v hale (házená je definována jako halový sport), takže na atmosféru domácích zápasů našich mužů na našem venkovním hřišti musíme pro příští sezónu zapomenout. Azyl pro domácí zápasy budeme mít s největší pravděpodobností opět v telnické nafukovače. Vytvořit však domácí atmosféru jistě dokážeme i tam. A neboj se nic Ivane, pro skalní fanoušky budou připraveny místo tvrdých telnických lavek i klasické židle i se jmenovkou 😊.

     Mančaft pro II. ligu bude třeba určitě posílit, ale na tomto poli už probíhají jednání a zajímavé příchody (nejen našich odchovanců) se začínají pomalu rýsovat. Na pozápasové oslavě postupu padly i návrhy, jako že pro příští sezónu se může založit i „béčko“ z čtyřiačtyřicátníků a mladých, ale tuto myšlenku jsme na té samé oslavě ihned zapudili – Jágrové už přece jenom nejsme 😊.


Časová osa gólů

První poločas 5 8
Sokol Újezd u Brna     1   2     3 4 6           7 9   10   11   12 13 14 15
Sokol Hostěrádky 1 2 3 4 5 6 7 8 9
10
Minuty 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Druhý poločas 19 33 38
Sokol Újezd u Brna   16 17 18 20 21   22   23 24 25   26   27 28 29 30 31 32   34 35 36 37
Sokol Hostěrádky 11 12 13 14 15 17 18 19 20 22 23 24 25
16 21


Svazové přehledy

20190505 muži vs. Sokol Hostěrádky - přehled

FotoalbumFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor