| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 22/23
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35566 (35566 hl.)
časová osa gólů
3102 (3102 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3648 (3648 hl.)
fotky
5540 (5540 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3068 (3068 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3008 (3008 hl.)

Celkem hlasovalo: 53932


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


24.8.2019 Přípravný turnaj - Horka nad Moravou (muži)
Vydáno dne 26. 08. 2019 (1369 přečtení)

24.8.2019 Přípravný turnaj - Horka nad Moravou (muži)

24.8.2019 Přípravný turnaj mužů - Horka nad Moravou


20190824 Přípravný turnaj mužů - Horka nad Moravou


ÚVOD

  Poslední srpnový víkend jsme odjeli na turnaj do Horky nad Moravou. Hráči vyrazili v této sestavě: Jirka Staňa, David Staňa, David Šilhavý, Honza Lattenberg, Michal Kubíček, Filip Zourek, David Víška, Jirka Vymazal, Zdenál Suchomel, Tomáš Kubát, Tomáš Kachlík a Tomáš Synek.

HC Hlučín : TJ Sokol Újezd u Brna 12:13 

  První zápas nás čekal HC Hlučín. Byl to vůbec náš první zápas po letní pauze, a že jsme dlouho nehráli se hodně rychle projevilo. Je třeba říci, že v našich barvách nastoupilo několik nováčků. Jeden mladší dorostenec, zkušený Zdeněk Suchomel a Tomáš Synek, který hájil minulou sezonu dres Měnína. Tihle dva poslední nám trochu zamíchali sestavou a sehráli se až časem. Zápas byl příšerný, 6 ztrát míče a 9 chyb v obraně. Strašná byla především obrana křídel a pivotů. O tom víceméně vypovídá i statistika, kdy ze 12 gólů jsme dostali 11 gólů z pivota a křídel. Na pivotě totální selhání a na křídle spoustu chyb dělal náš dorostenec David Víška, který proti sobě měl o 40 kg těžšího hráče, který přes něj asi 5x prošel. Nejlepším střelcem utkání se stal navrátilec do újezdské házené Zdeněk Suchomel, který k nám přestoupil z Hustopečí a v zápase nastřílel 4 góly. Měl takřka 100% úspěšnost. Jirka Staňa v bráně dělal co mohl, i přes to, že mu obrana ale vůbec nepomáhala. V zápase měl 11 zákroků. Poslední útok měl Hlučín, který jsme odvrátili, a tak vyhráli o jeden gól.

TJ Sokol Újezd u Brna : Horka nad Moravou 25:11

  Druhý zápas ve skupině nás čekal domácí celek. Co se týče ztrát míčů nebylo to o moc lepší jak první zápas, opět 6 ztrát míčů. Nicméně má to i svá pozitiva, např. velice zlepšená obrana a 12 zisků míče. Výborná spolupráce hráčů mezi sebou = 12 asistencí, Nejlepší střelci Šilhavý a Kachlík, oba po 5 gólech. Premiérový gól dal i Michal Kubíček, který úspěšně zakončil trhák. Náš veterán" Zdeněk Suchomel měl na svém kontě 5 gólů z 5 střel, k tomu 2 zisky míče a 1 asistence 😊. Jirka v bráně měl slabší začátek, kdy dostal 8 gólů pouze s jedním zákrokem, potom se začal více soustředit, a i obrana byla lepší, a tak mohl úřadovat svými zákroky 😊 2. půle byla čistě Jirky, kdy z 11 střel pustil jen 3 do svoji brány 😊. 4 góly dal i náš talentovaný dorostenec David Viška, který dal 4 góly z 5 střel, navíc měl asistenci a 1 zisk míče. Jirka v bráně zářil, když měl 11 zákroků z 24 střel.
Zápas jde hodnotit velice pozitivně.

  Ve skupině jsme skončili na 1 místě bez ztráty bodu.

HCB Olomouc : TJ Sokol Újezd u Brna 13:22

  V semifinále nás čekal soupeř z Olomouce, který na turnaj vyslal své dorostence. Našimi tahouny byla opět dvojice Tom Kachlík a David Šilhavý, kteří dali oba po 5 gólech. Do zápasu jsme šli s tím, že jsou to jen dorostenci, které je povinnost porazit aspoň o 10 gólů, což se i skoro povedlo.
Kolektivní hra nám přinesla "vysoké" vítězství.
Snad jediné mínus jsou opět zbytečné ztráty míčů (9) a vypuštění konce zápasu, kdy už bylo rozhodnuto.
Obrana i útok byl celkem bez chyb.
Co se Jirky v bráně týče, pro toho to byl zápas rutiny. 17 zákroků v zápase ze 31 střel. Což je něco přes 50%. Jak on sám řekl "JEŠTĚ ABY NE!" 😊.
Po zápase jsme se dozvěděli, že si před začátkem o nás v šatně vykládali, jak nám dají o 10 a vymetou s námi hřiště. Jsem rád za takový výsledek.
Proti Olomouci si dal i svůj neoficiální první gól za muže Filip Zourek, který bude mít premiéru již tuhle sezonu. A těšíme se jistě i na první oficiální gól sezony 😊.
Gólů mohlo být více, chyb o něco méně též, ale výhra je výhra.

Žeravice : TJ Sokol Újezd u Brna 14:9

  Nastal čas na finále proti Žeravicím, ze kterého jsme měli takové smíšené pocity. Utkání byla doslova katastrofa, nevím jestli na kluky dolehla únava nebo jestli jim neudělala dobře hodinu a půl dlouhá pauza, ale tolik chyb a nepřesností jsem zažil naposledy v sezoně před 2 lety. Do zápisu jsem nepsal ani mínus obrany, protože každý by tam měl hned několik puntíků, až bych to neměl kam psát. Opět 6 ztracených míčů a zaviněné sedmičky.
  Negativa:
Hádání s rozhodčím i když oprávněné, ale opět zbytečné, nebýt to turnaj, za řeči bychom určitě vyfasovali tak 5 trestů.
20 střel mimo asi hovoří o všem.
Útok hrůza, obrana ještě horší.
Jirka v bráně se sice snažil vést tým k rychlým útokům, když hodil 3 trháky, ale těch zahozených šancí, bohužel bylo až moc.
Je třeba ale říci na menší obranu naších kluků, že Žeravičtí se chovali opravdu jako idioti ….a to se ve slovníku ještě mírním.
Tolik přifilmovaných faulů a vybrečení si asi 4 sedmiček jsem v házené dlouho neviděl, a upřímně jsem rád, že je nemáme v soutěži.
Sice jsme zjistili, že Žeravice hrají 2 ligu na SM, a dokonce uhráli dobrý zápas proti Mistrovi ze Vsetína, kdy prohráli jen o 4 branky, ale tento tým byl k poražení minimálně o třídu.

  Ke konci bych jen řekl, že to bylo fatální selhání, které doufám, že už se nebude opakovat. Bylo to poučení pro všechny a už teď se těšíme na naši historickou premiéru ve 2. lize, která začíná 22. září v Bohunicích.

Něco málo ke statistikám a poznatkům ke hře posil:

  Docela pozitivně mohu ohodnotit naše dorostence Zorana a Davida Víšky, kteří byli určitě vidět a nemají se za co stydět.
Zoran jako pivot moc gólů sice nedal, ale na to že kolikrát bránil borce o 20 kilo těžší a o hlavu vyšší, bojoval statečně.
David Víška má velký potencionál být jednou tahoun mužstva se také předvedl v dobrém světle.
Na celém turnaji, za 4 zápasy, dal 8 gólů a nebyl ani vyloučený. Dával góly i přes ruku na křídle a občas zkoušel neskutečné individuální akce jako navázání hráče a poté nahrávka na volného hráče. Někdy až zbytečné kombinoval, ale je to přípravný turnaj, tak je dobré, že se snažil vymýšlet různé akce. Jelikož byl z našeho týmu nejmladší a občas bránil i hráče o 10 roků starší, tak občas tam byl i záchvěv strachu, jít do akce přes kontakt. I tak hodnotím Davida kladně 😊.

Naše další posila Tomáš Synek, který hrál minulou sezónu za Měnín, je asi největší smolař turnaje. 8 tyček hovoří za vše. Moc tréninků s námi neabsolvoval, a i proto tento turnaj byl pro něho osvětou naši hry. I přes tolik nezdarů dal 6 gólů. Měl tam i nějaké povedené bloky, což při jeho výšce přes 2 metry, bude v sezóně veliká pomoc brankářům.

Staronový hráč Újezda, Zdeněk Suchomel, který hájil poslední roky barvy Hustopečí se rozhodl ukončit svoji kariéru doma. Což je od něj moc hezké a zároveň to bude pro nás velice velká opora jak ve hře, tak i na lavičce, protože jako velice zkušený hráč bude moci radit hráčům při tréninkách a zápasech. A co si budeme povídat, Zdenál to má v té ruce má pořád 😊 a dlouho mít ještě bude. Doufám, že končit karieru bude stejně tak dlouho jako třeba Luboš Koláček 😊.
Před turnajem tvrdil jak bude hodně nahrávat a bude hlavně tvořit. Ano tvořil, ale spíše byl on ten, který táhl tým a dával hodně gólů 😊.

Zpět po několika letech se vrátil z Juliánova náš brankář Jirka Staňa, který celý turnaj chytal výborně, a v následující sezóně to bude mít velice těžké, protože bude muset zastoupit brankařskou jedničku z minulé sezóny Tomáše Staňu, který se poslední zápas v minulé sezóně zranil, přetrhl si křížový vaz v koleni a čeká ho operace. Jirka tak převezme pozici brankářské jedničky takřka bez boje 😊 a bude se s tím muset v nastávající sezóně vypořádat. Naštěstí v tom nebude úplně sám, protože záda mu bude krýt aktuálně brankářská dvojka Patrik Haman. 😊

Nejlepší Střelci našeho týmu:
David Šilhavý - 17 gólů
Zdeněk Suchomel - 14 gólů
Tomáš Kachlík – 12 gólů
David Víška – 8 gólů

Nejvíce získaných míčů:
Tomáš Kachlík - 6
Zdeněk Suchomel - 5

Jirka Staňa v bráně – 49%

A úplně na závěr musím zopakovat slova Zdeňka Suchomela: "Hlavně že se nikdo nezranil." 😊 [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Staňa | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor