2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320

10.11.2019 HBC Olomouc 1966 - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 14. 11. 2019 (1185 přečtení)

10.11.2019 HBC Olomouc 1966 - Sokol Újezd u Brna (muži) 20191110 muži vs. HBC Olomouc 1966 - přehled HBC Olomouc 1966 - Sokol Újezd u Brna 34:27 (14:12)

Nedařilo se skoro nikomu.

Pozornější čtenáři si určitě všimnou, že v zápise o utkání má Luboš Koláček nezvyklé číslo. Nebojte, nestal se brankařem 😊. Důvod je mnohem prozaičtější. Skleróza. Nejmenovaný hráč si zapomněl dres doma a my řešili problém. Rozhodčí se uvolili uznat jako ekvivalent dresu žluté tričko, které však nikdo neměl. Kolda je nejenom jednička, ale zároveň i znalec Olomouce, a tak naložil Pavla a jeli na nákupy. Aby provizorní dres moc nedráždil, Luboš se dobrovolně nabídl, že tento zápas bude libero. Tolik minut na hřišti už přece jenom nedostává, a tak jsme tento návrh rádi přijali.

Začátek zápasu vyšel dle očekávání. Po chvilkovém oťukávání se, jsme se v 15. minutě ujali vedení 9:6, ale potom jsme něčím museli urazit házenkářského boha, protože to co následovalo, se jen tak nevidí. Že jsme začali trefovat brankaře, se může stát. Že se domácí dotáhli na rozdíl jediného gólu? Ani to není nic neobvyklého. Ale potom ...

V 24. minutě jsme vybojovali sedmičku. Maroš nedal. Z protiútoku jsme inkasovali.
V 25. minutě jsme vybojovali sedmičku. Zdenál nedal. Z protiútoku jsme inkasovali.
V 27. minutě jsme vybojovali sedmičku. Honza nedal a navíc trefil nehybného brankaře do hlavy. Přímá červená. Jestli jsme i poté inkasovali, nevím, držel jsem se za hlavu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a ve druhé minutě bylo srovnáno. Poté se projevila naše nemohoucnost vstřelit branku. Šancí bylo dost, jen jsme zbytečně často trefovali brankaře. Mezi desátou a dvacátou minutou jsme nedokázali ubránit a co letělo na bránu, to skončilo v síti. Erik Kašpar, hráč s číslem 8 nám v té době nasázel 5 branek. Ačkoli hra nebyla nijak závratně rychlá, začali jsme hrát na dva pivoty, protože jsme potřebovali prostřídat spojky. Sestava na zápas byla totiž nestandardní jako vždy. Přijeli jsme s těmito hráčskými posty: brankař 1x, křídla 2x, spojky 4x, pivoti 4x. Na to, že máme v kádru 22 hráčů, tak dost bylo jenom pivotů.

V závěru se obrana trošku probrala, ale snížit už se nepodařilo. Bylo to jen gól za gól, což při tomto průběhu nestačilo.

Vypíchnu jen nejmarkantnější chyby. Celkem jsme nedali 4 sedmičky. 2x nám vypadl míč při zpracovávání trháku. Krajní spojky nabíhaly do obrany po špatných drahách. Obrana jako celek měla i světlé chvíle, ale celkový dojem byl matný. Bránili jsme jako jednotlivci, ne jako celek.