2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51321

24.11.2019 Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 27. 11. 2019 (1144 přečtení)

24.11.2019 Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna (muži) 20191124 muži vs. Sokol Telnice - přehled Sokol Telnice - Sokol Újezd u Brna 46:29 (20:8)

Dlouho očekávané derby proti Telnici.

Do zápasu se nastupovalo s vědomím, že nemáme co ztratit. Přesto jsme nechtěli dát favoritovi nic zadarmo. Začali jsme však nejhůř, jak jen jsme mohli. Praktikovali jsme pomalou chodivou házenou, kterou jsme hráli před lety v kraji a ani tehdy nám úspěch nepřinesla. Už od prvních minut tak bylo zřejmé, že Telnice je lepším týmem ve všech směrech. Nám v obraně nefungovalo absolutně nic, takže domácí procházeli, kdy se jim zachtělo. Začali jsme obranou 1:5, ale i ta měla k agresivitě daleko. Telnický základ se nešetřil a do všeho šel naplno. Jejich obranu 1:2:3 jsme se pokoušeli procházet individuálně s držením míče, což byl základ pro trháky proti nám. Telnice si 10 gólový náskok vytvořila velice brzy, a již v 15 minutě si tak mohla dovolit poslat na hřiště celou řadu mladých hráčů i ty méně zatěžované.

Čím více se blížil závěr poločasu, tím více jsme začali s Telnicí ztrácet. Jasně se ukázalo, kdo má více natrénováno, a už během poločasu jsme inkasovali z 8 trháků. Po celý poločas nás trápila nepřesná nebo nepřipravená střelba, čehož samozřejmě rychlící z Telnice okamžitě využili. Domácím většinou stačil útok na 3 nahrávky a balón byl v síti. Naopak my jsme nedokázali v útoku vytvořit ani jeden signál a za celý poločas jsme dali žalostných 8 gólů.

Do druhé půle jsme naskočili s vůlí ještě zápas zdramatizovat. Zkusili jsme obranu na 0:6, ale kromě rozestavení jsme pohyb proti útočníkům nezměnili. Sice jsme dali 21 branek, ale i Telnice se gólově polepšila oproti prvnímu poločasu také a dala dokonce ještě o 6 víc, než za první poločas. V tomto případě se nedá bavit o tom "co by, kdyby", protože Telnice zápas měla pohlídaný již od prvních minut, kdy vedla 7:1 a kdyby chtěli, dali by nám i více. Během zápasu zvládla Telnice prostřídat všechny hráče, tak aby každý z nich si dal gól. Na své si přišli i všichni 3 brankáři, kteří také dostali svoje porce minut. Během zápasu Telnice zvládla kolem 15 trháků a dalších 10 gólů bylo ze 6m z proskoků.

Že by druhý poločas byl lepší se ani moc říci nedá. Nějaké ty světlé momenty tam sice byly, jako třeba Maroš, který se snažil běhat pořád do trháků, aby náskok Telnice, která chvilkami polevovala, trošku stáhl, nebo třeba Honza Lattenberg s Pavlem Jankovičem, kteří výrazně oživili útok spoluprácí spojka pivot, kde zazářili několika góly. Klobouk dolů před Zdeňkem Suchomelem, který jako 2 nejstarší hráč týmu odehrál celých 60 minut a dal do toho opravdu vše.

Závěrem. Mělo se hrát ze zabezpečené obrany, což se absolutně nepodařilo. Pozitivní bylo, že i při tomto debaklu, se hráči snažili, nikdo na nikoho nic nesvaloval a tým se nerozhádal.

Další zápas nás čeká Béčko brněnských Maloměřic. Tento zápas je náš poslední domácí zápas v roce 2019 😊. Přijďte nás prosím podpořit 30.11. v 16:00 do telnické nafukovačky.