2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320

30.11.2019 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice B (muži)
Vydáno dne 04. 12. 2019 (1318 přečtení)

30.11.2019 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice B (muži) 20191130 muži vs. SHC Maloměřice B - přehled Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice B 39:26 (22:12)

Až nečekaně snadné body.

Celek dnešního soupeře pro nás určitě není cizí, protože "Béčko" Maloměřic s námi hrálo dlouhou dobu Jihomoravskou ligu takřka v podobné sestavě. Naše poslední střetnutí právě v JM lize (2 roky zpět) dopadlo pro nás debaklem 46:25, a tak jsme jim měli co vracet. Proč zmiňuji právě výsledek starý 2 roky? Je to z jednoho jediného důvodu. V našem posledním zápase proti Telnici, jsme se dostali na úroveň naší hry z té doby!

S týmem SHC Maloměřice již roky máme takřka "bratrské vztahy", hlavně proto, že většina hráčů se spolu zná kupříkladu z již zmiňované JM ligy nebo i z dorostu, kde spolu působili v jednom týmu nebo i jako protihráči. Na tento zápas plných známých tváří se všichni těšili.

Již od začátku utkání jsme se ujali vedení. Bylo až k neuvěření, jak vše fungovalo. Po 3 zápasech se konečně probral náš střelec Tomáš Synek, a padala mu tam opět branka za brankou, tak jak jsme ho znali od začátku sezóny. V 10. minutě jsme donutili hostující celek dát si "Time out" když jsme vedli již o 5 branek.

Konečně, po několika nezdárných zápasech, jsme viděli krásné akce i s kombinacemi. Na borcích byla vidět chuť vyhrát zápas a užít si ho se vším všudy. Pěkná házená v našem podání nás doprovázela celý první poločas, včetně až nevídaně výborné obrany. Kupříkladu obranná dvojice Zourek - Kubát byla takřka nepropustná. Také díky tomu se nám podařilo eliminovat střely z prostoru pivota, které nám v minulosti často dělaly problém.

Ke konci poločasu byla k vidění i krásná "amerika". Házel ji brankář Jirka Staňa našemu rychlíkovi Marošovi přes celé hřiště. Maroš nahrávku ve vzduchu přesně zpracoval a zavěsil krásný gól do šibenice. Z gólu se však dlouho neradoval, protože mu rozhodčí odpískal milimetrový přešlap. Každopádně akce byla velice pěkná, jen škoda že nevyšla. Naše nadstandardně dobrá hra nás dostala do poločasového vedení 22:12 a bylo vidět, že rychlou a dynamickou házenou ještě hrát umíme.

2. poločas začal úplně stejně, jak skončil ten první. Tomáš Synek to tam pořád pálil hlava nehlava, a to stejné by se dalo říci i o Zdeňkovi Suchomelovi, ale u něj je to taková zápasová klasika 😊. Kdo se ale konečně vytáhl, byl David Šilhavý, který nejen že byl opět střelecky plodný, ale dokonce měl i výbornou obranu 😊. Menší výpadek naší hry nastal v posledních 15 minutách, kdy jsme kontrolovali 14 gólový náskok a měli zápas plně ve své režii. Naši hráči začali špatnými nahrávkami za hráče, či do autu a pokračovali i nepřesnými střelami. Z těchto technických chyb soupeř těžil laciné góly z trháků. Hru se nám nepodařilo změnit ani nasazením dvou pivotů, což byl jeden z menších průserů. Hráči měli nutkání jim nestále nahrávat míče, ale soupeři všechny balóny zblokovali nebo je dokázali ubránit, a tak došlo k dalším zbytečným ztrátám. Naštěstí tohle výpadkové okénko trvalo jen pár minut, a byl to jediný úsek zápasu, kdy se nám něco výrazně nepodařilo.

Kluci zjistili, že když se lépe brání, tak se i lépe hraje a brankáři se lépe chytá 😊. Odvedli jsme přesně takovou hru, ze které můžeme vycházet i v dalších zápasech. K vidění byl krásný výkon, okořeněný i krásným výsledkem 39:26.

Příští týden odjíždíme do Prostějova, na náš poslední zápas v podzimní části sezóny. Kdo z diváků by měl zájem jet také, je samozřejmě vítán, protože rádi hrajeme v tak skvělé atmosféře. Zápas bude v sobotu 7.12.2019 v 16:30

A na úplný konec malé zamyšlení. Samozřejmě si vážíme všech diváků, těch stálých, kteří za námi stojí i když se nedaří i těch méně pravidelných. Přesto dovolte, abych vyjádřil své rozčarování. Co mi osobně velice, ale velice vadilo, bylo někdy až hloupé pokřikování na rozhodčí. Sudí jsou také jen lidé, mohou se mýlit a navíc jsou pány na hřišti ať se děje co se děje. Oni jsou ti, kteří mají vždy poslední slovo. Pokřikování směrem k jejich rozhodnutím nevypadá navenek úplně nejlépe. Nemusíme s rozhodčími vždy souhlasit, ale máme nějaké Fair Play zásady, které se zakládají na slušném chování jak hráčů, tak i fanoušků. V případě nějakých nejasností má každý trenér možnost se vyjádřit do zápisu, proto to nechte prosím na něj. A dále prosím, zůstaňme jen u slušného podporování svého týmu, jako tomu bylo doposud, protože tým Vás potřebuje!!!