2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320

7.12.2019 Sokol II Prostějov - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 10. 12. 2019 (1281 přečtení)

7.12.2019 Sokol II Prostějov - Sokol Újezd u Brna (muži) 20191207 muži vs. Sokol II Prostějov - přehled Sokol II Prostějov - Sokol Újezd u Brna 28:31 (15:14)

Drama skoro až do konce.

K našemu závěrečnému klání první poloviny sezóny jsme vyrazili do Prostějova. I když soupeř byl poslední v tabulce, nechtěli jsme nic nepodcenit. Situaci nám lehce ztížil Zdenál Suchomel, který nebyl přítomen. Kvůli této absenci jsme přišli o levé křídlo a on o trůn nejlepšího střelce ligy. Teď už víme, že přezimuje na místě třetím.

Pro nás to znamenalo, že jsme přišli o oporu, která běžně dává 8 a více gólů. Naštěstí se rozstřílelo pravé křídlo (Marián Hladík) a svými 10ti góly nám dopomohlo k bodům. Dalšími významnými střelci byli Tomáš Synek (7) a David Šilhavý (8). Obrovským dílem také přispěl náš brankář Jiří Staňa, který opět zachytal skvěle.

Co se obrany týče, tak tam to bylo jako na houpačce. Chvíli se bránilo dobře a chvílemi jako bychom tam ani nebyli. Nevyváženost naší sestavy byla markantní. Hrající trenér Honza Lattenberg musel postupně vystřídat 3 posty.

Nepřipravenou a zbrklou střelbou jsme se zbytečně připravovali o šanci ujmout se vedení v brzkých minutách zápasu. Bohužel, tato situace se celý první poločas moc nezměnila. Uspěchaná střelba nás provázela celým zápasem a tudíž jsme hráli takříkajíc pro diváky. Ani jeden tým si totiž nedokázal vybudovat náskok a my stále o branku až dvě prohrávali. Skóre se konečně zlomilo v náš prospěch až někdy kolem 50. minuty. Sice jsme neměli drtivý finiš, ale stačilo to k tomu, abychom zápas dovedli k úspěšnému konci.

Jednotlivé chyby a neúspěchy zmiňovat nebudu, protože to je již věc minulosti a jsem si jist, že do začátku druhé půle sezóny se tyto nedostatky odstraní.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům a divákům za krásný podzim, protože kdo by na začátku našeho učinkování ve 2. lize Jm věřil, že po podzimu budeme na krásném 4. místě, jen bod od místa druhého.