2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51321

19.9.2020 HK Ivančice - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 21. 09. 2020 (904 přečtení)

19.9.2020 HK Ivančice - Sokol Újezd u Brna (muži) 20200919 muži vs. HK Ivančice - foto HK Ivančice - Sokol Újezd u Brna 30:22 (14:14)

Škoda posledních 15 minut.

Do Ivančic přijeli muži v docela solidní sestavě, ale stále bez pořádné ostré spojky, kterou nám byl vždy David Šilhavý.

Poslední roky už není divu, že se na zápasy jezdí takřka v plné sestavě, protože mužů je spousta. Jinak tomu nebylo i tento zápas, i když pár volných míst na lavičce by se našlo. Tedy góly dávat měl kdo.

Hned na úvod prozradím jednu takovou kuriozitu.
Některým pozorným divákům, zvlášť těm, kteří si potrpí na všechny podrobnosti zápasu, jako góly, vyloučení apod. určitě neunikl fakt, že v tabulce jako střelec svítí David Staňa se 3 góly. Taková branková porce od něj nebývá moc zvykem, natož aby otevíral skóre. Pro některé možná milé překvapení, že se David "utrhnul ze řetězu". Naopak není zvykem, aby dravý Jirka Frimmel nedal žádný gól. Zkrátka důvod je ten, že z nějakého nepochopitelného důvodu si kluci spletli dresy, I to se stává 😊.

Takže pro osvětu, když ve 32 sekundě otevíral skóre David Staňa, střílel Jura Frimmel 😊. Ve 2 minutě dokonce Ondra Krošík zvyšoval na dvoubrankový rozdíl. V prvních 10 minutách se povedlo snad vše s čím se začalo a muži vedli o 3 góly. Během těch prvních 10-15 minut to byla od mužů výborná házená jak v útoku, tak v obraně. Další minuty až do konce poločasu byly všelijaké, koncem poločasu začala povolovat mírně obrana a Ivančice tak mohly poločas dotáhnout na remízu 14:14. Co pro nás v prvním poločasu bylo klíčové, tak proměňování tutových šancí, vcelku solidní obrana a Jirka v bráně. Tomu kolikrát přálo i štěstí, když soupeř v trháku netrefil bránu, nebo mu trefili stojnou nohu, ale to k tomu patří. Další klíčová věc, která se ale také týká obrany je, že se dařilo držet na uzdě nejlepšího hráče Ivančic, křídlo Lukáše Missbacha(jen 4 góly za poločas).

Začátek 2. poločasu začal velice dobře. Po výborném zpracování míče Patrikem Bartošem v pivotu, šli muži opět do vedení a to už ve 44 sekundě. Po dalších 5 minutách 3:0 pro nás a stav utkání 15:18.

Pak ale nastalo něco hrozného, musím opravdu použit tohle slovo, protože během následujících 15 minut nastal totální zkrat. Dát 2 góly za 15 minut je opravdu bída. Nehledě na to, že dalších 10 branek jsme dostali a z těch dal 3 góly právě Lukáš Missbach, obávaný útočník, kterého muži nechali rozjet. V 18. minutě nastal zlom celého zápasu, kdy se onen křídelník chytl a nic ho nezastavilo. Za dalších 9 minut jsme dostali 7 gólů a vše zařídil již zmiňovaný křídelník Lukáš Missbach, který začal střílet jeden gól za druhým. Naši obránci začali spát a on tak využil každé situace, každé naši technické chyby, například kroků či prorážení. Naši muži pak za dalších 12 minut od osudové 18 minuty 2. poločasu dali pouze 2 góly. Nepomohl ani time v 18 minutě, který vzal Tomáš Kubát. Při oddechovém čase byla řečena jedna důležitá a podstatná věc. Zbývajících 12 minut je pořád spousta času a nic není prohrané. Jinými slovy, za stavu 23:20 byl zápas pořád otevřený. A jak se říká, skutečná házená se hraje v posledních 10 minutách.

Bohužel, od 15 minuty druhé půle se nehrála ani tak házená z naší strany, jak spíše plácaná. Přemotivovaní hráči chtěli střílet jen góly, ale totálně propadli na obraně a ke konci se už přestali dokonce i vracet. Jirka v bráně si mohl sednout, protože tam byl totálně zbytečný, když na něj šla takřka každá střela ze 6 metrů nebo z trháku. Pro informaci. Během těch 15 minut měli Ivančice asi 10 trháků. Místo toho aby se naši borci hodili do klidu, tak vymýšleli kraviny. Místo nějakého signálu vydrželi v útoku 5-10 sekund, a pak buď měli kroky, průraz nebo stříleli z nepřipravených pozic. To vše trestali Ivančice přesnými trháky.

Říká se o mě, že jsem velký kritik, ale sami hráči musí uznat, že konec zápasu byl opravdu hrozný, že se s tím musí něco udělat. Nemůže se stávat, že budeme mít podobné zkraty tohoto typu, že za 20 minut dáme jen 2 góly. Jinak zápas měl svoje kvality a žádná ostuda to určitě nebyla.

Petra Víšková, která se byla podívat po zápase řekla: "kdybyste hráli celý zápas stejně dobře jako prvních 15 minut, tak to vyhrajete. Nakonec jsem i ráda že jsem jela, zas tak špatný zápas to nebyl" Snad tyto řádky mohou být motivací pro další fanoušky, aby začali jezdit s muži na venkovní zápasy a trošku jim nastartovali tep v žilách. Přece jen s podporou hlediště se hraje vždy lépe 😊.

Viditelně nám schází góly naši ostré spojky Davida Šilhavého, který aktuálně dává větší přednost práci. Také schází branky Zdeňka Suchomela, kterému se již 2 zápas nedaří a má absolutní výpadek. Oba dva borci byli našimi tahouny celou minulou sezónu. Svědčí o tom i fakt, že byli v TOP 5 střelcích celé 2. ligy. Samozřejmě, házená je týmový sport a my to nemůžeme hrát jen na 2 nebo 3 hráče. Zapojit se musí všichni, což bude určitě jeden z dalších cílů do budoucna.

Pořád je na čem stavět, pořád je co zlepšovat a pořád zapracováváme naše nové hráče do týmu. Přece jen, kdyby nebylo co zlepšovat tak je to nuda že jo? 😊

Tréninková morálka se zlepšila (historicky o 100%), tak doufejme, aby vydržela do konce sezóny. Aktuálně trénujeme 2x týdně společně s prvoligovými Hustopečemi, což nás zajisté taky posune směrem kupředu. Jen vše chce svůj čas a hlavně samotnou vytrvalost hráčů a chtění hrát i trénovat. Samozřejmě by se našlo i pár pozitivních věcí, ale bohužel převládali ty negativní, a o těch je potřeba mluvit. Nejen soukromě ale i veřejně.

!Byl to pouze 1 zápas celé sezóny. Dalších 21 je před námi. Jeden nepovedený zápas nic neznamená, jen ukázal chyby, které příště nedělat!

A na závěr. Všichni jste zvaní na první domácí soutěžní utkání v tomto roce, a to v neděli 27.9.2020 v 16,30 proti Olomouci. Hraje se v telnická nafukovačce.