| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
34990 (34990 hl.)
časová osa gólů
2692 (2692 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3204 (3204 hl.)
fotky
5108 (5108 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2682 (2682 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


1.kolo Českého poháru proti TJ Sokol Brno Juliánov
Vydáno dne 30. 08. 2021 (566 přečtení)

29.08.2021 Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov (muži) Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov 27:30 (11:12)


1.kolo Českého poháru proti TJ Sokol Brno Juliánov

     Tak nám ta házenkářská sezóna konečně začala a to hned pohárovým zápasem proti Julecu! Původně se mělo utkání odehrát na našem domácím venkovním hřišti, ale tak jako již mnohokrát, počasí bylo proti, a tak se zápas odehrál v krásné nové měnínské hale.

     Na bouřlivé a početné divácké kulise bylo vidět, že hlad po házené je veliký. Kovidová pauza byla dlouhá a abstinenční příznaky bylo nutné co nejrychleji zahnat shlédnutím kvalitní házené... No nevím, jestli dnešní zápas přinesl újezdským fanouškům kýženou léčbu, nebo spíše je z našeho výkonu a zejména z výsledku rozbolela hlava. Ale vezměme to od začátku, každý výsledek má svoje důvody, takže pojďme hledat „polehčující“ okolnosti, spíše než "sypat sůl do ran" 😊.

     Naše zápasová sestava dostala několik těžkých ran. K zápasu nenastoupily hned 2 kreativní střední spojky, se kterými jsme v minulé sezóně mohli počítat. Atom Kachlík – hráč Hustopečí, který v Újezdě hostuje, a který v poháru bude hrát za Hustopeče, tudíž za nás už nemůže a Tomáš Synek, který asi kvůli pracovnímu vytížení hrát vůbec nebude. "Naštěstí" jsme našli adekvátní náhradu na postu rozehrávače – novou posilu původem z Třešťe, Lukáše Kacafírka. Ačkoli nějaké tréninky s týmem absolovoval a hráč je to velmi kvalitní, k dnešnímu zápasu se z důvodu pracovního vytížení nedostavil. Pro diváky tedy i nadále zústává takovou "paní Columbovou", ale věříme, že ne na trvalo...

     Takže když nemáte ani jednu klasickou střední kreativní spojku, tak tam dáte stále ještě staršího dorostence Davida, kterému tento post sice "nevoní", ale je alespoň schopen hru v útoku tvořit, spojkám kombinačně vyhovět, propašovat mnoho nahrávek do pivota a moc balónů neztratit. V obraně to samozřejmě ještě nedává, ale to by se dalo řešit výměnou s křídlem, nebo střídáním do obrany.

     Po asi 4 minutách, kdy prohráváme 1:3 však David ze středu mizí na křídlo a na střed se staví náš nejzkušenější hráč, avšak klasické křídlo, Zdenek Suchomel. A takto se zápas dohrává až do samého konce, jakoby se tato varianta jevila jako ta nejsprávnější... Ne, že by Zdenál nevsítil několik pěkných gólů podstřelem, ale kreativní rozehrávač tvořící hru to tedy není – akce u něho většinou jak začínaly, tak i končily průnikem do obrany a ziskem 9m hodu. Levá spojka Ondra Krošík je dlouhou dobu našim jediným střelcem, ale ve druhé půli je brán na osobku. Ale opět nedokážeme vytěžit z tohoto faktu nic. Osobně bráněný Ondra se snaží být užitečný jako druhý pivot, avšak není žádná spojka, která by mu chtěla nahrát (a že by byl schopen z pivota zakončit anebo vybojovat 7m hod je neoddiskutovatelné!). Na pravé spojce Jirka Frimmel sice pár gólů střílí, ale jeho kreativní rozehrávačské choutky končí většinou ztrátou míče.

     Co se alespoň daří, je dohrávání rychlé lajny do pravého křídla na Maroše Hladíka, který přes počáteční střeleckou smůlu nakonec nachází přesnou mušku a technickými střelami z křídla slaví úspěchy. Ale proč se sakra ani jednou za zápas nedohraje ta samá lajna na křídlo levé, kde stojí připravený David a čeká a čeká a čeká... Myslím, že se tento zápas dal vyhrát střelbou z obou křídel... V pivotu Patrik Bartoš dělal co mohl, ale přihrávek mnoho nodostal... Světlou kapitolou jsou pak oba gólmani – zápas začína Jirka Staňa a posledních 15 minut dochytává Tomáš Staňa. Oba mají spoustu pěkných zákroků a zejména Tomášova snaha tým v závěru vyburcovat k obratu byla příkladná!

     Přestože jsme neustále prohrávali o 2-4 branky, byly pasáže, kdy jsme se přiblížili na gól a dokonce i vyrovnali, ale naše individuální chyby právě v těchto klíčových okamžicích nás srážely do kolen. A když v závěru utkání David neproměnil několik tutovek (tyče zvoní v měnínské hale ještě teď), tak bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

     Omluvenkou pro náš výkon a výsledek budiž značně nekompletní sestava, avšak výtkou je neochota "více experimentovat s hráčskými posty a vsadit na osvědčenou sehranost některých dvojic" a tudíž neschopnost "vytěžit z dané nepříznivé situace maximum". Například útočná sestava Ondra na středu, David na levé spojce, Zdenál na levém křídle a Patrik v pivotu by stoprocentně přinesla: více přihrávek a zakončení z křídla, více přihrávek do pivota, zisky více 7m hodů, kreativní rozehrávku na středu a tím zapojení všech spojek do kombinace. A snad bychom sehráli i nějaký ten nacvičený signál (o jediný jsme se pokusili ve druhé minutě zápasu, potom už nikdy). Navíc by se všichni na "svých" postech cítili více komfortně (snad kromě Ondry, ale tomu stačí 2 kroky na průnik obranou) s vidinou více možných zažitých herních variant.Svazové přehledy

20210829 muži vs. Julec - přehled

Facebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor