2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320

2.10.2021 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 03. 10. 2021 (700 přečtení)

2.10.2021 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna (muži) 20211002 muži vs. Sokol Juliánov - foto Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna 28:34 (10:20)

Excelentní výkon z první půle jsme neudrželi, ale zápas jsme měli pod kontrolou.

K dalšímu soutěžnímu zápasu naši muži zavítali na půdu Juliánova, tedy soupěře, s nímž letos už neúspěšně bojovali v českém poháru. Bylo tedy co oplácet, ale že to bude taková jízda, to asi nečekal nikdo. Naše sestava byla opět nekompletní, dnes chyběly obě křídla Zdenál Suchomel a Maroš Hladík, hru řídilo z lavičky trenérské duo Luďa Kubát a Aleš Flajšinger.

První půle byla z naší strany jako z říše snů. Borci nastoupili s jasnou taktikou a s nebetyčným sebevědomím, ale zároveň i s velkou pokorou a odhodlaností, která z mančaftu doslova sálala. V bráně začal Jura Staňa a zavřel ji dokolale a s velkým přispěním obrany, která místy připomínala Velkou čínskou zeď, inkasoval jen 10 branek za poločas. Dařila se střelba, konečně zejména z obou křídel. Vycházelo téměř vše a na domácí dopadala těžká deka. První půlka bavila diváky, alespoň ty újezdské rozhodně 😊, ale zejména hráče samotné. Radost z dobře odvedené práce byla na mančaftu vidět!

V duchu pořekadla „po hodech přichází sr..ka“ jsme vstoupili do druhé půle, kdy došlo i ke změně v naší bráně, kdy do ní nastoupil Tomáš Staňa, ale o něm to rozhodně nebylo. Bylo jasné, že domácí zkusí se zápasem něco udělat, takže nastoupili s maximálním odhodláním a nám se rázem přestalo střelecky dařit. Hra byla stále dobrá, ale co jsme dokázali zahodit anebo co vychytal domácí brankář, bylo k neuvěření, kolaps naštěstí ne naší hry, ale pouze kolaps v našem zakončení. Ve 40. minutě bylo z našeho poločasového vedení o 10 najednou vedení pouze o 5 branek a tak si logicky bereme time na uklidněnou. Borci se opravdu uklidnili a do konce utkání v duchu hesla „gól za gól“ dohráli zápas dá se říci s velkou nadsázkou v „suchém triku“. Při pohledu do statistik zápasu se dnes opět potvrdilo, že o naše branky se postarali znovu „mladí“, tekrokráte ještě výraznějším poměrem než v minulém nepovedeném domácím utkání. Malou kaňkou je jen po třech dvojkách, udělená červená karta Ondry Krošíka, za nezaviněný zákrok v obraně. Udělení této karty však bylo v naprostém souladu s podivným rozhodcovským posuzováním různých zákroků a různých technických chyb a to na obou stranách...

Pokud i v dalších zápasech dokážeme zopakovat takto podařené nástupy do utkání, a tento tým to už několikrát minulosti dokázal, tak potom se naše hra kvalitativně posouvá o několik řádů. Byť máme mladý (ale ne nezkušený) tým, tak i tito borci už vědí, jak s vybudovaným náskokem dotáhnout zápasy do vítězných konců. Navíc s výborným brankářským duem Staňa + Staňa máme jistotu, o které si mnozí soupeři můžou nechat jenom zdát. Obecně platí, že házenkářský zápas se rozhoduje v posledních 10 minutách. Újezd však ordinuje soupeřům jinou „medecínu“, my rozhodujeme zápasy v prvních 10 minutách a toho je třeba se i v dalších zápasech držet!