| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
34990 (34990 hl.)
časová osa gólů
2692 (2692 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3204 (3204 hl.)
fotky
5108 (5108 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2682 (2682 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


20.11.2021 HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 22. 11. 2021 (563 přečtení)

20.11.2021 HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna (muži) HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna 42:32 (17:14)


Opět bez obrany.

     Po nevydařeném domácím utkání s Telnicí a s torzem sestavy z tohoto zápasu jsme zavítali na palubovku Ivančic. Oproti Telnici chyběli: Synek, Kacafírek, Kučera, Hladík, Koláček a Lattenberg. Tedy 2 gólmani a 8 hráčů do pole. Paradoxně, méně je někdy více, takže přes prohru o deset bylo možné v naší hře najít několik pozitivních věcí, avšak pokud na lavičce nebude sedět dalších 6 hráčů, nelze úspěšně celý zápas odehrát jen v 8 lidech a pomýšet na dobrý výsledek.

     Nejdříve trochu obecně k tomu, co nás ve všech posledních zápasech sráží do kolen a co nám bere šanci na dobrý výsledek a co se dnes opět v celé nahotě projevilo. Neumíme prostě bránit, takže vyčítat gólmanům nízkou úspěšnost by bylo pošetilé, neboť jsou vystaveni většinou střelám v brankoviště ať už z pivota, nebo od spojek, které proniknou až na brankoviště. V posledních dvou zápasech se pokoušíme o osobní obranu nejlepšího střelce soupeře, ale efektivita této herní činnosti je tristní. Tak jako s Telnicí osobně bráněný Popela, tak v tomto zápasu osobně bráněný Slaný, si kdykoli umanuli, že dostanou přihrávku a dají gól, tak tomu i bylo... Další naší „herní sebevraždou“ jsou kolapsy a chyby našich nejzkušenějších hráčů. Ve Vanglu měl v první půlce své „hvězdně-pěchotné“ chvíle Atom, který předvedl tolik individuálních zkratů, že rozum zůstával stát. Ale to se prostě někdy stane, rozhodně svou bojovností vše chtěl odčinit, ale bohužel, jestli 5-6 branek dostanete, nebo naopak vstřelíte, je pro vývoj zápasu velký rozdíl a během 5 „katastrofických“ minut nabrané gólové manko se pak těžko dotahuje. Navíc soupeře dostanete „do sedla“ a herní pohody. A právě v těchto fázích zápasů je asi třeba rázného zásahu z postu trenéra a trápícího se jedince třeba uklidit na lavičku, kde by mělo sedět 6 dalších... Ano, lehce se to říká... Ke zkratům lze zařadit i 2 neúspěšné pokusy o trháky (jestli to házeli gólmani nebo spojky teď fakt přesně už nevím, každopádně pro křídlo v trháku naprosto nechytatelné)... Takže summa summarum prohrát poločas jen o 3 dávalo jistou malou naději i do druhé půlky.

     A teď trochu pozitivního, aneb co se povedlo a na čem se dá do budoucna stavět. Na sedmičky dostal opět důvěru David a nezklamal, dal 4 ze 4 a dokonce si jednou dovolil i přehoz obloučkem přes značně z brány vylezlého gólmana a s trochou štěstí to tam padlo. Kroša, i když dostával docela naloženo, nezklamal. Zdenál si úspěšně užíval různé druhy zakončení z pravé spojky a s úsměvem na tváři během hry čile komunikoval s místními diváky, kteří oceňovali, že ho házená očividně stále baví. Zajímavá herní pasáž se pak odehrála v čase 50:47 až 52:49, kdy duo Kachlík – Víška odehrálo svůj soukromý dvouminutový minizápas s domácími ve vítězném poměru 5:2. Šlo o to, že po bleskovém rozehrání po obdrženém gólu ze středu hřiště, se Atom nebo David pustili naprosto přímočaře a v maximální sebevražedné rychlosti do nepřipravené obrany, aby v poslední chvíli před kontaktem s obranou přihráli „naslepo“ svému parťákovi do druhé vlny a ten pak proskakoval až na šestku a úspěšně proměnil (stará dobrá souhra ještě z kategorie dorostu a žáků, sehráno poslepu a tušením, že ten druhý bude na svém místě). Herní varianta, kterou nelze hrát pořád, ale dvakrát, třikrát v zápase přepnout do toto „turbo módu“ rozhodně lze. Jura Frimmel trávil většinu času spíše na lavičce ošetřováním svého zranění, kdy se na jeho krku vyřádily ostré nehty domácích obránců. Martin Maštalíř vsítil svůj první gól po návratu do újezdského dresu, Pavel Jankovič a Michal Staňa vyšli střelecky naprázdno.

     Co říci závěrem, snad jen zopakovat to, co víme. Směrem dopředu je to hratelné, kromě zápasů proti Bohunicím a Telnici jsme opět dokázali vstřelit více než 30 branek. Pokud ale nezačneme bránit a nesnížíme počet inkasovaných gólů, tak vítězství prostě nepříjdou...
Svazové přehledy20211120 muži vs. HK Ivančice - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor