| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 22/23
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35382 (35382 hl.)
časová osa gólů
2999 (2999 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3517 (3517 hl.)
fotky
5458 (5458 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2989 (2989 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2926 (2926 hl.)

Celkem hlasovalo: 53271


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


22.1.2022 Zimní pohár - Velké Meziříčí (mladší žáci)
Vydáno dne 24. 01. 2022 (598 přečtení)

22.1.2022 Zimní pohár - Velké Meziříčí (mladší žáci) 20220122 Zimní pohár VelMez - ml žáci


    Průběh Zimního poháru mladších žáků ve Velkém Meziříčí jsem přímo z místa dával průběžně na FB stránky našeho oddílu. Lajky a komentáře tam však mění pořadí a po čase to vypadá zmatečně, případně to mizí v propadlišti dějin.

    Pro odmítače FB 😊 a pro ty, co si turnaj budou chtít připomenout, přidávám chronologicky komentáře z turnaje. Pozor, jedná se o přepis, takže forma může s odstupem času působit zvláštně 😊.

    Dobré ráno, vážení sportovní fanoušci. Hlásíme se živé z dějiště Zimního poháru 2022 z Velkého Meziříčí. Naši mladší žáci právě dohráli svůj první zápas s týmem Velké Meziříčí II. Hráli jsme ospaleji, než bych si představoval a v útoku zbrkleji než bych chtěl. Kvůli tomu se hodně pokusů o zakončení nevešlo do brány, případně jsme trefili brankaře. Skóre se začalo měnit až po pěti minutách hry. Co musím ocenit a pochválit, je práce v defenzivě. Hráli jsme vysunutou obranu 3:3 a soupeř se k zakončení moc nedostával. I přes už zmíněnou zbrklost jsme v pohodě zvítězili 10:1.

    Druhý zápas jsme měli hrát s TJ Náchod, ale soupeř se z turnaje odhlásil. Domácí místo nich nasadili minižáky doplněné několika mladšími žáky. Abych jednoznačný průběh trošku zkomplikoval, kluci museli bránit s rukama za zády. Moc jsem jim to však neztížil. Díky rychlým nohám jsme obranu 1:2:3 v pohodě stíhali. Vypracovali jsme si náskok a kluci se začali pokoušet o nahazovačky. Z cca 15 pokusů nevyšla jediná. Jednou jsme skórovali po došlapu a když už to vypadalo že to klapne, netrefili jsme bránu. Po povinném vítězství 13:2, jsme se odebrali poobědvat.

    Je možné mít z prohry radost? Pokud by to bylo standardem, asi by to dobré nebylo. V tomto případě jsem to však kvitoval s radostí. Tuto výchovnou prohru jsme potřebovali jako sůl. Kluci už byli moc namistrovaní a potřebovali kontakt s kvalitním týmem. Centrum Haná nás dokonale vyškolilo. My jsme se tvrdošíjně pokoušeli o hru 1:1, kdy hráč s míčem byl zároveň tvůrcem hry, protože ze spoluhráčů se stali diváci. Přechod do útoku probíhal vycházkovým tempem a po ztrátě míče se nikdo nevracel. Oddechový čas nebyl, takže pokyny z lavičky zůstaly nevyslyšeny. Uplynulo 10 minut hry a kapitán prohlásil, že to nemá cenu. Po této bojovné větě šel ze hřiště a bylo mu řádně vyčiněno 😊. Po prohře 6:15 následovala motivační řeč k celému týmu a protože ve skupině jsme druzí, za chvíli se utkáme s prvním ze skupiny "A", s Velkou Bystřicí.

    Dohráli jsme zápas, kdy se náš herní projev obrovsky zlepšil. Kluci nechali na hřišti duši a týmovým projevem zanechali, minimálně ve mě, dobrý pocit 😊. Chyby tam pochopitelně byly. Třeba nahrávat od půlky obsazenému pilotovi, není úplně nejšťastnější, ale ve všech činnostech bylo vidět obrovské srdce. Vraceli jsme se s trháky, pokoušeli jsme se o rychlé útoky i přechod do ofenzivy byl mnohem živější. Bohužel, narazili jsme na lepší tým a s Velkou Bystřici prohráli 10:14. Teď nás čeká boj o třetí místo.

    Předzápasový pohled na zdecimované mužstvo, stěžující si na spoustu šrámů, nebyl příliš optimistický. Nesly se dokonce hlasy, že už hrát nechtějí. Zaznamenal jsem i povzdech, že stejně prohrajeme. Následoval můj motivační monolog 😊 a šli jsme na to.
    Změnili jsme obranu na 1:5, protože už jsme sotva tahali nohy. Po pár minutách luxusní hry, nás favorit (alespoň dle mínění kluků) stále neválcoval a borci si opět začali věřit. Super bylo, že všichni plnili taktické pokyny a hra tak dostala řád. Pravděpodobně to bylo jen kvůli únavě, protože na vymýšlení ptákovin už nebyla energie, ale doufám, že si průběh zápasu zapamatují 😊. V dlouho vyrovnaném zápase jsme díky kvalitní defenzivě pomalu získávali převahu. V útoku jsme přestali být zbrklí a trpělivě si připravovali finální zakončení.
    Tým šlapal jako hodinky a zaslouženě po výhře 10:6 vybojoval třetí místo.CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV
     1 -  TJ Sokol Centrum Haná
     2 -  Házená Velká Bystřice
     3 -  TJ Sokol Újezd u Brna
     4 -  TJ Sokol Velké Meziříčí I
     5 -  SKH Polanka nad Odrou
     6 -  SHC Maloměřice
     7 -  TJ Sokol Velké Meziříčí II
     8 -  TJ Sokol Velké Meziříčí III
FACEBOOKOVÉ KOMENTY


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor