2824 (2824 hl.)

Celkem hlasovalo: 52489

13.03.2022 TJ Holešov - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky)
Vydáno dne 14. 03. 2022 (474 přečtení)

13.03.2022 TJ Holešov - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky) 20220313 ml. dorky vs. TJ Holešov - foto TJ Holešov - TJ Sokol Újezd u Brna 38:22 (20:7)

Přes výraznou prohru byly i světlé chvilky.

Po 2 týdenní pauze čekal dorostenky v brzkých ranních hodinách výlet do Holešova. Tedy brzký jak pro koho 😊. Odjíždělo se v 7:20, takže na házenkářský zápas poměrně brzo, zvlášť pro holky, které toho ráno musí hodně stihnout že … 😊

Těsně před odjezdem se k nám dostala nemilá zpráva od naší jediné brankářky Míši, že má asi zablokovaný krk. Bohužel během cesty se krk naší brankářky nezlepšil, tedy odpovědný vedoucí těsně před zápasem neváhal a nabídl brankářce masáž, která byla během setiny vteřiny přijata. Pomoc to byla spíše víc psychická než fyzická, ovšem z Míšiných úst znělo něco jako "Jo dobrý, je to lepší, tohle budu potřebovat asi každý zápas 😊." Takže odvedená pozornost od bolesti aspoň na chvíli zabrala 😊.

Večer před zápasem dostaly holky ode mě, jako odpovědného vedoucího, gólové cíle, tedy počty gólů, které mají splnit. Brankářka samozřejmě počet zákroků. Jestli nad tím některé holky vůbec přemýšlely nebo mávly rukou, kdo ví, ovšem pár z nich si to k srdci vzalo a některé i cíle splnily 😊.

Prvních 5 minut to vypadalo že by to mohla být vyrovnaná hra, ona by možná i byla, divák sledující pouze live skóre si mohl ve 20 minutě za stavu 6:11 říct, že se holky drží, a že by z toho mohl být i pěkný výsledek, ne-li výhra. Opak je ale pravdou, celý první poločas byl vyloženě ukázkový pro začínající házenkáře, aby viděli jak se házená opravdu nehraje, kdybych řekl, že za 10 minut ztratily naše holky 15 míčů, nebyl bych daleko od pravdy. Chybovalo se od kroků až po nahrávky pod nohy nebo na hráčku, která se zrovna dívala, jestli venku svítí slunce. Naštěstí pro nás, soupeřky chtěly až moc, a to vyústilo ve velké chyby i na jejich straně. První poločas skončil 20:7. Poměr technických chyb byl asi 6:15. Sami rozhodčí nevěřili vlastním očím, co že se to na obou stranách vlastně děje. Že se na hale nesmí lepit je věc druhá, ovšem na to mám já svůj názor 😊.

V prvním poločase bych vypíchl Aničku Jurinovou, která po domluvě s vedoucím družstva svou práci na pivotovi trošku poupravila a výsledky byli více než dobré. Už za poločas vyrovnala gólově svůj průměr na celý zápas. Anička vsítila 3 góly. Jeden z nich byl přímo geniální, kdy běžela s míčem přes celé hřiště, ostatní hráčky se k přijetí přihrávky moc neměly, a tak Anička běžela a běžela a nakonec to na 9 metrech zvedla a dala gól. Míč se ještě krásně odrazil od tyčky, takže brankářka soupeře neměla šanci. Anička se usmála a běžela zpět do obrany. Tento gól nezůstal bez povšimnutí nejen spoluhráček na hřišti, kde ji záviděla jedna spojka vedle druhé, ale oceněna byla i domácími diváky. Musím říct na pivota krásný počin, jak se říká "Když nevíš, co s balónem, vystřel" 😊.

Přes občasné světlé chvilky se nám první poločas nijak zvlášť nevyvedl. Míšu v bráně stále trápila bolest krku, která se navyšovala trhanými pohyby v bráně. Musím veřejně poděkovat trenérovi Holešova panu Buksovi, který nám řekl těsně začátkem 2. poločasem: "Moja to umí, jestli chcete ona vám brankářku zatejpuje". Bylo opravdu krásné vidět, když přiběhla hráčka druhého týmu a začala se starat o svoji protihráčku, tak aby mohla pokračovat. Přesně v tomto je tento sport tak krásný, boj na hřišti, ale kamarádi mimo něj. A tak by to mělo být. Děkujeme 😊.
    Druhý poločas holky hrály o něco lépe, ale spíše tomu nahrávalo to, že protihráčky z Holešova pomalu, ale jistě, začaly zápas vypouštět. Hned to schytaly od místních fanoušků, kteří jím taktně naznačili, že takhle teda ne. Naše holky toho využily, co to šlo, a střelecká procenta se pomalu, ale jistě navyšovala. Do Míši v bráně jakoby z čistého nebe udeřil blesk. V 10 minutě předvedla něco jako Lukáš Ritter za SKKP Brno. Zákrok, který jsem na FB skupině nazval Double savem, chystala se i na třetí dorážku. Ta ale nepřišla, a místo střely přišla sedmička, kterou už chytit nezvládla. Po písknutí sedmičky si vyslechla i pár slov od rozhodčího, který shodou náhod je hráč Extraligy, hrající za Kopřivnici. Řekl jí: "Nemáš to s nimi jednoduché" 😊. Míša dál pokračovala v úžasných výkonech a fandit ji začali i místní fanoušci, během dalších 2 minut zvládla chytit dalších 6 střel. Můj úkol pro Míšu, mít 15 zákroků v zápase, začal nabírat na obrátkách. Po prvním poločase, kdy to vypadalo, že to nemůže zvládnout, jí 5 minut do konce scházely už "jenom" 4 zákroky. Takřka z klaksonem chytila 15 střelu, a tak jsme oba byli spokojení. Klobouk dolů před Míšou, že dokázala nemožné, ještě takhle zdravotně indisponována.

Ke konci zápasu se probrala i Anika. Tu ale po celý zápas bolel kotník, který ji přišlápla protihráčka hned v 5 minutě zápasu. Žádné velké věci jsme od ní tedy chtít nemohli. Kdo mě dál potěšil, byla i Adélka Nádeníčková, po které jsem chtěl, aby dala aspoň jeden symbolický gól, který se ji povedl a gól to byl taky pěkný. Nejlepší střelkyní Újezda se stala již zmiňovaná Anička Jurinová, která dala 5 gólů. Nechci to zakřiknout, ale že by se pivoti v Újezdě začínali probouzet ze zimního spánku? Snad ANO 😊.

Co vidím jako základ úspěchu je, že gól si dala všechna děvčata, teda skoro všechna. Míša tu možnost od holek dostala, i diváci křičeli: "Už jen brankářka nedala gól" a následně ji pobízeli, ať si tu sedmičku jde hodit. Míša po tom všem utrpení, které zažila nejen psychickém, ale i fyzickém, tuhle možnost odmítla. Tak snad příště, až bude lépe 😊. Každý zápas na kterém jsem byl i přes různě vysoké porážky ve mně zanechávají takové pozitivní vibrace, že ono, když se chce, tak to jde. Jen se musí chtít o něco více, hlavně více než soupeř 😊.

Další zápas holky čeká 20.3.2022 na domácí půdě v Měníně, kde se utkají proti Hodonínu. Neváhjte a dojděte holky podpořit. Potřebují to více, než se myslíte!!! 😊.