2644 (2644 hl.)

Celkem hlasovalo: 51320

10.04.2022 TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 11. 04. 2022 (365 přečtení)

10.04.2022 TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Újezd u Brna (muži) 20220410 muži vs. Sokol Telnice - foto TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Újezd u Brna 32:28 (16:13)
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Opět to nevyšlo.

Tak máme za sebou odvetu s Telnicí. Dějiny jsme sice nepřepsali a stále platí jedna věta použitá v článku z prvního zápasu, ale tentokrát odcházíme s hlavou nahoře, neboť jsme nebyli poraženi jenom soupeřem, ale i někým jiným... Náš mančaft, nebo spíše torzo, které z něho během zápasu zůstalo, si zaslouží absolutorium. Kluci, jsme na vás hrdí, ukázali jste velké srdce, byl to krásný a bojovný zápas a konečná prohra není spravedlivá, avšak ve sportu, který je řízen rozhodčími, to tak někdy bývá...

Začátek zápasu nám tentokráte zrovna moc nevyšel. Průběžně se v prvé půli skóre vyvíjelo v těchto dílčích stavech: 0:3, 7:7, 14:13 aby poločas dopadl 16:13 pro domácí. Zpočátku byl náš góman Jura Staňa bez úspěšného zákroku, ale koncem poločasu se rozchytal a dobrou formu si přinesl i do toho druhého. Co nám vycházelo, byly dohrávky do křídel a oba naši křídelníci byli nadmíru úspěšní, zejména Maroš byl dnes po dlouhé době téměř 100%. Pak však přišla 13. minuta a vyloučení Tomáše Synka za faul, který nikdo neviděl, avšak domácí hráč byl po tomto zákroku viditelně otřesen. Vyloučení mírně řečeno přísné, ačkoli Tomáš už jednu dvojku v té době měl. Takže jsme přišli o první spojku.

Druhá půle pak přinesla tyto průběžné stavy skóre: 18:18, 24:22, 26:27 (poprvé v zápasu vedeme a ve výrazu trenéra domácích je vidět nefalšovaná panika 😊), 28:28 a následuje konečný výsledek 32:28. A máme tu 39. minutu, stav 26:25 a další červená pro našeho klíčového hráče Toma Kachlíka. Atom, po celý zápas dostával v útoku hrubě naloženo, což souvisí s jeho drzým stylem hry, kdy prochází obranou až na šest metrů. Tito draví a menší hráči obecně, buď od rozhodčích užívají lehce zvýšené ochrany, která se projevuje v pískání faulů na ně, anebo je rozhodčí ve sporných chvílích (kterých při tomto stylu hry je vždy hodně) nechávají doslova vymáchat – seš malej, když lezeš až na šestku, nedivse, že to bude bolet, my tě chránit nebudeme... Dnešní rozhodší byli toho druhého typu. Atom, faulován v polotrháhu, poté co byl zákrok odpískán a domácí vyfasoval po právu dvojku, se následně na hřišti rozčílil a po protihráči se lehce ohnal, za což inkasoval také dvojku (přestupek asi oplácení). Potud vše v pořádku, ovšem následná Atomova reakce při odchodu na lavičku pramenící z jeho totální frustrace rozhodčím neunikla a následovala karta červená (přestupek asi nesportovní chování). Ta redka byla zbytečná a jde za Tomem, měl se prostě udržet, ale měl to hodně, hodně těžké... S Atomem na hřišti ve vypjaté koncovce bychom dnes ty dějiny totiž reálně mohli přepsat, vždyť posledních 10 minut jsme odehráli (kromě křídel) se všemi veterány, kteří nám v mančaftu ještě zbyli...

Co ale tedy nakonec celý tento bojovný zápas rozhodlo, zůstaneme-li pouze u hráčů na hřišti? Faktor David Popela a jeho 13 branek, které střílel právě v těch momentech, kdy to domácí nejvíce potřebovali. Opět jsme tohoto vyjimečného střelce nedokázali ubránit, ačkoli z průběhu celého zápasu bylo jasné, kdo je (domácí prominou) jedinou smrtelnou hrozbou pro našeho gólmana. Překvapení to pro nás nebylo, a protože jsme ho nedokázali eliminovat, sluší se mu prostě k výkonu pogratulovat.

Zápasu přihlížela plná hala, lavičky na sezení byly plně obsazené, takže mnoho diváků muselo stát. Krásná divácká kulisa, dunící bubny fanoušků a nějaké to ostřejší slovo směrem k rozhodčím, tak už to na derby Újezd-Tenice bývá. Buďme rádi za tento typ zápasů, kéž bychom jich zažívali v naší soutěži daleko více. Domácí pořizovali z průběhu zápasu videozáznam, který snad bude opět viset na YouTube. Můžeme se tedy zpětně podívat na ten faul Toma Synka, který nikdo neviděl 😊.