| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 22/23
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35566 (35566 hl.)
časová osa gólů
3102 (3102 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3648 (3648 hl.)
fotky
5540 (5540 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3068 (3068 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3008 (3008 hl.)

Celkem hlasovalo: 53932


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


Prague Handball Cup 2022 (starší žáci)
Vydáno dne 22. 04. 2022 (571 přečtení)

Prague Handball Cup 2022 (starší žáci) PHC 2022 - nedělní oběd


    Po dvou Covidových letech se opět konal Prague Handball Cup a naše týmy u toho nemohly chybět. Tentokrát jsme přihlásili mladší žáky, starší žákyně a starší žáky. Tento komentář bude hlavně o posledně jmenovaných, ačkoli fotografie jsme použili všechny, co kde byly 😊.

Čtvrtek 14.4.2022
    Den D. V 15:00 přijel autobus společnosti Rozsíval Travel a naše výprava čítající 36 osob, vyrazila vstříc zápasům s neznámými soupeři.

Pátek 15.4.2022
    Po brzké snídani jsme z Fakultní základní školy z ulice mezi školami odjeli na Chodov, kde nás čekala porce tří zápasů. Naše sestava byla hodně osekaná, protože s námi nepřijeli tři marodi, jediný brankař Štěpán, spojka Víťa a pivot Gorby. Naštěstí nám pomohli dva hráči se sousedních Sokolnic, kterým tímto děkujeme 😊.

    První zápas s německým TuS Fürstenfeldbruck v 8:50 byl ve znamení sehrávání se. Po pár ztrátách míče se začalo hrát jeden na jednoho, v kteréžto činnosti exceloval Matěj. Obrana 1:5 nebyla kompaktní a nególmanovi Martinovi moc nepomohla. Vázlo předávání pivota a obrana pracovala na půl plynu. Výborně hrál Marek v roli pícháka. Aktivita ho občas vynesla daleko od zadního bloku a kopce přes něj jsme nestíhali sbírat. V druhé půli jsme přestali trefovat bránu a soupeř se pomalu vzdaloval. Prohráli jsme 15:20 po poločase 8:10.

    Druhý zápas byl mnohem lepší. Maďarský tým Jakab Kézisuli narazil ve 12:20 na úplně jiný tým, než předtím Němci. Ranní ospalost byla ta tam. Kluci hráli jako celek a bylo to vidět. Co nefungovalo ráno, teď bylo mnohem lepší. Spolupráce píchák a zadní blok byla ukázková. Přehazované míče se stávaly kořistí obrany a díky tomu jsme dávali i lehké branky. Zápas kluky bavil a dokázali si nádherně vyhovět. Posily ze Sokolnic se na naši hru adaptovaly a jejich herní přínos byl velkolepý. Hodně míčů jsme sice poslali mimo bránu, ale díky Martinovi, který zachytal výborně, to ani nevadilo a první výhra 21:14 (11:5) byla naše. Pánové, super výkon.

    Osm statečných stále živilo naději na postup do A finále. Ve třetím zápase jsme se v 16:25 utkali s SK Házená Polanka nad Odrou. Poobědovou pauzu kluci většinou na hale prospali, protože sil ubývalo. Začátek duelu byl velice vlažný. Naštěstí jsme se probrali už v páté minutě, kdy Adam snižoval na 1:3. Potom se hra vyrovnala. Soupeř hrál signály a my měli problém ubránit "Košice". Naštěstí jsme v útoku hráli trpělivě, ale se smrtícím zakončením všech spojek. Obrana byla čím dál lepší a na Martinovi už by nikdo nepoznal, že v bráně pouze supluje. Náš náskok postupně narůstal, až narostl na celkovou výhru 23:16 (12:10). V šatně sklidily sokolnické posily potlesk, protože se zdá, jako by s námi hrály odjakživa. Byl to prostě další parádní zápas.

Sobota 16.4.2022:
    V sobotu jsme hráli jen dva zápasy. Cílem cestování byl opět Chodov, ale tentokrát hala Jedenáctka, vzdálená od místa včerejších bojů cca sto metrů. Cestu jsme tedy znali 😊.

    Abych nepřivolával komplikace, schválně jsem nepsal o pátečních zdravotních problémech Matěje Kachlíka. Má rýmu jako trám, bolí ho hlava a v krku a dnes nehrál. Tedy neměl. Když proti Brixton Fire Krems&Langenlois II z Rakouska viděl úžasné výkony kluků, rozhodl se je podpořit alespoň jako brankář. V průběhu první půle jsme odvolali nebrankaře Martina, aby si kluci převlékli dresy. Akce vyšla. Nebrankař Matěj zaujal nové místo a opět jsme měli luxus jednoho hráče na střídání 😊. Dostali jsme se do vedení o 4 branky, ale síly bohužel došly a zakončení mířila mimo nebo do brankaře. Soupeř nebyl lepší, ale rozhodla šíře lavičky. Po zápase a výsledku 16:19 (12:9) zavládlo v týmu zklamání, protože postup do A finále se vzdálil a už nebyl jen v našich rukou.

    Před posledním zápasem, zatímco kluci s Dominikem jeli na Harfu, jsem seděl s trenérem z Polanky a rozebírali život a házenou. Já jsem vyjádřil spokojenost s nasazením hráčů a vzhledem k jejich počtu i nadšení z výsledků. Oba jsme chtěli do A finále, takže jsem slíbil, že jim v boji proti TuS Fürstenfeldbruck budeme fandit. Jejich mírná výhra nad Němci a naše mírná prohra proti lídrovi skupiny TJ JM Chodov, by díky minitabulce posunula dál nás. Polanka posléze vyhrála 19:15 a náš postup závisel opět jen na našem výkonu.

    Zápas, který jsme museli uhrát proti TJ JM Chodov byl jeden z nejtěžších. V bráně nastoupil Kachla. Tím pádem jsme měli pivota ve hře, ale zase chyběla spojka. Hra proti vedoucímu týmu tabulky byla velice dobrá, hlavně jeji obranná fáze. Ofenziva pokulhávala, protože soupeř se s námi taky nemazlil. Skóre za první poločas, trvající sice jen 15 minut, ale čas platil stejně pro týmy s plnou lavičkou, tak i pro nás, bylo 5:3. Druhou část jsme tradičně odpadali. Vidina postupu však nutila kluky bojovat ze všech sil a celková prohra 9:15, tak pro nás byla úspěchem.

    Tento turnaj byl zářný příklad toho, jak je dobré hrát aktivně. Díky herní aktivitě a díky výhře kluků z Polanky měly tři týmy na třetím až pátém místě stejně bodů a rozhodovalo skóre. Naši konkurenti v boji o postup byli v záporu, kdežto u nás byl rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami krásná nula. Díky tomu do A finále, mezi 33 nejlepších, postupujeme my 😊.

Neděle 17.4.2022:
    Jako třetí postupující ze skupiny MC04 budeme hrát proti druhému týmu skupiny MC03 - SK Žeravice a prvnímu celku skupiny MC02 - maďarskému FTC I. Společně jsme byli zařazeni do nové skupiny MC13. Protože dál postupují pouze vítězové všech jedenácti tříčlenných skupin, je postup ze třetího místa úspěch, ale žádná výhra 😊. Nedělní zápasy se budou hrát na Julisce.

    Po zápase s SK Žeravice musím klukům složit poklonu. Použiji slova jednoho z diváků: Na to, že jich je jen sedm, tak hodně dobrý. První poločas chytal Matěj. V útoku jsme hráli přes levou stranu a přes pivota, který se uvolňoval od dvojky. Ke konci poločasu už to soupeř začal bránit. Abychom hru zpestřili, do druhé půle šel na pravou spojku Mates a Martin do brány. Chvilku to vycházelo, ale náročný program způsobil, že lehkost útoku i zakončení se vytratila. Soupeř pomalu dotahoval až se dostal do vedení. Snažili jsme se o zvrat, ale chyběla možnost prostřídat. Prohra s SK Žeravice 19:21 znamená, že nás v 16:25 čeká poslední zápas. Kolem 20:00 pro nás přijede autobus a úspěšný turnaj se stane minulostí.

    Poslední zápas byl hlavně o užití si. S týmem FTC I z Maďarska jsme drželi krok jen asi 12 minut do stavu 7:7. Byla to ale jízda. Mára skvěle uvolňoval Martina na pivotu a ten při zakončování rezignoval na sílu a používal hlavu. Dalibor buď prošel nebo střílel z dálky nebo uvolnil Adama. Z pravé strany hrozil David a neskutečné množství černé práce oddřel Vojta, který hrál všude, kde to hořelo. Byl pivot, pravé křídlo, výborně bránil a do poslední minuty se vracel s trháky. Hrál na postech, kde není doma bez slůvka protestu. Za mě je to hráč, kterého musí chtít každý trenér.

    Zpět ke hře. Po jedenácti minutách jsme zvadli. Po chvilkové křeči, kdy se chtělo dotáhnout, přišlo prozření, že to nepůjde a kluci se začali hrou bavit. Dalibor, střídající po úderu do paže také ožil a chtěl zpět do hry. Po jedné akci jsme vybojovali sedmičku a jako exekutor byl určen Dan. Proměnil přímo mazácky a propukly nefalšované ovace. Myslím, že šťastnému střelci i slzička ukápla. V závěru se už vymýšlelo. Kluci se pokusili o Džihád a v závěru jsme hráli v sedmi. Matěj zakončoval a stíhal se i vracet. Po skončení se mě rozhodčí ptal, na čem brankář frčí. Když se dozvěděl, že nám chytala spojka, spadla mu brada. Všechny superlativy, které zazněly, se mi nechce vypisovat. Snad jen, že dostat se tak daleko s tak malým počtem hráčů je neskutečné. Prohráli jsme 12:23 ale všichni jsme maximálně spokojení.

    Ve 20:20 pro nás přijel autobus a před půlnocí jsme byli doma, čímž pro nás PHC 2022 skončil. Ať žije PHC 2023 😊.Fotogalerie na Rajčeti[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor