2591 (2591 hl.)

Celkem hlasovalo: 35883

07.05.2022 Tatran Bohunice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky)
Vydáno dne 11. 05. 2022 (135 přečtení)

07.05.2022 Tatran Bohunice - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenky) Tatran Bohunice - TJ Sokol Újezd u Brna 23:32 (12:14)

Zatím ještě neumíme vyhrávat.

Sestava:
A. Kelblová, E. Rebrová, A. Nádeníčková, S. Víšková, A. Jurinová, B. Halíčková, M. Nemeškalová, S. Cupáková, D. Mrázová, M. Nesnídalová.
Trenéři: T. Odehnalová – T. Staňa

V sobotu 7.5.2022 vyjely dorostenky na poslední zápas do Bohunic, s podporou takřka všech rodičů, za což děkujeme. Díky tomu nebyl potřeba autobus a holky se tak měly o koho opřít, protože tyhle maminky a tatínci fandit opravdu umí 😊.

I přes to, že brankářka Míša se nám alespoň částečně uzdravila, holkám stejně chyběly 2 střelkyně a to doslova. Bylo jasné, že Anika a Julča budou hodně chybět. Nepamatuju zápas, kdy by holky byly kompletní, Možná snad v úplně prvním zápasu právě proti Bohunicím, který se vyhrál celkem jednoznačně. Ovšem na chybějící hráčky se nedá vymlouvat. Musíme pracovat s tím, co máme.

Pokud by se někomu zdálo, že v sestavě zahlédl nějaké známé jméno, není to náhoda. S házenou na zkoušku začala Sára Víšková, druhé dítě Pavla, doposud hrající volejbal. Už při rozcvičení by nikdo nepoznal, že to je její první zápas házené v životě, a že za sebou vlastně měla jen 2 tréninky, jeden se staršími žačkami a druhý s dorostenkami. Postoj, chůze, běh i střela na bránu, prostě typická házenkářka. Volejbalistku by v ní člověk nepoznal. Buď to má rodina v genech po legendárním Bagrovi a nebo za to může Pavel a jeho 4 hodinový trénink na zahradě 😊. Každopádně Sára do týmu zapadla okamžitě 😊. Už při rozcvičce panovala velice dobrá nálada, lepší než obvykle, což bylo dobré znamení. Když je dobrá nálada, je i větší chuť do hry.

Tuhle moji teorii potvrdila hned v prvních 18 sekundách Simča, která dala první gól zápasu. Celý první poločas byl skoro jako v ráji. Všem se dařilo, holkám nepadal míč, a díky tomu bylo minimum ztrát. Co občas pokulhávalo, byly zbytečné střely na bránu. Ovšem, díky dobré obraně a ještě lepší Míši v bráně to nebyl zas takový problém. Pokud si chtěl někdo vystřelit, tak si prostě vystřelil, aniž by tím zavinil nějaký nástup soupeře. (Tohle byla určitě škoda, ele k tomu později). Jediný, kdo se v prvním poločase trochu trápil, byla Adélka a Barča.

Ovšem za poločasový výsledek 12:10 pro naše holky, jsme nemohli být nespokojeni. Míša v bráně už v poločase 11 zákroků, Danča 4 góly a Simča 3 góly. A že těch šancí měly mnohem víc 😊 😊. Míša zakončila první poločas stylově, když zvládla již 2. sedmičku. Všechno vypadalo nadějně a výhra se zdála být na dosah. Doufali jsme, že holkám vydrží síly, protože to byla jedna z největších mezer celé sezóny.

I když tento zápas byly opět 3 hráčky na střídání, když to vezmu kolem a kolem, na lavičce byly pouze starší žákyně. Bohužel výkonnost, aby adekvátně nahradily své starší spoluhráčky ještě nemají. Anička Kelblová stále sbírá odvahu zařadit ve vyšší kategorii vyšší rychlostní stupeň. Markétka se sice osvědčila v obraně, ale v útoku se ještě hledá. Do toho nová Sára, která jistila tým aspoň co se fyzičky týče. A jediná ze starších žaček, která výrazně v průběhu sezóny dokázala pomoci týmu, byla zraněná Eliška, kterou již několik týdnů trápí bolesti zad. Určitě před ní klobouček, že bojuje a snaží se pomoci týmu, ovšem takový varovný signál přišel cca ve 40 minutě, kdy to od soupeřky schytala loktem přímo na komoru. Odnést ji přes bolesti zad bylo nemožné, takže se chvilku muselo počkat, jestli to Eliška zvládne sama. Naštěstí zvládla. Za mě je přece jen zdraví hráčky důležitější, než nějaký zápas někde v Bohunicích. Není to nic proti ničemu, ale možná bude lepší pro příště, zvážit stav každé hráčky. Ovšem nejlepší by určitě bylo, kdyby se takové věci řešit nemuseli a všechny holky byly zdravé 😊.

I přes to všechno, v aktuální 40 minutě zápasu holky stále vyhrávaly. Míša chytla další sedmičku a Danča s Aničkou dávají během minuty obě po gólu. 43 minuta a naše holky vedly 19:16. 50 minuta zápasu a skóre je najednou vzhůru nohama a Bohunice vedly 21:19. A co že se to vlastně stalo? Holky chytly slinu ve střílení, což by bylo pěkné, kdyby to nebylo z první nahrávky po devítce nebo přes 2 největší hráčky střelbou z místa. Každý tento pokus byl tvrdě potrestán trhákem, a to ještě možná 2 nebo 3 Míša chytila a pak i následnou sedmičku.

Holky tak moc prahly po vítězství, až o něj přišli během 5 minut, kdy přestaly hrát týmově. Dalo by se říct že 10 minut a 2 góly ztráta nic není, ovšem čas běžel neúprosně a pozitivní mentální nastavení hráček se změnilo na stres. Každá se najednou bála vystřelit, aby něco nepokazila. A když už se nevědělo jak dál, opět následovala zbytečná střela. Za posledních 10 minut daly holky bohužel jen 2 góly a dostaly 3, což už na výhru nestačilo. Ještě bych dodal, že ke konci Míša za sebe nepustila další 2 sedmičky. Jednu vytěsnila očima, druhou chytila s ledovým klidem, a jejím obvyklým výrazem, ala "ani nevím, jak jsem to chytla" 😊.

Nakonec jsme prohráli o 3 góly, kdy konečný stav byl 21:24. Že to všechny holky mrzelo, o tom není pochyb a mrzelo to vlastně všechny trenéry i rodiče. Po závěrečném hvizdu, při podávání ruky mi rozhodčí s údivem řekl: "Hhmmmm, holky hrály fakt dobře." A o to víc prohra vadí, protože do 43 minuty to byl fakt pěkný zápas. Hráčky bojovaly jako lvice o potravu pro své mladé. Obě nejlepší hráčky Bohunic po celý zápas nevěděly co mají dělat a tady je čas vypíchnout obranu hlavně Aničky Jurinové, která bránila opravdu výborně. Takové nasazení, se kterým do toho občas šla, jsem u ní ještě neviděl.

Vlastně všechna děvčata bránila dobře celý zápas a hlavně bylo vidět týmové pojetí. Dobře předávaly soupeřky a častokrát dostávaly protihráčky do nevýhodných střeleckých úhlů, ze kterých Míša všechno pochytala. Sára se naučila jak odřezávat křídlo, takže i ta byla v tomto vyčerpávajícím zápase velice užitečná. Nehledě na nepoměr laviček obou týmů, šlo vyhrát i v této sestavě. Jakoby se holky vrátily zpět do zápasu proti Hodonínu, kde byla výhra také na dosah.

Dospěl jsem k názoru, že je na čase holky naučit vyhrávat. My jim nemůžeme mít nic za zlé. Vždyť holky od mladších žaček nejsou zvyklé vyhrávat, a tak neví, jak dovést zápas k vítěznému konci, navíc v tak těžkém a namáhavém zápase. Jsem optimista a stále věřím, že my ty holky na ty přední příčky dostaneme. Je pravdou, že některé holky odejdou do starších dorostenek, ovšem zase přijde pár nových tváří ze starších žákyní. Za poslední půl rok jsem z výsledků holek opravdu a upřímně nadšený.

Jelikož na nějakou dobu končím v Újezdě jakožto hráč, trenér brankářů, přípravky a pomocný trenér například u holek, jsem rád, že jsem na posledním zápase viděl holky takhle bojovat o výhru. Ta sice nakonec nepřišla, ale zápas mě velice potěšil. Jsem vděčný trenérce Terce, která mi dala příležitost být s holkami jak na zápasech, tak i na pravidelných pátečních tréninkách. I když prvotní záměr byl jiný. Chtěl jsem se hlavně starat se o Míšu v bráně. Časem mi to ale nedalo a snažil jsem se být jakkoliv nápomocný i ostatním holkám. Ať už psychicky, fyzicky jako masér nebo rádce během hry.

Děkuju holky za úžasnou sezónu. Moc jsem si to s vámi užil a doufám, že jsem vám moc nelezl na nervy 😊. Přeju vám všem úspěšné následující sezóny a někdy se doufám zase uvidíme, třeba až budete řádit za ženy v Újezdě 😊. Ještě jednou díky ♥.