| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35725 (35725 hl.)
časová osa gólů
3215 (3215 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3777 (3777 hl.)
fotky
5648 (5648 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3178 (3178 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3111 (3111 hl.)

Celkem hlasovalo: 54654


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


18.-20.5.2022 Školský pohár aneb Novinářský kalamář 2022
Vydáno dne 27. 05. 2022 (782 přečtení)

Školský pohár aneb Novinářský kalamář 2022 18.-20.5.2022 Školský pohár (Novinářský kalamář)

    Školský pohár (dříve Novinářský kalamář) je jednou z nejstarších soutěží pro mládež ve všech sportovních odvětví u nás. Založen byl v roce 1971 a mnoho jeho účastníků obléklo reprezentační dres. Cesta od okresních kol až po republikové finále vždy dávala a dává jistotu kvalitní házené v závěrečných bojích. Újezdská škola je tradičním účastníkem finálových bojů a nejinak tomu bylo i letos.

Středa 18.5.2022
    Protože se jedná o školní akci, na turnaj odjeli žáci zastupující TJ Sokol Telnice (5 hráčů) a TJ Sokol Újezd u Brna (9 hráčů). Pravidla povolují účast žákům šestých a sedmých tříd, což znamená, že i kluci ročníku 2008 s odkladem mohli být legálními účastníky. Nás se to bohužel netýkalo 😊. Tým pod vedením paní učitelky Hany Pešákové odjel v 12:07 vlakem z Újezda do Brna a po chvilce čekání jsme přestoupili na rychlík do stanice Ostrava-Svinov. Odtud jsme autobusem pokračovali do Polanky nad Odrou, kde se turnaj odehrával. Přechod ze zastávky do školy kde jsme byli ubytovaní, zabral asi 10 minut. Vyfasovali jsme třídu a cesta byla zdárně za námi.

Čtvrtek 19.5.2022
    První zápas proti Polance nad Odrou je minulostí. Do základní sestavy byli nominováni sedmáci, tedy hlavně hráči Telnice s Víťou Nádeníčkem na středu a Štěpánem v bráně. Tah to byl úspěšný, což dokumentovalo skóre 4:0 ve čtvrté minutě. Je sice pravdou, že domácím onemocněl brankář a v bráně byl hráč, ale jejich obrana nebyla špatná. My jsme začali kvalitní obranou 1:5, díky níž jsme získávali míče a rychlým přechodem do útoku náskok navyšovali. Zhruba od sedmé minuty jsme začali střídat, ale mladší kluci hráli bez lehkosti a snažili se o rychlé zakončení. Z toho pramenily chyby a branky v naší síti. Druhá polovina byla mnohem lepší. Začal základ a opět se odskočilo. Po prostřídání se šesťáci pochlapili. Spadla z nich nervozita a herně byli soupeři rovnocenní. Výhra 20:10 je tak zásluhou celého týmu. Máme první body, ale těžcí (a to doslova) soupeři nás teprve čekají.

    Nevím, jestli když "reprezentuji" školu si mohu dovolit následující slova, ale risknu to 😊. V zápase s Kopřivnicí jsme hráli jako posraní. Hra byla neskutečně sterilní a bez tlaku na obranu. Soupeřův brankář byl velice kvalitní, a my po pár nedaných šancích na střelbu rezignovali. Co útok to pasivita, protože borci hráli daleko od obrany a odmítali jít do kontaktu. Třikrát jsme přišli o míč bez pokusu o zakončení, a asi 6× jsme nahráli brankáři. Prvních šest minut přitom bylo velice nadějných. Prohrávali jsme 4:2 a všechno bylo otevřené. Pak se to v borcích zlomilo a poločas byl -5. Pořád to však bylo hratelné.
    Druhá půle byla opakování konce té první. Útok byl nemastný, neslaný, kdy do zakončení se nikomu nechtělo. Jediný kdo chtěl hrát, rozuměj nebál se jít do obrany a vystřelit, byl nejmladší hráč, Tomík Flajšinger. Prohra 19:12 mrzí o to víc, že soupeř nebyl lepší, jen odvážnější.

    Předzápasová promluva k hráčům byla ve znamení mobilizace a apelování na jejich schopnosti. Poté jsme přikročili k taktické přípravě na zápas. Cílem bylo ubránění šikovné, urostlé, levé spojky, bez použití osobní obrany.
    Duel byl velice vyrovnaný i díky tomu, že jsme hráli aktivně, nebojím se říct, pestře. Tlak na obranu způsobil, že již zmiňovaný nejlepší hráč dvakrát fauloval Vítka a dvakrát byl vyloučen. Druhý trest neunesl a měl velice nesportovní verbální projev, po němž následovala další dvojka a tím pádem červená karta. Ulevilo se nám, ale soupeř se semkl a nic nám nedaroval. V těžkém boji se projevila kvalita naší lavičky a my máme druhou výhru. Zlín jsme porazili 15:9. Teď máme zápas pauzu a jdeme na Lovosice.

    Máme strach ze jmen? Asi ano, protože jinak si náš výkon z duelu s Lovosicemi neumím vysvětlit. V šesté minutě jsme po ustrašeném výkonu jak v obraně, tak v útoku prohrávali 6:0. Průběžně střídání nepomáhalo, takže jsme v čase 6:02 vybrali jediný oddechový čas. Otázka z úst paní učitelky směrem k týmu byla jen jedna: "Kdo z vás chce doopravdy hrát?" Chtěli kupodivu všichni. Pozoruhodné bylo, že naše hra se radikálně změnila. Najednou nám vyšší i silovější Lovosice přestali být hrozbou a borci bojovali o každý míč. V útoku byl vidět i pohyb bez míče i krásné uvolňování křídel. Bohužel, těch šest úvodních minut nám chybělo. Prohráli jsme 15:21, a to se soupeř v žádném případě nešetřil. Asi by to chtělo k házené angažovat psychologa 😊.

Pátek 20.5.2022:
    Zápas proti Velké Bystřici nám v případě úspěchu dával naději, že bychom ještě mohli zabojovat o třetí místo. Kluci byli před duelem nažhavení a vzájemně se hecovali. Lavička žila a zdálo se, že se našel týmový duch. Zápas nezačal špatně. Chyb v obraně jsme se sice nevyvarovali, ale to k zápasu patří. Za stavu 2:4 jsme brali time a upřesnili pokyny. Poločas jsme prohráli 4:7, ale konečně se hrála házená, která měla kvalitu.
    Do druhé půle jsme nastoupili s chutí porvat se o výsledek. Dařilo se. Stáhli jsme na jedinou branku a to jsme ještě nedali sedmičku ani dorážku a Tomík v trháku orazítkoval tyčku. Oprávněně jsme věřili ve zvrat, ale kluci se začali bát vyhrát. Místo zakončení se začalo odehrávat a odehrávat a odehravat. Výsledkem byly ztráty míče, případně pasivita. Celkovou prohru 11:14 můžeme jednoznačně připsat našemu strachu a ne kvalitám soupeře.

    Poslední zápas nás postavil proti Kuřimi. Hráče známe z naší soutěže, takže vše záleželo na tom, jestli ubráníme jejich obrovské spojky. Ve všech zápasech, nepočítám Polanku, jsme byli vzrůstem menší, ale tady jsme byli v pozici trpaslíků 😊.
    Naplánovali jsme způsob jak překvapit a šli na to. Překvapení se nekonalo. Fyzická převaha byla nesmírná, ale kluci podali sympatický bojovný výkon. S turnajem jsme se rozloučili prohrou 14:23 a v republikovem finale bereme celkové 5 místo.

    Pánové, děkuji za dva příjemně strávené dny.Rastislav Trtík - YouTubeFotogalerie na Rajčeti[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor