| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35121 (35121 hl.)
časová osa gólů
2808 (2808 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3320 (3320 hl.)
fotky
5228 (5228 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2790 (2790 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2756 (2756 hl.)

Celkem hlasovalo: 52023


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


28.08.2022 TJ Sokol Juliánov : TJ Sokol Újezd u Brna (muži) - Český pohár
Vydáno dne 29. 08. 2022 (231 přečtení)

28.08.2022 TJ Sokol Juliánov : TJ Sokol Újezd u Brna (muži) 20220828 muži vs. Sokol Juliánov - Český pohár - foto TJ Sokol Juliánov : TJ Sokol Újezd u Brna 28:42 (14:19)


1. kolo Českého poháru nás úplně neprověřilo.

     První soutěžní zápas máme za námi. První zápas v novém složení vůbec, takže moc hodnotit to zatím nejde. Šlo o první kolo Českého poháru, v němž jsme zavítali do Juliánova. Julec s námi ještě v minulé sezóně bojoval ve II. lize, avšak v té skončil poslední a letošní zezónu tedy odehraje o třídu níže, v Jihomoravské lize. Soupeř tedy pro vůbec první zápas přijatelný, na druhé straně nás moc neprověřil...

     Ačkoli máme letos kádr široký, tak několik absencí jsme měli (Lattenberg, Myslík, Synek a po dohodě s extraligovými Maloměřicemi i Krošík, který si pro tuto pohárovou soutěž musel vybrat pouze jeden mančaft, za který bude nastupovat a budou to Maloměřice). Čistě teoreticky může Újezd na Maloměřice v budoucích kolech narazit, a proto tento hráč Újezda (v Maloměřicích hostující) musí preferovat pouze jeden tým. Pravděpodobnost, že na Maloměřice narazíme je však hodně malá, ale pravidla jsou pro tuto situaci jasná a daná. V bráně duo Staňa, Mikojan. Křest ohněm dnes prodělali dorostenci Flajšinger a Řoutil, stejně tak za nás odehráli první zápas Horký a Strouhal. Za zmínku stojí, že převahu jsme měli nad domácimi i v hledišti, kdy se na venkovní zápas vypravilo docela dost našich fanoušků.

     Jestli zápas a naše jasné vítězství splnilo očekávání trenérů a jestli se podařilo splnit danou strategii pro tento mač (signály, šablony, zapojení nových hráčů do herního systému) jde jen těžko říci, avšak potvrdilo se, že mládí má u nás zelenou, a že v útočné rychlosti a dravosti máme pro letošek nabito super ostrými náboji. Duo Kachlík a čerstvě starší dorostenec Flajšinger (16 roků) vzalo otěže zápasu pevně do svých rukou a na první pohled bylo vidět, že oba mají za sebou náročné letní přípravy (Atom s extraligovým Frýdkem a Marťas v dorostu SKKP Brno). Zdatně jim sekundoval Víška, který však, ačkoli absolovoval fyzickou přípravu, tak na balon si šáhl dnes poprvé. Tito borci předvedli spoustu individuálních průniků a následných zakončení, super rychlý přechod do protiútoku a pár oku lahodících akcí ve stylu nahazovaček z křídla na proskakující spojku. Jejich sehranost byla očividná, stejně tak jako jejich radost ze hry. Nádherná, oku lahodící hra, se kterou asi lze porážet polovinu soupeřů ve II. lize, což je velice potěšující, ale do naší celkové hry je nutné k tomuto dravému pojetí přidat ještě určitou herní nástavbu, abychom dokázali porážet vůbec ty nejlepší. V důsledku aktivity těchto 3 se tak dostalo v tomto zápasu méně prostoru pro ostatní, ale to není žádná výtka, pouze konstatování faktu, takže dále hodnotit výkony dalších by bylo problematické. Určitě ale zaujalo duo Horký a Strouhal, na kterých byl vidět klid, herní přehled a jistota. Jakub to v obraně poctivě brousil a několikrát soupeřům dokazal ukrást míč při jejich rychlém protiútoku. Opět jsme však měli problémy v obraně, kdy jsme byli mnohokrát přečísleni a to zejména v první půli, kdy měl navíc soupeř extrémní štěstí při zakončení. Avšak celkem obdržených 28 branek není žádnou tragédií, když my jsme jich dali 42, že 😊. Pozitivní byl i téměř nulový počet technických chyb a jen několik málo ztrát míče, což nás loni sráželo docela výrazně.

     Celkový dojem z naší hry byl velice pozitivní, ne všichni měli možnost a prostor ukázat, co umí. Na druhé straně, pokud budou v sestavě i Lattec, Myslík a Krošík, tak obraz naší hry bude zase o trochu jiný. Každopádně už teď se potvrzuje, že se máme opravdu na co těšit!

     A kdo nás čeká ve druhém kole poháru? Prvoligový Handball PSG Zlín, který skončil na 3. místě v loňské sozóně! Předběžně na 10.9.2022, kdy je stanoven termín pro zápasy 2. kola, tedy doma přivítáme zvučného soupeře, který naše kvality prověří naprosto dokonale, a který nám dá odpověď na otázku, jak na tom opravdu jsme. Tento zápas bude určitě velkým svátkem pro celou naši házenou, takže očekáváme plnou Měnínskou halu, do které jsou všichni naši fanoušci a příznivci srdečně zváni a ať už to dopadne jakkoli, pěkná a bojovná házená k vidění určitě v podání našich borců bude!
Svazové přehledy20220828 muži vs. Sokol Juliánov - Český pohár - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor