2756 (2756 hl.)

Celkem hlasovalo: 52023

10.09.2022 TJ Sokol Újezd u Brna : Handball club Zlín, z.s. (Český Pohár mužů)
Vydáno dne 11. 09. 2022 (227 přečtení)

10.09.2022 TJ Sokol Újezd u Brna : Handball club Zlín, z.s. (muži) 20220910 muži vs. Handball Club Zlín - Český pohár - 2 kolo TJ Sokol Újezd u Brna : Handball club Zlín, z.s. 35:32 (18:18)

2. kolo Českého poháru, a byla to jízda 😊.

Tak tohle chtělo vidět na vlastní oči, protože popsat tento thriller, nesoucí prvky snad všech možných literárních žánrů, snad ani nejde. Byl to boj se šťastným koncem, ale tentokrát lze s jistotou říci, že štěstí přeje odvážným a připraveným a to náš TÝM letos zcela určitě je! Dnes se potvrdilo vše, co už víme. Tedy zejména to, že široký kádr plný zkušeností na straně jedné a dravého mládí na straně druhé je tím nejlepším mixem, na kterém se dá stavět a mít ty nejvyšší cíle.

Hosté, kteří v minulé sezóně obsadili konečné 3. místo v 1. lize k nám dorazili v celkovém počtu pouze 11 hráčů a složením šlo převážně o starší dorostence. Avšak například mladý zlínský gólman Pavel Dufek, je dorostenecký reprezentant, který před měsícem slavil s naší reprezentací zlato na evropském šampionátu skupiny B! Dnes nám pochytal 3 sedmičky ze 3 našich pokusů a chílemi dováděl naše borce k úplnému šílenství. Takže i když na naši palubovku nepřijela čerstvá zlínská megaposila a bývalý reprezentant a extraligový hráč Miroslav Jurka, kterého pro tuto sezónu hosté získali, tak jsme reprezentanta na hřišti stejně viděli!

První půle se nesla v duchu průběžného lehkého zlínského vedení o 2-3 branky, které střídaly remízové stavy, poprvé jsme šli do vedení ve 28. minutě, poločas pak končil remízou 18:18. Hrála se rychlá házená a my jsme dokázali velice dobře točit celou sestavu, takže celá lavička se na hřišti prostřídala. Svou premiéru si v soutěžním zápasu za muže odbyli dorostenci - pivot Luba Řoutil a křídlo Petr Máca. Na poslední chvíli se ještě podařilo dotáhnout i limitovaný přestup Pavla Jankoviče z Hustopečí, který však už celou loňskou sezónu u nás hostoval. Kromě rychlé házené se také docela dost vylučovalo a to zejména v týmu hostí a taky se velice často musela utírat palubovka. Náš hadr-boy Jára však pověsil toto řemeslo na hřebík a vyškolil a patřičným náčiním vybavil svého nástupce Tomíka Flajšingera, který byl v akci snad každých 5 minut 😊.

Druhá půle se zase nesla v duchu našeho vedení 1 branku, který střídalo soupeřovo vyrovnání. Několikrát jsme předvedli pasáže, kdy to vypadalo, že soupeři odskočíme o více branek, avšak právě při těcho našich vzepětích nás zklamalo zakončení. Nedokázali jsme prostě „nemilosrdně zasadit soupeři tu poslení ránu“ a zápas zlomit v náš prospěch. Naopak neproměněním ani těch nejvyloženějších šancí z trháků a sedmiček jsme soupeře stále drželi v naději. V podstatě se dá říci, že Kachlík, Flajšinger, Víška, Strouhal, Máca prodělali ve druhé půli každý svou malou „klinickou smrt v zakončení“ avšak každý jeden se z této malé mtvice dokázal následně vyhrabat a jako Fénixové všichni povstali ze střeleckého popela. Čas 53:48 soupeř stovnává na 31:31. Následně jdeme do vedení Martinem Myslíkem a pak už to bylo Atomova one man show, kdy jeho 3 branky udělaly za zápasem definitivní tečku. Avšak tím faktorem X byl v posledních několika minutách fantastický výkon dosud nevýrazného Jirky Staně v naší brance. Jura se v dosavadních několika zápasech tak nějak hledal, ale dnes forma přišla sice za 5 minut 12, ale v tu pravou chvíli!

Co bylo na zápase pozitivní? No v podstatě všechno. Bojovnost, týmovost, radost ze hry, minimum technických chyb, herní variablilita, vyzrálé výkony a přehled těch zkušených a mladické nadšení těch mladých, kteří si chvílemi počínali velice zkušeně. A pak je tady další faktor, snad se dá říci velká mentální síla týmu a nepropadání panice ani za nepříznivého vývoje. Psát o naší hře se sice dá, ale nic nenahradí vidět naše borce na vlastní oči. Letos to opravdu stojí za to!

A kdo že bude našim soupeřem ve 3. kole Českého poháru, které se bude hrát netypicky ve středu 28.9.2022? Musíme si počkat na los a v osudí už budou i extraligové celky! Takže se nechme překvapit, kdo nás nakonec prověří. S velkou mírou pravděpodobnosti budeme hrát opět „doma“, tedy v Měníně, takže si středu 28.9. zapište do kalendáře, teoreticky k nám může zavítat i extraligový celek!

Náš první soutěžní zápas nás čeká v neděli 18.9.2022 v 15:00 a bude to domácí derby s Telnicí. Otvírák sezóny jak se patří. Snad právě proto byl dnes v hledišti spatřen trenér Telnice a ujezdský rodák Tonda Levíček, který pozorně studoval naši hru. Těžko říci, jaké poznatky získal a co si zapsal do diáře. Moudřejší budeme až po samotném zápasu, na který se už nyní velice těšíme!