| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35725 (35725 hl.)
časová osa gólů
3215 (3215 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3777 (3777 hl.)
fotky
5648 (5648 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3178 (3178 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3111 (3111 hl.)

Celkem hlasovalo: 54654


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


03.12.2022 - 4. kolo mistrovského turnaje v Maloměřicích (starší žáci)
Vydáno dne 08. 12. 2022 (494 přečtení)

03.12.2022 - 4. kolo mistrovského turnaje v Maloměřicích (starší žáci) 20221203 stž. 4.kolo turnaje (Hust, Kuřim, Majlont)-foto Házená Legata Hustopeče - TJ Sokol Újezd u Brna 15:28 (6:17)
SHC Maloměřice - TJ Sokol Újezd u Brna 16:31 (7:16)
TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 20:21 (10:10)


Pořekadlo do třetice všeho dobrého se nenaplnilo.

    Čtvrté soutěžní kolo je zárověň poslední podzimní. Bohužel, hraje se v termínu, kdy se v Rožnově koná Dobiáš Cup. Naše neúčast na této akci mě osobně hodně mrzí, ale co už. Mistrovský turnaj v Maloměřicích nám přisoudil týmy Hustopečí, Maloměřic a Kuřimi. Podle papírových předpokladů měl být nejvážnějším soupeřem celek Kuřimi.

Házená Legata Hustopeče

    Při vstupu do haly jsme mohli vidět probíhající duel mezi SK Kuřim a SHC Maloměřice, kde na obou straných dominovali urostlí hráči. Nevím jak je to možné, že my, ze všech okolních oddílů disponujeme zrovna nejdrobnějším týmem a to mám k průměru vydatně pomáhá Dalibor 😊.

    Do zápasu ještě nenastoupil Marek Velíšek, kterého si vyžádal jmenovec Jahoda 😊. Souběžně s naším zápasem tak Velózo hrál za mladší dorost v prvoligovém Kéniku. Podle domluvy se k nám měl připojit v průběhu utkání s Majlontem.

    V duelu jsme udělali změny v obraně. Rošáda se týkala pozic tři a šest, kde si měnili místa Adam s Davidem. Při přechodu do útoku se na místo pivota vracel David a Adam šel na levé křídlo. Naše útočná hra slavila úspěch díky pestrosti pohybu a rychlosti všech hráčů. Když připočtu kvalitní střelbu ze všech vzdáleností, jasně jsme dominovali.

    V obraně jsme měli víc problémů, protože fyzická převaha byla na straně soupeře. Pokud jsme nepřistoupili včas, musel situaci zachraňovat Štěpán.

SHC Maloměřice

    Zápas se odvíjel v podobném duchu jako předchozí špíl. Byli jsme ti menší, takže nás obrana stála spoustu sil. V útoku jsem neměl co vytknout. Kluci zkoušeli signály, záběhy a většinou jsme uspěli. Byl to víceméně velice kvalitní trénink.

    V průběhu první půle dorazil Mara Velíšek, který do hry zasáhl až po přestávce. Z pravé spojky přidal 5 branek a potvrdil že je velice kvalitní hráč. Přidal se tak k Daliborovi, Víťovi a Tomíkovi, kteří zatížili konto soupeře nejvíce brankami.

SK Kuřim

    Na souboj na ostří nože došlo až v posledním zápase. Kuřim má velice kvalitní tým, takže jsme očekávali lítý boj. Od první minuty se naše očekávání naplnila. Do utkání jsme vstoupili lépe a v sedmé minutě jsme vedli 5:2. Náš náskok se postupně tenčil a těsně před poločasem soupeř vyrovnal na 10:10. Začátek druhého dějství byl opět náš, ale bylo vidět, že borcům dochází šťáva. Rozhodovací schopnosti se stáhly do pozadí a kluci začali střílet do svých oblíbených, bohužel stále stejných míst. Brankař to přečetl a už dopředu na místě předokládáné střely stál. V závěru začal soupeř hrát na dva pivoty, což nás na chvilku rozhodilo a my inkasovali. Přesto byla výhra velice blízko. Na úplném konci (cca 30 vteřin do závěrečného signálu) jsme v pohodě ubránili a v ten moment se stala nepochopitelná minela. Kuřim hrála stále na dva pivoty, ale "díky" nedomluvení se v obraně, se od pivota stojícího u druhého obránce, najednou odpoutal obránce dva i tři s cílem vstoupit do přihrávky. Tato chyba nás stála minimálně bod. Spojce, která už neměla komu nahrát, jsme vytvořili dálnici pro finální přihrávku. V poslední zoufalé akci jsem sice dali vyrovnávácí branku, ale míč přešel brankovou čáru těsně po zaznění klaksonu.

    Stalo se. Prohra velice mrzí, ale takový je sport. Do jarní části postupujeme ze třetího místa, takže ty pravé boje o medaile teprve propuknou 😊.

Z webu soupeře
    Tým Újezda byl před utkáním favoritem. Nastoupil v nejsilnějším složení s top hráči jako Marek Velíšek (1.liga mld KP Brno) a Daliborem Absolonem (pravidelně hrajícím za dorost Sokolnic). Atraktivnost utkání ještě dokreslil fakt, kdy se v hledišti shromáždili hloučky příznicvců Újezda a Kuřimi. My jsme váhali jestli Jirku Němečka dát do pole nebo do branky. Nakonec jeho zařazení do pole se ukázalo jako rozhodující tah. Kluci měli jednoznačný úkol zvýšit pohyb v obraně s patřičnou agresivitou a v útoku se snažit prosadit hlavně z prostoru křídel. Strhla se nevídaná bitva, kdy lépe do zápasu vstoupil Újezd a my jsme doravnávali. Skóre se přesýpalo a akce obou týmů byly odměněny potleskem hlediště. My jsme dokázali se soupeřem, ikdyž tlačil, držet krok. V závěru poločasu jsme přišli o další spojku Šimona Koláře (zloměný prst) a to kluky ještě nabudilo. Soupeře hlavně táhli zmiňovaní Absolon a Velíšek. Zejména Velíšek hodně psychicky špatně nesl, že se mu tak nedaří, protože naše obrana dřela. V polovině druhého poločasu jsme sáhli k výměně brankáře, kdy našeho Matyho soupeř překonával, a nasadili jsme mladšího žáka Toma Procházku. Opět strategický tah, který vyšel. Tom podal famózní výkon, pochytal šance soupeře a my jsme začali mít mírně navrch. V tento okamžik jsme mohli utkání definitvně zlomit, bohužel vlastními nepřesnostmi jsme umožnili soupeři se držet na dostřel. Obrana makala a držela soupeře na distanc a v útoku dřeli zejména Adam a Jirka Němeček. V infarktovém závěru jsme šli 30 sec před koncem za stavu 20:20 do závěrečného útoku. Vzali jsme si time-out a klukům sdělili jednoznačnou kombinaci co zahrají. Kluci zahráli závěr famózně, kdy na zcela volného Jirku Němečka na pivotu šla finální příhrávka. Jirka 7 sec před koncem rozhodl. Co rozhodlo v náš prospěch ? Několik taktických tahů včetně hry na 2 pivoty v posledních 5 minutách. Super zákroky Toma Procházky, náš vyrovnanější a vyhranější tým. Velká bojovnost a i taktická převaha nad soupeřem. O osudu utkání rozhodl brankář, který zahrál svůj životní zápas jako hráč v poli. Jirko velká gratulace! V utkání podzimu jsme Újezd u Brna porazili.


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

Zápas s Házená Legata Hustopeče

20221203 stž. 4.kolo turnaje (Hust, Kuřim, Majlont)-přehled

Zápas s SHC Maloměřice

20221203 stž. 4.kolo turnaje (Hust, Kuřim, Majlont)-přehledZápas s SK Kuřim

20221203 stž. 4.kolo turnaje (Hust, Kuřim, Majlont)-přehledFACEBOOKOVÉ KOMENTY


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor