| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35725 (35725 hl.)
časová osa gólů
3215 (3215 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3777 (3777 hl.)
fotky
5648 (5648 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3178 (3178 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3111 (3111 hl.)

Celkem hlasovalo: 54654


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


12.2.2023 Zimní pohár 2023 - Velké Meziříčí (mladší žáci)
Vydáno dne 17. 02. 2023 (387 přečtení)

12.2.2023 Zimní pohár 2023 - Velké Meziříčí (mladší žáci) 20230212 Zimní pohár VM (mladší žáci) 20230212 Zimní pohár VM (mladší žáci) 20230212 Zimní pohár VM (mladší žáci)Úvod

    Mladší žáci hrají turnajově, takže vytížení hráčů není velké. Abychom někde nabrali herní praxi, hledáme nezávislé turnaje. Pozvání z Velkého Meziříčí přišlo v pravý čas 😊.
    K patnácti nominovaným a na místo dění dopraveným hráčům, neplánovaně přibyl další. Kde se vzal, tu se vzal Martin Moudrý a sháněl se po dresu 😊. Naštěstí náš brankařopivot Jirka měl dresy dva a tak mu mohl půjčit. Sice tak rezignoval na možnost hrát v poli, ale chytání u něho začíná vítězit, tak ho to až tak nebolelo 😊. S maminkou Martina jsme si vysvětlili, že na zápasy a turnaje nominuje trenér a ne hráč. Když už ale přijel, může si poprvé vyzkoušet velkou házenou, že?

9:00 TJ Sokol Juliánov
    Soupeře známe z naší soutěže, takže taktika byla jasná. Nastoupila základka s cílem udělat skóre, aby se mohlo střídat. Ač jsem to původně neplánoval, do hry se dostali úplně všichni, a i tak jsme vyhráli 20:12.

10:30 SKH Polanka nad Odrou
    Polanku jsme viděli hrát proti Vršovicím a bylo to oboustraně kvalitní utkání. Do zápasu jsme proto nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Soupeř byl hodně dobrý, ale ne lepší než my. Získali jsme mírný náskok, ale místo abychom poté zkoušeli nové věci z tréninku, a hlavně systematicky zapojovali do hry levou stranu, střední spojka hrála téměř vše doprava. Opakoval se tedy totožný scénář, z mistrovských zápasů, kdy déle hrající borci opanují hru. Ano, má to výsledky a většinou vyhráváme. Bohužel levá strana bez míče zkušenosti nezíská. Aspoň, že v obraně je tým kvalitní na všech postech 😊. Vyhráli jsme 17:12, ale byl bych raději za výhru 17:16 se zapojením všech hráčů na hřišti 😊.

11:30 TJ Sokol Velké Meziříčí I
    Opět nás potkal výborný soupeř. Vyrovnaná hra měla spád a žádný ze soupeřů nedokázal odskočit na víc, než na dvě branky. V tomto zápase se nezkušení minižáci do hry vůbec nedostali, protože domácí byli celkem urostlí a já nechtěl riskovat zranění. Vedení se v utkání přelévalo ze strany na stranu, a na to nejsme zvyklí. V závěru vyrovnaného zápasu kluci znervózněli a chtěli rychle rozhodnout. Výsledkem byly nepřipravené střely mířící mimo zařízení nebo chycené brankařem. Kvůli naší zbrklosti a následným ztrátám míče jsme zbytečně prohráli 20:22. Bude to možná znít divně, ale byl jsem rád, že kluci zase spadnou z obláčku na zem a snad se ze závěru tohoto duelu i poučí.

13:30 TJ Sokol Vršovice
    Do tohoto zápasu jsme jednak nastupovali nasycení, protože dlouhé mezizápasové pauzy jsme využili k obědu v místní kantýně, kde si děti daly buď objednaný řízek nebo gulášovou polévku. A jednak notně pošramocení z předchozího nelítostného duelu. Kde to bylo nutné, zpevnil jsem kluky tejpou a plánoval je šetřit. Všichni, i ti oblepení vysvětlovali, že právě oni nutně musí hrát a vzpoura byla na spadnutí. Podle hesla: "Když musíš, tak musíš" jsem usoudil, že to s nimi po zdravotní stránce tak zlé nebude a "kapituloval" 😊.
    Vstupem na hrací plochu většinu z nich pajdání přešlo, jen Tom F, si při návratu do obrany občas kulhnul. Hrálo se ve výrazně klidnějším tempu než proti domácím, a tak se hráči, zřejmě inspirovaní divadelní hrou divadla Járy Cimrmana: Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem, kde se při četbě z deníku mohli dozvědět: "Frištenský simuluje pooperační slabost, s následnou radou: "Táhni a srůstej", uzdravovali během utkání.
    S tolika zdravými a silou oplývajícími hráči nešlo prohrát, a tak jsme vyhráli 16:10 😊.

14:30 TJ Sokol Velké Meziříčí II
    V úvodu tohoto zápasu nezůstal ze základní sestavy kámen na kameni. Do hry jsem nominoval minižáky, jen na místech střední a pravé spojky hrála křídla 😊. Obrana ušla, útok byl tristní. Do šancí jsme se dostávali, ale neomylně trefovaný brankař byl za hvězdu. Lavička se snažila fandit, ale s přibývajícím časem se zvyšoval počet žádostí na střídání. Odpověděl jsem, že do hry pustím zkušené hráče, až budeme prohrávat o pět branek. Není nad pozitivní motivaci, že 😊? Kluci se dočkali v jedenácté minutě za stavu 5:0 pro druhý tým domácích.
    Hrálo se 1x25 minut, takže času bylo relativně dost. Postupně jsem nahrazoval začátečníky zkušenějšími hráči, až, zhruba pět minut před koncem hrála už jen základní sestava. V té době bylo skóre vyrovnané, takže překlopení výsledku na naši stranu netrvalo dlouho a vítězství 11:9 bylo naše.

    Zahráli si všichni, získali jsme medaile za druhé místo a Tomík F. byl vyhlášen jako nejlepší střelec turnaje. Prostě taková příjemná neděle 😊.

CELKOVÉ POŘADÍ TURNAJE

1. TJ Sokol Velké Meziříčí 1

2. TJ Sokol Újezd u Brna

3. SKH Polanka nad Odrou

4. TJ Sokol Juliánov

5. TJ Sokol Praha Vršovice

6. TJ Sokol Velké Meziříčí 2


FACEBOOKOVÉ KOMENTY


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor