| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 23/24
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Starší dorostenky
Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35724 (35724 hl.)
časová osa gólů
3214 (3214 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3776 (3776 hl.)
fotky
5647 (5647 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3177 (3177 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3110 (3110 hl.)

Celkem hlasovalo: 54648


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


04.03.2023 - 1. kolo Play Off v KP Brno (starší žáci)
Vydáno dne 12. 03. 2023 (289 přečtení)

04.03.2023 - 1. kolo Play Off v KP Brno (starší žáci) 20230304 Play off st. žáků - 1. kolo - foto 13:40 HK Ivančice - TJ Sokol Újezd u Brna 22:20 (9:10)
15:40 TJ Sokol Telnice - TJ Sokol Újezd u Brna 24:9 (12:6)
17:00 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 20:16 (6:9)
18:20 TJ Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno 22:14 (8:6)


Turnaj v SKKP Handnball Brno

    Po podzimu jsme obsadili třetí místo, což nám zaručovalo účast v jarních bojích o titul vítěze JmKSH. Pět nejlepších týmů absolvuje pět turnajů, kdy v každém se utkají všechny celky. Hrát se bude 2 x 15 minut. Pro první kolo byl jako pořadatel nalosován SKKP Handnball Brno.

HK IVANČICE

    Že na těchto turnajích nebude lehkých soupeřů jsme věděli a v rámci možností se i připravili. Hned první duel nás svedl dohromady s týmem Ivančic se kterým máme v posledních letech vyrovnanou bilanci a třeba na podzím jsme je porazili 22:20. Kluci se navzájem znají a ti nejlepší hrají společně za výběr našeho kraje. Prostoru na překvapení tedy moc nezbývá.

    První poločas se nesl v duchu předchozího odstavce. Házená byla vyrovnaná a na obou stranách byly k vidění pěkné souboje v obraně i útoku, včetně úspěšných zákroků brankařů. Do šaten jsme odcházeli za stavu 10:9 pro nás a bylo jasné že rozhodnou maličkosti. Vyrovnanost pokračovala i po přestávce, než došlo k nepochopitelným událostem. Při rozehrávání po obdržené brance náhle zazněl hvizd a rozhodčí nám vzal míč. Než jsme se vzpamatovali, dostali jsme branku, protože všichni kluci stáli na půlící čáře. Brankař vylovil míč ze sítě, my opět rozehráli a opět zazněl hvizd beroucí nám míč. Následoval další trhák a gól. Nechápal jsem. Až po mé gestikulaci směrem k rozhodčímu, že nevím co se děje, mi bylo vysvětleno, že pivot dvakrát za sebou vyšlápl při rozehrání.

    Ještě že jsem se domohl vysvětlení 😊. Také se mohlo stát, že by nepoučený pivot vyšlapával ze středového kruhu až do konce zápasu a my, s obranou na polovině hřiště, bychom jen inkasovali a inkasovali 😊. Takhle jsme prohráli jen o ty dvě branky 😊.

TJ SOKOL TELNICE

    Je mírnou ironií, že před zápasem jsme se s Ryvolovými bavili o prohrách a o tom, kdy je prohra snesitelná a zda debakl bolí míň než prohra o branku, či dvě.

    V tomto utkání byla favoritem Telnice, a po posílení kluky z KP o to víc. Protože i my máme své kvality, nechtěli jsme soupeři dát nic zadarmo. Duel začal hodně nekompromisně. V sedmé minutě měla Telnice už tři vyloučené, my jednoho. Stav v té době byl 5:4 a tvrdá hra pokračovala. Bohužel, soupeř agresivitu stupňoval a vyvrcholením této aktivity bylo v jedenácté minutě sražení Marka Velíška ve výskoku. Faulující hráč doběhl z boku ke střílejícímu Márovi a nesmyslně ho atakoval. Jak známo, ve výskoku se není moc o co opřít, takže následoval nekoordinovaný pád. Protože pravidla neumožňují odebrání rodného listu, byla udělena pouze červená karta. Naši pravou spojku jsme ze hřiště museli odnést a otřesený Marek už do zápasu nenastoupil. Mladší kluci ho nedokázali nahradit a proti tak kvalitnímu soupeři na dvě spojky hrát nejde.

SK KUŘIM

    Marek se dal jakž takž do pořádku a rozhodně chtěl do dalšího zápasu nastoupit. Celý tým byl předchozími zápasy zklamán, takže motivace byla veliká. Nastoupili jsme koncentrovaní a dařilo se. Víťa na středu hlásil signály a všichni kluci hráli v čase a prostoru na jedničku, takže soupeř reagoval na klamavou činnost a finální střelec měl dost prostoru na zakončení. Kuřimští však nejsou žádná ořezávátka, takže skóre bylo v rovnováze. Za stavu 6:5 pro nás, přišel ve dvanácté minutě kolaps a my jsme se rozhodli, že když to nejde rychle, že to půjde ještě rychleji. Výsledkem naší zbrklosti byla poločasová prohra 6:9.

    Po důkladné promluvě jsme se po poločase vzpamatovali. Kluci, místo bláznění s rychlým zakončením, začali hrát hlavou a soupeřovu obranu důsledně rozhýbávali. Pozitivní bylo, že tentokrát vydrželi celý poločas. Díky agresivní obraně a trpělivému útoku jsme dokázali druhou půli vyhrát 17:4 a celkově 20:16.

SKKP HANDBALL BRNO
    KP Brno v zimě přestoupilo své nejlepší hráče do Telnice, aby se vyhráli v žákovské lize, takže značně oslabilo. Měli jsme možnost vidět hrát stávající sestavu před námi a v porovnání s podzimem, to byl úplně jiný tým. Do základu proto nastoupila lavička. Díky menší herní vytíženosti se nominovaní kluci chopili příležitosti a hráli s nasazením a chutí. Vedli jsme od první minuty a rozdíl ve skóre narůstal. K vidění byly natrénované signály i akce plynoucí z improvizace, prostě radost pohledět.

    Originální základní sestava momentálně okupující lavičku brblala a chtěla také do hry 😊. Domluvili jsme se, že je na palubovku pustím na posledních šest minut. V té době bylo skóre 17:13 a já vzal oddechový čas. Kluci na hřišti se vyměnili a mazáci se mohli ukázat. Pravda, branek dali dost, ale týmový výkon mladších kluků se mi líbil víc 😊.


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20230304 Play off st. žáků - 1. kolo


20230304 Play off st. žáků - 1. kolo

FACEBOOKOVÉ KOMENTY


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor