| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu a tréninky - aktualizace
Nábor do oddílu a tréninky

  Akce a pronájmy v areálu sokolovny
Jednorázové akce
Dlouhodobé akce

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 22/23
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
35566 (35566 hl.)
časová osa gólů
3102 (3102 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3648 (3648 hl.)
fotky
5540 (5540 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
3068 (3068 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
3008 (3008 hl.)

Celkem hlasovalo: 53932


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


16.04.2023 TJ Sokol Újezd u Brna - Jiskra Havlíčkův Brod (ml. dorostenky) - komentář Tom
Vydáno dne 20. 04. 2023 (217 přečtení)

16.04.2023 TJ Sokol Újezd u Brna - Jiskra Havlíčkův Brod (ml. dorostenky) 20230416 ml. dorky vs. Jiskra Havl. Brod - foto TJ Sokol Újezd u Brna - Jiskra Havlíčkův Brod 28:37 (14:22)


    V neděli 16.4. 2023 odehrály dorostenky domácí zápas proti týmu z Havl. Brodu, který se nachází před zápasem na místě čtvrtém.

    Na podzim holky prohrály o 15 gólů, takže opět bylo motivací ukázat o chlup lepší zápas než posledně nebo ještě lépe třeba i překvapit.

    Po prvních 5 minutách se zdálo, že se to k tomu překvapení i schyluje, probíhá 3 minuta zápasu, Míša v bráně má 2 zákroky, holky v útoku co minuta to gól, přičemž žádný inkasovaný.

    Blíží se 6 minuta utkání a zápas vedeme 5:2, musím říct, že tento úsek zápasu vypadal tak, že holky z Havl. Brodu chvíli neví, co mají dělat, zaskočené naší hrou? Těžko říct holkám to skutečně šlo, a vyšlo takřka vše.

    Po tomto úseku nastal 4 minutový výpadek, kde se inkasovalo 5 gólů,a vsítil pouze jeden. Pravdou je že v tuto chvíli měla i menší výpadek Míša v bráně, v době kdy se očekává, že brankář podrží, dostane gól, který by dostat neměl, Míša měla bohužel takové góly hned dva, když to k tomu připočítá nedůsledná obrana neštěstí je na světě. Soupeř těchto kvalit dokáže manko 3-5 gólů dohnat během chvíle.

    Dalších 5 minut, bavíme se tedy o úseku zápasu 8-13 minuta zápasu, tento úsek začal být zase o něco lepší a vyrovnanější, holky více dbaly na nahrávky, a hra začínala zase dobře vypadat, jen bylo vhodné vzít time out, a pár věcí s holkami vyřešit.

    Asi největší zádrhel se stal mezi 17-21 minutou 1. poločasu. Do 17 minuty až na nějaké výjimky, hra byla velice kovatelná i co jsem slyšel ze slov přihlížejících diváků. Holky hrály docela trpělivě, bez větších chyb. V tomto úseku, z ničeho nic, aniž by k tomu byl důvod, začaly opakovat své chyby z předešlých zápasů, Začaly ztráty míčů, které znamenaly jeden trhák vedle druhého, na asi dvě nebo 3 minutky se hra uklidnila, a tento jev se znovu objevil, dostáváme dalších 6 gólů v řadě. Dobře rozehraný poločas končí s prohrou o 8 gólů, padlo hodně tyček, sem tam něco chytila brankářka, takže v poločase kde bylo 8-10 trháků můžeme být rádi jen za -8 v poločase tedy 14:22.

    Nic není nemožné říká se, ovšem zde máme ověřené, že pokud holky prohrávají o více jak 5 gólů v poločase, na nějaký zvrat se moc myslet nedá, není to o tom, že by na to herně neměly to vůbec ne, několikrát se holkám povedl poločasový obrat z -5 na plus jedna dva, a tak podobně, jenže tento obrat stojí vždy hodně energie. Holky na tom nejsou tak fyzicky zdatné aby si mohly dovolit prohrávat zápas o 5 s tím že to doženou, protože dřív je dožene jedno úskalí a to je fyzička, v době kdy moc chtějí, už ale nechce spíš nemůže tělo, začne únava, a pak už se veze jedno s druhým.

    Holky dokázaly ještě 37 minutě zápas o 2 góly stáhnout, tedy zápas byl o 6, nereálně to v házené není, jenže je potřeba velké odhodlání a hlavně ta fyzička, ubránit, dát gól, zase ubránit, donutit soupeře k chybě, to vše vyžaduje, zbytečně moc energie navíc, na což potom holky doplatí. Koncem zápasu Havl. Brod vystřídal některé své hráčky, za ty pohybově slabší, tak alespoň Míša si mohla v bráně přičíst nějaké ty zákroky navíc, pravdou je že poslední 2 zápasy výrazně spadla ze svého průměru dolů, věřím ale, že je to jen chvilková záležitost, stabilní druhou brankářku bohužel nemáme, takže v době kdy se nedaří, musí všechny ty psychické nátlaky vydržet a zápas nějak dochytat.

     Asi 4 minuty do konce vytřela zrak všem Simča Brychtová, která vymetla a to slovo se nebojím použít, doslova vymetla šibenici, pokud se nepletu, udělala to snad poprvé za sezónu, bez povšimnutí nebyla situace udivených diváků, spoluhráček a i všech trenéru, co že jsme to vlastně viděli, teď nevynáším Simču do nebes. Snad každý si musel říct, proč to tak nedělá každý zápas, proč o tom píšu, každý takový házenkářský moment může být mnohdy zlom všech nepovedených zápasů, kdy si hráčka uvědomí, že ono to vlastně jde, přehraje si v hlavě tu situaci, jak to vlastně udělala, a může to aplikovat do dalších a dalších zápasů, jak se říká "jedna vlaštovka Jaro nedělá".

    Přes to věřím, že pokud je jakémkoliv týmu hráč, kterému se nedaří ať už dlouhodobě či krátkodobě, je tohle moment kterého by se dalo chytit a přenést si to jak už jsem řekl dál 😊.

    Zápas byl po sportovní stránce mnohem koukatelnější, než některé zápasy předchozí. Zápas byl celkem o 6 gólů lepší než ten zápas Podzimní.

    V sobotu 22. 4. zajíždíme s holkami do nedalekých Ivančic.
Svazové přehledy

20230416 ml. dorky vs. Jiskra Havl. Brod - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Tomáš Staňa | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor